Slovenská futbalová reprezentácia, musí proti Ukrajine bodovať naplno (VIDEO)

Slovenská futbalová reprezentácia potrebuje vo svojich dvoch zvyšných zápasoch Ukrajine a Česku v Lige národov bodovať naplno. Už zajtra sa v Trnave stretne s výberom Ukrajiny.

V prvom zápase na Ukrajine sa domácim podarilo vyhrať vďaka prísnemu pokutovému kopu. Zápas sa hral bez divákov.

Slovenská futbalová reprezentácia pod novým trénerom

Slovensko s novým trénerom Pavlom Hapalom sa pokúsi vyhrať posledné dva zápasy v skupine Ligy národov. S novým trénerom prišli v tíme aj nové zmeny. Do reprezentácie sa vracia Miroslav Stoch, hráč ktorý sa po konflikte s trénerom Kozákom po ME 2016 už neobjavil v repre. Musíme priznať, že Stoch má momentálne najlepšiu ofenzívnu formu so slovenských hráčov a ak porovnáme jeho formu s formou Róberta Maka, tak je to veľké plus pre útok.

TIP: Liga národov UEFA – Slovesnko program, zápasy, formát a aktuality >>

Do útoku je pripravený nastúpiť útočník nemeckého klubu 1. FC Norimberg Adam Zreľák, za ktorý sa už stihol v aktuálnej sezóne dvakrát presadiť, pretože útok je Achillovou pätou reprezentácie. Pod jeho vedením bol Zreľák v reprezentácii do 21 rokov hlavným útočníkom a okrem toho plnil aj úlohu kapitána. Pavel Hapal teda presne vedel, čo robí a prečo 24-ročného rodáka zo Starej Ľubovne povoláva do najcennejšieho dresu. Zatiaľ na Slovensku nemáme typického strikera.

Kde môžete sledovať zápas Slovensko – Ukrajina?

Zápas Slovensko proti Ukrajine odvysiela RTVS v priamom prenose. Online vyslielanie Ligy Národov môžete sledovať cez mobil, notebook, alebo pc na internete. Zápas sa odohrá v piatok 16.11. v Trnave o 20:45.

Tréner Pavel Hapal pred zapasom s Ukrajinou

Aktualizovaná zostava Ukrajiny proti Slovensku

Andrij Ševčenko musí urobiť zatiaľ v zostave jednu zmenu, pretože tímu nepomôže obranca Vasiľ Kravec. Dvadsaťjedenročný hráč španielskeho druholigového klubu CD Lugo si na utorňajšom tréningu privodil svalový problém v bedrovej oblasti.

Brankári: Andrij Piatov (Šachtar Doneck), Denis Bojko (Dynamo Kyjev), Andrij Lunin (CD Leganés/Šp.)

Obrancovia: Bogdan Butko, Sergij Krivcov, Mykola Matvijenko (všetci Šachtar Doneck), Mykyta Burda, Vitalij Mykolenko (obaja Dynamo Kyjev), Olexandr Karavajev (Zaria Lugansk), Igor Plastun (KAA Gent/Belg.)

Stredopoliari: Viktor Cygankov, Vitalij Bujaľskij, Mykola Šaparenko (všetci Dynamo Kyjev), Taras Stepanenko, Viktor Kovalenko, Sergij Bolbat (všetci Šachtar Doneck), Jevgen Konopľanka (Schalke 04 Gelsenkirchen/Nem.), Ruslan Malinovskij (KRC Genk/Belg.), Olexandr Zinčenko (Manchester City/Angl.), Jevgen Makarenko (Anderlecht Brusel/Belg.), Ivan Petriak (Ferencváros Budapešť/Maď.)

Útočník: Roman Jaremčuk (KAA Gent/Belg.), Marian Šved (Karpaty Ľvov), Andrij Boriačuk (FK Mariupoľ)

Zdroj: video.azet

Zdieľaní

Pin It on Pinterest