Futbalista Lionel Messi strelil za Barcelonu 400 gólov (VIDEO)

Zdieľaní

Futbalista Lionel Messi strelil vo včerajšom zápase proti Eibaru gol, ktorým prekonal magickú métu. Za Barcelonu strelil jubilejný 400. gól ligovej kariéry, z piatich najlepších európskych líg je prvým, kto to za jeden klub dokázal.

Futbalista Lionel Messi dal už 400 gólov za Barcu

Cristiano Ronaldo rovnakú métu zvládol v drese Manchestru United, Realu a Juventusu, v súčte má 409 ligových zásahov. Lionel Messi ale túto významnú hranicu dosiahol o 63 zápasov rýchlejšie, než jeho dlhoročný rival.

Lionel Messi a jeho 400 gólov v La Lige

Barcelona sa v aktuálnej sezóne vezie na vlne úspechov, katalánsky veľkoklub opäť nesie na pleciach drobný mužíček s desiatkou na chrbte. Lionel Messi odohral 22 zápasov, v ktorých nastrieľal 23 gólov, pridal 12 asistencií. Štyrikrát mieril presne z priameho kopu, na konte má dva hetriky.

Keď v nedeľu proti Eibar zvýšil v 53. minúte na 2:0, znamenalo to jeho 400-stú presnú trefu v španielskej lige. Messi je v La Lige suverénne najlepším strelcom histórie.

Druhý Cristiano Ronaldo nastrieľal za Real 311 gólov v 292 zápasoch, vzhľadom k prestupu do Juventusu už ale svoju zbierku nerozšíri.

Mladý Lionel Messi

Zdroj: youtube

Zdieľaní

Pin It on Pinterest