Kvalifikácia EURO 2020: Česká republika – Čierna Hora 3:0 (VIDEO)

Zdieľaní

Česko je po výhre nad Bulharskom momentálne na druhej priečke v Skupine A. Duel Česká republika – Čierna Hora ste mohli sledovať online ›

Euro 2020 kvalifikácia – Skupina A

Česká republika – Čierna Hora 3:0 (1:0)

Góly: 18. Jankto, 49. Kopitović (vla.), 82. Schick (pen.)

TIP: Všetko o kvalifikácií na EURO 2020 ›

Česi doma nezaváhali a v Olomouci zdolali Čiernohorcov 3:0. Českí futbalisti sa dotiahli v tabuľke na lídrov z Anglicka, majú však na konte o jeden zápas viac.

V prvom polčase otvoril skóre Jakub Jankto, po prestávke padli do siete hostí ďalšie dva góly. Najskôr si dal vlastný gól Boris Kopitovič, definitívnu poistku dal v 83. minúte z penalty Patrick Schick.

ONLINE PRENOS: Česko – Čierna Hora livestream (kvalifikácia Euro 2020)

Zostavy

Vaclík – Kadeřábek, Čelůstka, Suchý (C), Novák – T. Souček, Pavelka – Masopust (39. J. Kopic), Král, Jankto (74. Krejčí) – Schick (88. Kozák).

Mijatović – Marušić (60. M. Janković), Vujačić, Kopitović, R. Radunović – Kosović, N. Vukčević (C) (67. Savičevič) – Vešović, Bakić, Jovović – Mugoša (84. Bećiraj).

Online prenos
Česko si stretnutie postrážilo takmer po celý čas a bez vážnejších problémov vyhráva presvedčivo 3:0. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.
Koniec zápasu.
90+2'
Ondřej Čelůstka skvele zastavil nebezpečnú prihrávku pred bránu Vaclíka, skvelú loptu však poslal Nebojša Kosović.
90+1'
Hostia získali rohový kop, ktorý sa nepodarilo zakončiť. Český tím sa ubránil prakticky bez problémov.
90'
Nadstavujú sa 3 minúty.
89'
Marek Suchý sa postaral o strelu z diaľky, tento pokus nesmeroval medzi tri žrde.
88'
Striedanie v tíme Česká republika: z ihriska odchádza Patrik Schick, prichádza Libor Kozák.
87'
Česko sa snaží držať loptu na svojich kopačkách a šetriť čas tak, aby už hostia nemali šancu duel zdramatizovať.
85'
Ladislav Krejčí potiahol akciu po ľavom krídle, jeho aktivita skončila odkopom za postrannú čiaru.
84'
Striedanie v tíme Čierna Hora: z ihriska odchádza Stefan Mugoša, prichádza Fatos Bećiraj.
82'
Česko dalo gól!
PATRIK SCHICK podľa všetkého definitívne rozhoduje o výhre českého tímu premenenou penaltou.
81'
Žltú kartu dostáva Marko Vešović (Čierna Hora).
80'
Ladislav Krejčí končí na trávniku vedľa šestnástky súpera, bude z toho iba roh, pretože zadák hostí zahral čisto.
79'
Domáci sa po pravej strane až do šestnástky nedostali, dopredu to môžu znova skúsiť Čiernohorci.
78'
Česko sa postupne dostáva opäť na loptu čoraz častejšie. Zdá sa, že ten dobrý úsek hostí je minulosťou.
76'
Dnešné stretnutie sleduje 14565 divákov.
75'
Čierna Hora už nemá veľa času, na druhej strane, teraz je aktívnejším tímom.
74'
Striedanie v tíme Česká republika: z ihriska odchádza Jakub Jankto, prichádza Ladislav Krejčí.
73'
Nákop na hrot českej ofenzívy našiel len Schicka, ten loptu sklepol k protihráčom.
72'
Hostia sú znova na útočnej polovici. Toto je rozhodne najlepší úsek hry pre Čiernu Horu.
71'
Čierna Hora sa v posledných minútach snaží ovládať hru a navyše mala veľkú šancu. Vladimir Jovović obdržal pas za obranu, sám pred Vaclíkom jednotku Sevilly neprekonal.
70'
Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Postráži si Česko vedenie, alebo Čierna Hora prekvapí?
69'
Patrik Schick sa pokúsil nachytať brankára Mijatoviča strelou z polovice ihriska, bránu však minul.
68'
Hostia síce veľmi pekne prešli po ľavom krídle k šestnástke, tam už ale neboli v presile a zakončenie z toho nebolo.
67'
Striedanie v tíme Čierna Hora: z ihriska odchádza Nikola Vukčević, prichádza Vukan Savičevič.
65'
Čierna Hora trávi v posledných chvíľach desiatky sekúnd na útočnej polovici, nepohybuje sa ale v nebezpečných pozíciách.
64'
Po faule na Krála nasledoval priamy kop, center na zadnú žrď netrafil útočník Patrik Schick.
63'
Žltú kartu dostáva Igor Vujačić (Čierna Hora).
62'
Dobrý center padal do malého vápna k hráčom Česka, všetko prerušil útočný faul. po rohovom kope.
61'
Patrik Schick sa na hranici päťky tlačil do zakončenia, v poslednej chvíli mu loptu zrazil na roh obranca Boris Kopitović.
60'
Striedanie v tíme Čierna Hora: z ihriska odchádza Adam Marušić, prichádza Marko Janković.
59'
Marko Vešović končí vo vlastnom vápne na trávniku, lakťom ho trafil Alex Král. Karta z toho nie je.
58'
Jakub Jankto centroval z rohu na zadnú žrď, tam sa k zakončeniu nedostala dvojica českých hráčov.
57'
Pavel Kadeřábek centroval sprava nepresne, Adam Marušić však nechcel riskovať a poslal loptu na rohový kop.
56'
Česko pri lopte v strede ihriska. Stále sa snaží útočiť, aby pridalo ďalší gól do brány Mijatoviča.
55'
Alex Král sa síce dostal k strele, tá bola zablokovaná a na bránu Mijatoviča neprešla.
54'
Igor Vujačić zastavil nákop do krídelného priestoru, aut ale získali českí futbalisti.
53'
Česko pokračuje vo svojej ofenzívnej aktivite, Čierne Hora sa v druhom polčase v podstate nedostala na útočnú polovicu.
52'
Alex Král potiahol loptu do vápna súpera, zrazenú prihrávku poslala defenzíva Čiernej Hory na rohový kop.
51'
Čierna Hora sa dostala do poriadne nekomfortnej situácie, keď prehráva už o dva góly. Česi zachytili úvod druhého dejstva.
49'
Patrik Schick sa dostal na roh malého vápna, poslal loptu pred bránu a obranca BORIS KOPITOVIČ si ju v sklze nešťastne zrazil do vlastnej brány.
48'
Nepodarenú prihrávku do šestnástky Česka zastavil Pavel Kadeřábek a poslal loptu do stredu ihriska.
47'
Ani jeden z trénerov cez prestávku nestriedal, takže oba celky nastupujú v takých zostavách, v akých prvý polčas ukončili.
46'
Začal sa druhý polčas.
Česká republika vyhráva zásluhou Jakuba Jankta a je aktívnejším tímom, ale Čierna Hora má dobré protiútoky, na ktoré si domáci musia dávať pozor aj v druhom polčase.
45+1'
Prvý polčas sa skončil.
45'
Nadstavuje sa 1 minúta.
44'
Česká republika má loptu pod kontrolou na vlastnej polovici. Rýchlo však domáci prešli dopredu a Alex Král mal obrovskú šancu. Pred Mijatovičom však zakončil tak, že brankár hostí stihol zakročiť.
43'
Domáci získali rohový kop, vo vzduchu fauloval v snahe zakončiť Schick, na trávniku skončil Igor Vujačić.
42'
Česi sa držia pri šestnástke súpera, nedarí sa im prejsť do vápna Čiernej Hory.
41'
Pavel Kadeřábek sa centrom nedostal k osloveniu spoluhráčov, Čierna Hora dostala loptu na útočnú polovicu.
40'
Pomaly, ale isto sa blíži záver prvého polčasu. Česko je vo vedení, hostia však majú nebezpečné brejky.
39'
Striedanie v tíme Česká republika: z ihriska odchádza Lukáš Masopust, prichádza Jan Kopic.
39'
Center na hranicu malého vápna sa snažil zakončiť Stefan Mugoša, ako prvý hlavičkoval jeden z obrancov Česka.
38'
Adam Marušić sa sprava dostal až na hranicu vápnu českého tímu, zrazený pokus smeroval vedľa brány na rohový kop.
37'
Tentoraz brankár Milan Mijatović rozohral iba na hráčov Česka, pomohol mu nepresnou prihrávkou vedľa brány aj spoluhráčov Jankto.
36'
Milan Mijatović veľmi dobre vybehol na hranicu svojej šestnástky, pri lopte bol skôr ako Patrik Schick.
35'
Desať minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže sa v prvom polčase ešte niekto zapísať na streleckú listinu?
34'
Česko ešte získalo rohový kop, Pavelkov center na prednú žrď zvládla defenzíva Čiernej Hory okamžite odpratať.
33'
Patrik Schick sa po centri sprava natlačil do zakončenia spred malého vápna, nedôrazný pokus vytlačil Milan Mijatović.
32'
Strely na bránu: 1 – 1
31'
Čiernohorci sa vyrojili do dobrej akcie. Na hranici šestnástky sa famóznou "Zidanovkou" otočil okolo dvojice súperov Marko Vešović, lenže zakončil len do Vaclíka.
30'
Patrik Schick nasmeroval zakončenie do múru a získal roh. Dobrý center na zadnú žrď hostia v poslednej chvíli odkopli.
29'
Patrik Schick sa aj postavil k rozohrávke priameho kopu, ale tá sa pre ošetrovanie naťahovala.
28'
Česká republika získava priamy kop z hranice šestnástkového poloblúka, vypýtal si ho Patrik Schick.
27'
Pavel Kadeřábek faulovaný pri postrannej čiare vedľa vlastnej šestnástky, previnil sa Marko Vešović.
26'
Nikola Vukčević fauluje v strede ihriska, zozadu išiel na zem Jakub Jankto. Pri trende žltých kariet sa tentoraz neudelí žiadna.
25'
Vladimir Jovović si krásne nabehol za obranu súpera a dokonca sa aj dostal k lopte. Tú nedokázal dobre zakončiť, navyše tam bol ofsajd.
24'
Žltú kartu dostáva Patrik Schick (Česká republika).
23'
Priamy kop hostí končí ranou do múru, postaral sa o ňu Stefan Mugoša. To rovnakých partií smerovala aj dorážka.
22'
Žltú kartu dostáva Marek Suchý (Česká republika).
21'
Dlhá lopta sa za obrancu Česka nevyšla, odkopol ju obranca Suchý. Čierna Hora aj tak ostáva na útočnej polovici.
20'
Česko sa dostalo do zaslúženého vedenia. Čierna Hora teda musí zabrať a uvidíme, ako sa s touto situáciou dokáže popasovať.
18'
David Pavelka ešte centrom z priameho kopu nebezpečenstvo nenarobil, potom ale z druhej vlny z hranice malého vápna trafil krásne z voleja JAKUB JANKTO a prestrelil gólmana Čiernej Hory.
17'
Česká republika bude na krídle zahrávať priamy kop, do šestnástky hostí priletí centrovaná lopta.
16'
Žltú kartu dostáva Marko Bakić (Čierna Hora).
15'
Čierna Hora získala po neúspešnom priamom kope rohový kop, nakoniec sa toto rozhodnutie zmenilo a loptu majú Česi.
14'
Žltú kartu dostáva Filip Novák (Česká republika).
14'
Marko Vešović faulovaný niekoľko metrov pred šestnástkou, je to skôr ale pozícia na centrovanú loptu.
13'
Dá sa povedať, že Česko kontroluje hru. V týchto chvíľach súperovi loptu požičiava málo. Čierna Hora sa bude musieť sústrediť na brejky a defenzívu.
12'
Rýchly prechod do šestnástky súpera Čechom vyšiel, tam už ale neprišlo zakončenie.
11'
Pavel Kadeřábek zastavil na ľavom krídle svojho protihráča, Vladimir Jovović sa takmer dostal do vápna. Bol z toho roh, Tomáš Vaclík zasiahol.
10'
Česi sa po úvodných minútach dostávajú viac do hry, tentoraz však neprišla dobrá prihrávka za obranu pre Schicka.
9'
České tribúny si pýtali gól, ten po rohovom kope neprišiel. Centrovaná lopta nebola jedna z najlepších.
8'
Patrik Schick sa hotoval zakončiť center sprava, vo vzduchu loptu cez obrancov netrafil vôbec dobre.
7'
Igor Vujačić prečítal kolmicu do čiernohorskej šestnástky, loptu odkopol za postrannú čiaru.
6'
Čierna Hora má zatiaľ opticky viac z hry a snaží sa kombinovať na útočnej polovici. Česko hrá kompaktne.
5'
Center sprava vo vápne hostí nebezpečenstvo nenarobil, hostia sa okamžite ubránili.
4'
Suchý veľmi dobre prečítal nákop do šestnástky. Česko mohlo prejsť dopredu, Jankto sa zasekol a akciu zabrzdil.
3'
Hostia získali rohový kop, center do šestnástky český výber okamžite bez problémov odpratal preč.
2'
Jankto sa nedostal k lopte na krídle, prihrávka na jeho osobu bola veľmi nepresná.
1'
Česko malo rozohrávku stretnutia. Nastupuje v červených dresoch, hostia majú biele.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česká republika: Vaclík – Kadeřábek, Čelůstka, Suchý (C), Novák – T. Souček, Pavelka – Masopust, Král, Jankto – Schick.
Náhradníci: Koubek, O. Kolář – Brabec, Coufal, Kalas, Krejčí, Sadílek, Kozák, Doležal, J. Kopic, Bořil, Vydra.

Čierna Hora: Mijatović – Marušić, Vujačić, Kopitović, R. Radunović – Kosović, N. Vukčević (C) – Vešović, Bakić, Jovović – Mugoša.
Náhradníci: Petković, Ljuljanović – Hočko, Boljević, Tomašević, M. Janković, Bećiraj, Savičevič, Lagator, Šćekić, Hakšabanović, Lončar..
Česká republika

Naši západní susedia majú rozpačitý štart do kvalifikácie na EURO 2020. Hneď na úvod totiž prehrali s Anglickom vo Wembley vysoko 0:5, potom ale zaváhanie odčinili na úkor Bulharska po tesnej výhra 2:1. O oba zásahy sa postaral Patrik Schick. Medzitým sa zrodila aj prehra s Brazíliou počas prípravy.

Čierna Hora

Balkánsky tím odohral už tri zápasy vo svojej skupine počas kvalifikácie o EURO 2020, získal dva body. Na pôde Bulharska iba remizoval, potom doma podľahol 1:5 Anglicku a prekvapivo nerozhodne hral aj proti Kosovu na domácom trávniku. V Olomouci sa ale body pre Čiernu Horu neočakávajú.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Zdroj: sport.cz