Kvalifikácia EURO 2020: Španielsko – Švédsko 3:0 (VIDEO)

Zdieľaní

Šláger kvalifikácie v Skupine F.  Španielsku sa podarilo preraziť cez Švédsku obranu až v druhom polčase. Sledujte video highlights Španielsko – Švédsko!

Euro 2020 kvalifikácia – Skupina F

Španielsko – Švédsko 3:0 (0:0)

Góly: 64. Ramos (pen.), 85. Morata (pen.), 87. Oyarzabal

TIP ❱ Všetko o kvalifikácií na EURO 2020 ›

Futbalisti Španielska zdolali Švédsko 3:0 v pondelkovom súboji o 1. miesto v F-skupine kvalifikácie o postup na ME 2020. Prvé dva góly stretnutia hraného na madridskom Štadíóne Santiaga Bernábeua padli z pokutového kopu.

Španielsko dominovalo počas celého zápasu a aj keď sa mu dlho nedarilo streliť gól, tak nakoniec prišli hneď tri v druhom polčase.

Sergio Ramos nechal kopať Moratu

ONLINE PRENOS: Španielsko – Švédsko livestream (kvalifikácia Euro 2020)

Zostavy

Arrizabalaga – Carvajal, Ramos (C), I. Martínez (88. D. Llorente), Alba – Parejo, Busquets, Ruiz – Asensio (65. Morata), Rodrigo (72. Oyarzabal), Isco.

Olsen – Lustig, P. Jansson, Helander, Augustinsson – Forsberg, Seb. Larsson (81. Isak), Ekdal (C) (86. K. Olsson), Claesson (27. Johansson) – Quaison, Berg.

Online prenos
Španielsko dominovalo počas celého zápasu a aj keď sa mu dlho nedarilo streliť gól, tak nakoniec prišli hneď tri a tým pádom aj jasná výhra a zisk troch bodov. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.
Koniec zápasu.
90+2'
Sergio Busquets sa dostal na hranici šestnástky k odrazenej lopte, jeho technický obstrel skončil nad bránu Olsena.
90'
Nadstavujú sa 3 minúty.
89'
Španielsko dvomi gólmi z posledných minút rozhodlo o svojej výhre. Stretnutie sa už bude prakticky len dohrávať.
88'
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Iñigo Martínez, prichádza Diego Llorente.
87'
Španielsko dalo gól!
Je definitívne rozhodnuté. Fabián Ruiz potiahol loptu do šestnástky a MIKEL OYARZABAL krásnym obstrelom na vzdialenejšiu žrď nedal Olsenovi žiadnu šancu.
86'
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Albin Ekdal, prichádza Kristoffer Olsson.
85'
ÁLVARO MORATA si loptu aj sám postavil na biely bod a podobne ako Sergio Ramos, tak aj on takmer identickou strelou premieňa.
84'
Álvaro Morata svojou aktivitou získal pokutový kop. Krásne sa otočil okolo súpera, vnikol do vápna a tam ho sklzom fauloval Filip Helander.
83'
Carvajal sa skvele vrátil na pravej strane a prerušil rodiacu sa akciu protivníka.
82'
Švédsko sa ešte pokúsi niečo vymyslieť v ofenzíve, príchod mladého Isaka je toho neklamným dôkazom, ale bude to mať veľmi ťažké.
81'
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Sebastian Larsson, prichádza Alexander Isak.
80'
Morata si značne hľadal pozíciu na hrote ofenzívy, pomohol si nedovoleným zákrokom.
79'
Mikel Oyarzabal sa na ľavom krídle nepresadil, hneď na to bol faulovaný Isco. Lopta bude znova patriť domácim.
78'
Jordi Alba na ľavom krídle prišiel o loptu, následne fauloval Quaisona, ktorý sa rozbiehal smerom dopredu.
77'
Španielsko kombinuje na útočnej polovici ihriska, snaží sa držať loptu a nepožičať ju hosťom.
76'
Nepresná prihrávka na Moratu skončila pri hráčoch Švédska, lopta sa dostala až k Olsenovi.
75'
Pätnásť minút do konca riadneho hracieho času. Španielsko kontroluje hru, Švédi sú smerom dopredu chabí.
74'
Robin Olsen dominoval vo vzduchu, nepresadil sa proti nemu Rodrigo a ani Morata.
73'
Dani Parejo dlhým pasom na pravé krídlo nenašiel Carvajala, avšak ten ešte zabojoval a loptu získal.
72'
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Rodrigo, prichádza Mikel Oyarzabal.
71'
Opäť Španieli v strede poľa. Zdá sa, že tentoraz im to stačí, keďže už vyhrávajú.
70'
Španielsko drží loptu v strede poľa, nevie sa dostať cez pozorný obranný val švédskych hráčov.
69'
Rodrigo sa nedostal k centrovanej lopte sprava, tento pokus zastavil brankára Robin Olsen.
68'
Už sa ale veci znova zmenili a práve domáci postupne prechádzajú do vápna protivníka.
67'
Švédsko pri lopte v strede ihriska, po dlhom čase sa k nej nedokážu dostať španielski hráči.
66'
Švédsko získalo rohový kop. Marcus Berg síce pohladil loptu na prvej žrdi, bránu Kepu neohrozil.
65'
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Marco Asensio, prichádza Álvaro Morata.
64'
Kapitán SERGIO RAMOS si skúsene počkal na prvý pohyb brankára Olsena a loptu nasmeroval po svojej ľavej ruke. "Furia Roja" tak konečne otvára skóre.
63'
Švédska defenzíva pracovala výborne, aj napriek šanciam Španielska, ale teraz z toho nebude penalta. Sebastian Larsson zastavil center Asensia celkom evidentne rukou v pokutovom území.
62'
Marco Asensio zahrával ďalší roh Španielska, do zakončenia sa na prednej žrdi nedostal kapitán Sergio Ramos.
61'
Robin Quaison sa po dlhšom čase postaral o švédskej zakončenie. Z hranice vápna mieril do stredu brány, Kepa Arrizabalaga ostal pokojný a zasiahol.
60'
Robin Olsen sa teraz nedohodol so spoluhráčom a namiesto lopty chytil na pevno hlavu kolegu, ktorým bol Pontus Jansson. Vyzeralo to dosť komicky.
59'
Španielsko naďalej ostalo pred šestnástkou súpera, znova to bol Lustig, kto odvracal center na vzdialenejšiu stranu vápna.
58'
Mikael Lustig odstránil loptu z vlastnej šestnástky na roh, center odtiaľ nebezpečenstvo pred Olsenom nenarobil.
57'
Robin Olsen si pripísal ďalší skvelý zákrok a to proti strele z hranice šestnástky. Poriadna bomba bola ešte tečovaná.
56'
Španielsko pri lopte v strede poľa. Minúty ubiehajú a skóre stále napriek prevahe domácich nemení.
55'
Znova v akcii Isco. Tentoraz mal priestor na pravej strane vápna, technický pokus na vzdialenejšiu žrď poslal tesne vedľa brány.
54'
Isco obdržal prihrávku do šestnástky medzi obrancov súpera, po otočke strieľal do jedného z nich.
53'
Ďalší rohový kop pre Španielsko. Parejo poslal center do šestnáskového poloblúka, kde ostal zabudnutý Isco a jeho krásny volej smeroval len tesne vedľa brány Olsena.
52'
Dani Parejo poslal veľmi nepresný pas na ľavé krídlo, tam sa k nemu nedostal Jordi Alba.
51'
Sergio Ramos ešte avizoval, že obranca Švédska simuluje, avšak každopádne z toho bol len odkop od Olsena.
50'
Rodrigo sa nepresadil na prvej žrdi, navyše sa zrazil s obrancom súpera. Pontus Jansson ostáva poriadne otrasený.
49'
Isco svojou aktivitou získal na pravom krídle rohový kop pre Španielsko.
48'
Rodrigo sa snažil presadiť sa na hrote ofenzívy, pretečovaná lopta sa k jeho osobe nedostala, našiel si ju oba Robin Olsen.
47'
Ani jeden z trénerov cez prestávku nestriedal, takže oba celky nastupujú v takých zostavách, v akých prvý polčas ukončili.
46'
Hostia sa hneď z kraja polčasu dostali do zakončenia, po peknej akcii pálil do hráča pred sebou Ludwig Augustinsson.
46'
Začal sa druhý polčas.
Španielsko bolo dominantné počas celého priebehu prvého polčasu, dostalo sa do obrovských šancí. Za Olsenom ale neskončil ani jedna lopta, čiže dobývanie brány severského tímu bude pokračovať aj po zmene strán.
45+2'
Prvý polčas sa skončil.
45+2'
Sergio Ramos si pýtal pokutový kop, v snahe zakončiť roh ale faulovaný nebol. Po ďalšom rohu už strieľal kapitán Realu Madrid aj národného tímu, jeho nožničky išli nad.
45+1'
Nadstavujú sa 2 minúty.
45'
Po rohu sa lopta znova poriadne nebezpečne pohybovala v malom vápna. Padala ponad Olsena, Rodrigo sa ale spred bránkovej čiary cez Helandera nedostal k zakončeniu.
44'
Naozaj je to obrovsky pevná defenzíva Švédska, ktorá bude po zrazenej prihrávke Carvajala čeliť rohovému kopu.
43'
Švédsko v snahe rozvinúť akciu prišlo o loptu v strede poľa, domáci ju vrátili ku Kepovi.
42'
Sergio Ramos a ani Jordi Alba centrami spoluhráčov nenašiel, do tretice to skúsil Daniel Carvajal, lenže bol v ofsajde.
41'
Prudký pas Jordiho Albu zachytil Olsen. Krátko na to prišla ďalšia akcia, Carvajal sprava spoluhráčov neobjavil.
40'
Už len päť minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Dokáže sa Španielsko do polčasu presadiť?
39'
Iñigo Martínez končí na trávniku, tvrdo ho tam poslal Robin Quaison. Karta však z toho nebude.
38'
V posledných minútach sa Švédsko bráni veľmi dobre, španielski hráči nevedie vymyslieť nič nebezpečné.
37'
Fabián Ruiz poslal spred šestnástky tvrdú ranu, mieril asi meter nad bránu Robina Olsena.
36'
Zakončenie sa španielskym futbalistom nepodarilo vymyslieť, hneď na to prešli do málo nebezpečnej kontry Švédi.
35'
Dani Parejo poslal pas na pravé krídlo. Marco Asensio síce nemal rýchlosť, loptu aj tak dostal do šestnástky súpera.
34'
Center zľava sa vo vápne hostí nebezpečenstvo nenarobil, hneď na to ešte zabojoval Iñigo Martínez a fauloval.
33'
Švédsko vytlačilo hru k šestnástke domácich, Španieli sa musia opäť vracať do útočnej časti poľa.
32'
Daniel Carvajal centroval do malého vápna, tam dominoval obranca Pontus Jansson.
31'
Nakoniec z toho bola priama strela, ale kapitán Valencie ju poslal nad bránu Robina Olsena.
30'
Španielsko získalo priamy kop z nejakých 25 metrov. Dani Parejo bude podľa všetkého centrovať.
29'
Dani Parejo chcel prekvapivo prestrčiť loptu do vápna súpera pomedzi dvoch obrancov, tí ju odkopli do autu.
28'
Španielsko sa tentoraz dostalo iba za polovicu ihriska, tam prišla nepresnosť. Vhadzuje preto Ludwig Augustinsson.
27'
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Viktor Claesson, prichádza Jakob Johansson.
26'
So švédskym krídelníkom to nevyzerá vôbec dobre. Len za pomoci lekárov pomaličky kríva mimo ihriska.
25'
Viktor Claesson ostáva po zákroku Jordiho Albu v bolestiach na trávniku, potrebuje ošetrenie.
24'
Žltú kartu dostáva Jordi Alba (Španielsko).
23'
Španielsko sa znova drží na lopte v strede ihriska, Švédom ju požičiava veľmi málo.
22'
Marco Asensio si to na rohu šestnástky hodil na ľavačku, technický obstrel poslal poriadne vysoko nad.
21'
Marcus Berg sa nedostal k prihrávke do šestnástky súpera, lopta preťala bránkovú čiaru mimo svätyne Kepu.
20'
Španielsko drží loptu v strede ihriska, znova sa snaží prejsť do vápna. To sa podarilo i teraz, loptu okamžite odkopli švédski zadáci.
19'
Marco Asensio sa na pravom krídle dostal do ofsajdovej pozície, jeho výzva pre Rodriga pred bránu Olsen preto prišla už mimo hry.
18'
Španielsko má obrovský tlak, mimochodom, do šance sa dostal aj Sergio Ramos. Hlavičku po rohovom kope mu fantasticky spod brvna vyrazil Olsen.
17'
Znova nebezpečná situácia. Prudký pas do malého vápna tesne minula dvojica Španielov, posledný zadák Švédska odkopol na roh. Po ňom prišiel center opäť do malého vápna, Parejo našiel Rodriga a ten rozvlnil sieť. Pre ofsajd zásah neplatí.
16'
Španielsko sa dostalo k dvom rohom po sebe. Ten prvý nebezpečný nebol, po druhom pálil z diaľky Parejo a Olsen musel znova zasahovať pri svojej žrdi.
15'
Carvajal a Isco na pravej strane nevymysleli nič. Loptu si však pred šestnástkou našiel Fabián Ruiz a krásnu strelu do rohu brány mu skvele vyrazil Robin Olsen.
14'
Ludwig Augustinsson vhadzoval na ľavej strane, rodiacu sa akciu zastavil Carvajal. Navyše bol aj faulovaný.
13'
Španielsko znova usadené na útočnej polovici. Carvajal poslal sprava parádny center do päťky, Rodrigo sa cez dvojicu obrancov k hlavičke nedostal.
12'
Švédsky tréner sa sťažoval na niektorú zo situácií, dohovoriť mu musel hlavný rozhodca.
11'
Carvajal na pravom krídle zastavil rozbiehajúcu sa akciu, hneď na to inkasoval nepresnú prihrávku. Aut pre Švédsko.
10'
Španielsko sa snaží kontrolovať hru od úvodných minút a prechádzať do nebezpečných situácií. Tých by malo pribúdať.
9'
Po rohovom kope prišiel dlhý pas, avšak lopta sa vrátila do päťky, kde ju tesne minul Sergio Ramos. Toto volalo po góle.
8'
Daniel Carvajal poslal sprava parádny center do malého vápna, Pontus Jansson loptu zrazil na rohový kop tesne vedľa svojej brány.
7'
Carvajal si spracoval dlhý pas na pravé krídlo, poslal loptu pred vápno na Isca, ten o ňu proti presile prišiel. Vzápätí skvele zastavil akciu Švédov Ramos.
6'
Robin Quaison zakončoval z hranice šestnástky, jeho pokus výborne zablokoval Daniel Carvajal.
5'
Španielsko je veľmi dobre zoradené na vlastnej polovici. Švédi to skúsili teraz po pravom krídle, tiež z toho nebolo nič.
4'
Švédsko sa prvýkrát dostalo na dlhší časový úsek k lopte, kombinácia na útočnej polovici k ničomu nevedie.
3'
Dany Carvajal potiahol loptu po pravom krídle, no necentroval. Vrátil ju iba smerom dozadu.
2'
Domáci sa na Santiago Bernábeu držia v strede poľa, tam sa snažia postupne kombinovať.
1'
Španielsko nastupuje ako favorit vo svojich tradičných červených dresoch, hostia majú tiež typické žlté.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Španielsko: Arrizabalaga – Carvajal, Ramos (C), I. Martínez, Alba – Parejo, Busquets, Ruiz – Asensio, Rodrigo, Isco.
Náhradníci: de Gea, Pau López – D. Llorente, Hermoso, Morata, Roberto, Oyarzabal, Gayá, Rodri, Aspas, Cazorla, Navas.

Švédsko: Olsen – Lustig, P. Jansson, Helander, Augustinsson – Forsberg, Seb. Larsson, Ekdal (C), Claesson – Quaison, Berg.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Karlsson, Johansson, Guidetti, Svensson, Hult, Isak, Krafth, Andersson, K. Olsson, Durmaz..
Španielsko

"Furia Roja" vyhrala štyri zápasy po sebe. Na konci roku 2018 priateľský duel s Bosnou a odvtedy trikrát v kvalifikácii o postup na EURO 2020. Španieli tesne 2:1 zdolali Nórsko, na Malte tamojšieho outsidera 2:0 a naposledy aj Faerské Ostrovy 4:1. Sergio Ramos vyhral už 122 zápasov v národnom tíme, čo je nový rekord. Španielsko má tento rok naplánované iba stretnutia kvalifikácie, priateľské zápasy nie.

Švédsko

Severania otvorili rok 2019 dvomi priateľskými stretnutiami proti neďalekým krajinám, keďže hrali s Fínskom a Islandom. Potom odštartovali úspešne kvalifikáciu na EURO 2020. Doma udolali Rumunsko (2:1). V Osle sa zrodila divoká remíza 3:3. Švédi otočili z 0:2 na 3:2 až v 91. minúte, no v 97. vyrovnal Kamara. Naposledy prišlo pohodlné víťazstvo proti Malte.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Zdroj: sport.cz