Liga národov – FINÁLE: Holandsko – Portugalsko (0:1)

Vo finále premiérového ročníka prestížnej súťaže reprezentačných mužstiev UEFA Portugalčania doma v Porte zdolali Holanďanov 1:0. Finále Ligy národov – Holandsko – Portugalsko ste mohli sledovaťonline ›

Final Four – Liga národov – FINÁLE (Porto, Portugalsko)

Holandsko – Portugalsko 1:0 (0:0)

Gól: 60. Goncalo Guedes

Portugalsko: Rui Patrício – Semedo, Rúben Diaz, Fonte, Raphael Guerreiro – Danilo, William Carvalho (90.+ Rúben Neves), Bruno Fernandes (81. Joao Moutinho) – Cristiano Ronaldo, Goncalo Guedes (75. Rafa Silva), Bernardo Silva

Holandsko: Cillessen – Dumfries, Van Dijk, De Ligt, Van Dijk, Blind – De Roon (81. L. de Jong), F. de Jong, Wijnaldum – Bergwijn (60. Van de Beek), Depay, Babel (46. Prommes)

Portugalsko porazilo v semifinále Švajčiarsko 3-1 v riadnom hracom čase, zatiaľ čo Holandsko získalo skalp Anglicka s rovnakým skóre v predĺžení a postúpilo do finále.

Ronaldo vs Van Dijk. Kto bude úspešnejší?

Súboj týchto dvoch hráčov viacerí dúfali, že uvidia vo finále Ligy majstrov. Nestalo sa a tak sa obaja skvelí hráči stretávajú v Lige národov.

Ronaldo je schopný skórovať v akomkoľvek a kedykoľvek, čo ukázal svojim víťazným hetrikom  v zápase nad Švajčiarskom.  Jednou z najväčších predností  je jeho perfektná orientácia vo vzduchu.

Na druhej strane bude v nedeľu Virgil van Dijk, brániť portugalskú superhviezdu. V Premier League a Champions League Van Dijk vyhral 223 z jeho 305  duelov vo vzduchu s úspešnosťou 73,11% a pridal ďalšie štyri v semifinále proti Anglicku. Van Dijk a De Ligt v obrane Holandska dominujú a vytvorili skvelú obrannú dvojicu.

TIP ❱ Futbalová Liga národov – program, výsledky a informácie ›

Liga národov playoff – program a výsledky Final Four

  • SEMIFINÁLE: Portugalsko – Švajčiarsko (3:1) VIDEO
  • SEMIFINÁLE: Holandsko – Anglicko (3:1) VIDEO
  • O 3. MIESTO: Švajčiarsko – Anglicko (0:0, 5:6) VIDEO
  • FINÁLE: Holandsko – Portugalsko (1:0)

Ako sledovať Ligu národov naživo

Zápasy playoff UEFA Ligy národov (Final Four),  môžete sledovať v Čechách a na Slovensku na športovom kanály Sport 1. Online komentár je pre Vás pripravený aj na našom webe 7sport.sk.

 ONLINE PRENOS: Švajčiarsko – Anglicko NAŽIVO (Finále Ligy národov)

Zdroj: wikipedia, uefa.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest