Slovenská reprezentácia prehrala v Prahe a zostupuje do C-divízie (VIDEO)

Slovenská reprezentácia zostúpila do C-divízie Ligy národov. V pondelňajšom záverečnom stretnutí 1. skupiny B-divízie, nezvládla dôležitý zápas proti Česku.

Slovenská reprezentácia zostupuje a komplikuje si cestu na EURO

Slováci obsadili v tabuľke tretie miesto s troma bodmi, za piatkové víťazstvo nad istým víťazom Ukrajinou (4:1), Česko vyhralo nad Slovenskom v Trnave, aj v odvete v Prahe a v oboch vzájomných zápasoch, získalo šesť bodov a skončilo druhé.

Tréner Slovenska Pavel Hapal si po úspešnom debute pripísal prvú prehru na lavičke národného tímu. Na budúci rok čaká na jeho zverencov kvalifikácia ME 2020, jej žreb sa uskutoční 2. decembra v Dubline.

Slovenská futbalová reprezentácia v žrebe na EURO 2020 bude až v treťom výkonnostnom koši. V kvalifikačnej tabuľke na európsky šampionát, teda môžeme dostať z prvého koša napríklad Anglicko a z toho druhého Wales, Rusko či Island. V takom prípade by bol aj postup čo i len z druhého miesta značne komplikovanejší.

ČESKO – SLOVENSKO 1:0 (1:0)

Gól: 32. Schick.

Zostavy a striedania:
Česko: Vaclík – Kadeřábek, Čelůstka, Kalas, Novák – Souček – Vydra (64. Gebre Selassie), Dočkal, Pavelka, Jankto (76. Krejčí) – Schick (82. Doležal)
Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hancko – Greguš (58. Duda) – Rusnák (58. Mak), Bero, Hamšík, Stoch – Zreľák (79. Nemec)

Video záznam zo zápasu Česko – Slovensko

Zdroj: matchat.online

Zdieľaní

Pin It on Pinterest