Marek Hamšík je už v Číne, spomienkové video už bývalému kapitánovi SSC (VIDEO)

Marek Hamšík je už v Číne, kde ho vítali fanúšikovia a novinári v jeho novom pôsobisku. Neapol na svojho hrdinu nezabudlo a venovalo krásne spomienkové video už bývalému kapitánovi SSC.

Marek Hamšík je už v Číne, kde ho vítali na letisku

Hamšík po takmer dvanástich rokoch strávených v talianskom SSC Neapol, odišiel do čínskej ligy, kde sa dohodol s účastníkom tamojšej najvyššej súťaže Ta-lien I-fang na zmluve na tri roky.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Marek #Hamsik è in Cina #ForzaDalianSempre ?

Príspevok, ktorý zdieľa Napoli Magazine (@napolimagazine),

Slovenský kapitán sa po presune z Viedne do Pekingu a neskor do Šanghaja, kde ho majitelia klubu zobrali na hotel a obed na 85. poschodí.
Oba kluby sa dohodli na odstupnom 20 miliónov eur, pričom 5 miliónov má čínsky klub vyplatiť Neapolčanom hneď a ďalších 15 miliónov v priebehu najbližšieho roka.

Hamšík má na Ďalekom východe v priebehu troch rokov zarobiť dovedna 27 miliónov eur.

V Napole je Hamšík ikona

Marek Hamšík počas účinkovania v tomto klube dvakrát vyhral Taliansky pohár (2012, 2014) a raz tamojší superpohár (2014). Minulý rok prekonal rekord slávneho Argentínčana Diega Maradonu, v počte strelených gólov v neapolskom drese. Bolo ich 115 gólov. Prekonal držiteľa dovtedajšieho maxima Giuseppeho Bruscolottiho, ktorý v rokoch 1972–1988 odohral za Neapol dovedna 511 stretnutí. Marekovi sa to podarilo v zápase Ligy majstrov proti Paris St-Germain (1:1).

Neapol zverejnil krásne spomienkové video na počesť Mareka Hamšíka

Keby nebola ponuka z Číny, kariéru by som ukončil v Neapole. Neskrývam, že aj financie pri tomto prestupe zohrávajú rolu. Čaká ma nová výzva, kultúra, futbal… V Číne som už predtým bol, keď sme tam hrali Taliansky superpohár. Pre časový posun som to potom týždeň dospával, vyjadril sa odletom do Číny Marek Hamšík.

Teším sa na novú výzvu. Po dlhých rokoch niečoho zaužívaného ma čaká obrovská zmena a veľmi sa na ňu teším. V Neapole som strávil dlhých vyše jedenásť rokov, bolo to krásne obdobie. Pocity sú iba pozitívne. Vzťah medzi mnou a Neapolom bol úžasný a výnimočný, dodal slovenský kapitán.

Zdroj: youtube

Zdieľaní

Pin It on Pinterest