Kvalifikácia ME 2020: Chorvátsko – Slovensko 3:1 (VIDEO)

Slovenská futbalová reprezentácia odohrala svoj predposledný zápas na horúcej pôde vicemajstra sveta. Bohužiaľ Slováci prehrali a postup už nemajú vo svojich rukách. Duel Chorvátsko – Slovensko online ste mohli sledovať na 7sport.sk.

Kvalifikácia na ME 2020, Skupina E

Chorvátsko – Slovensko 3:1 (0:1)

Góly: 56. Vlašič, 60. Petkovič, 74. Perišič – 32. Boženík

Slovenská futbalová reprezentácia v ďalšom zápase zavítala do Chorvátska. Chceli odčiniť a zabudnúť na domáci debakel 0:4 a hlavne potrebovali tri body, aby preskočili Maďarsko a Wales.

Slováci viedli na štadióne v Rijeke od 32. minúty gólom Róberta Boženíka, alev druhom polčase tesný náskok neudržali. Skóre najskôr otočili Nikola Vlašič s Brunom Petkovičom a po vylúčení Róberta Maka pridal tretí gól Chorvátov Ivan Perišič.

Chorvátski futbalisti si víťazstvom nad Slovenskom poistili postup na Majstrovstvá Európy 2020 a skončia s určitosťou prvý v skupine. Slováci sú po tretej kvalifikačnej prehre na štvrtej pozícii a boj o miestenku na Euro už nemajú vo vlastných rukách.

Slovenský reprezentačný tím absolvuje v novembrovom asociačnom termíne ešte jeden zápas, ktorým uzavrie účinkovanie v kvalifikačnej E-skupine.

V utorok 19. novembra nastúpi o 20.45 h v Trnave na Štadióne Antona Malatinského proti Azerbajdžanu.

Gól Slovenska proti Chorvátsku

Kedy postúpia Slováci na ME 2020?

Postupová matematika na Euro 2020 je pre Slovákov veľmi jednoduchá. Ak chcú Slováci postúpiť, musia vyhrať domáci zápas v Trnave proti Azerbajdžanu a potom čakať na výsledok zápasu Wales – Maďarsko, ktorý sa musí skončiť remízou.

Slovensko má stále šancu postúpiť na EURO cez marcovú baráž. Tú by zrejme hralo s jedným z dvojice Írsko/Severné Írsko.