Slovensko vyhralo nad Maďarskom v prvom zápase kvalifikácie na EURO 2020 (VIDEO)

Slovensko vyhralo nad Maďarskom v prvom zápase kvalifikácie na EURO 2020. V Trnave o prvých bodoch rozhodli Onderej Duda a Albert Rusnák.

Kvalifikácia o ME vo futbale 2020

Slovensko vyhralo nad Maďarskom a získalo prve tri body

Slovenská futbalová reprezentácia úspešne vstúpila do kvalifikácie o EURO 2020, keď vo štvrtkovom zápase E-skupiny v Trnave zdolala Maďarsko 2:0 vďaka gólom Ondreja Dudu zo 42. minúty a Alberta Rusnáka z 85. minúty.

Duel Slovensko – Maďarsko ste mohli sledovať ONLINE na 7sport.sk >>

V druhom zápase nasej skupiny zdolalo Chorvátsko Azerbajdžan v Záhrebe 2:1. Slovaci cestujú na ďalší zápas do Walesu, kde sa stretnú s domácim tímom v nedeľu o 15:00.

ME vo futbale 2020, kvalifikácia / E-skupina

Slovensko – Maďarsko 2:0 (1:0)

Góly: 42. Duda, 85. Rusnák, ŽK: Vavro, Kucka, Hamšík, Škriniar – Kalmár, Korhut, Á. Nagy.
Rozhodovali: Bezborodov – Dančenko, Gavrilin (všetci Rus.), 14.235 divákov.

Ohlasy trénerov, hráčov Slovenska a Maďarska po zápase

Pavel Hapal, tréner SR: Bol to veľmi odpracovaný výkon. Tento výsledok sa vôbec nerodil jednoducho, ťažko sme sa dostávali do brejkových príležitostí. To, čo sme mali, sme nepremenili, nakoniec sa nám podarilo dať vytúžený gól do polčasu.

Marco Rossi, tréner Maďarska: Myslím si, že si Slováci zaslúžili zvíťaziť. Ukázali viac umenia v strede poľa. My sme tam urobili viac chýb, prehrávali sme súboje. Inkasovali sme v prvom polčase po jednej chybe. Hrali sme bez toho správneho nasadenia. V druhom polčase sme mali viacero šancí vyrovnať. Zápas to bol tesný, ale my sme im dovolili dať aj druhý gól. Na tejto úrovni rozhodujú detaily, my sme strácali veľa loptu. Myslím si, že sa ale môžeme zlepšiť. Gratulujem Slovensku k výhre, zaslúžilo si ju. My sa ale nevzdáme.

Zdroj: ta3, twitter