Žreb Európskej ligy 2018/19: Spartak Trnava si zahrá so Škrtelovým Fenerbahce Istanbul (VIDEO)

Zdieľaní

Spartak Trnava spoznal svojich súperov v základnej skupine Európskej ligy UEFA. Slovenský šampión sa v D-skupine stretne s Anderlechtom Brusel, Fenerbahce Istanbul a Dinamom Záhreb.

Spartak Trnava ako jediný slovensky zástupca si v pohárovú Európu vybojoval včerajšou remízou proti Ľublane 1:1. Pri žrebe Spartak Trnava bol v štvrtom výkonnostnom koši spoločne s klubmi Apollon Limassol, Rosenborg Trondheim, Vorskla Poltava, Slavia Praha, Akhisar Belediyespor, FK Jablonec, AEK Larnaka, FC MOL Vidi, Glasgow Rangers, F91 Dudelange a Sarpsborg 08.

V prvom koši boli: FC Arsenal, FC Chelsea, Zenit Petrohrad, Bayer Leverkusen, Dynamo Kyjev, FC Salzburg, Olympiakos Pireus, FC Villarreal, Anderlecht Brusel a Lazio Rím.

Spartak Trnava sa v minulej sezóne radoval z domáceho titulu po 45 rokoch. V ročníkoch 2011/2012 i 2014/2015 to v EL dotiahol do play off o skupinovú fázu, ale vyradili ho Lokomotiv Moskva a FC Zürich.

Žreb skupinovej fázy EL 2018/2019

A-skupina: Bayer Leverkusen, Ludogorec Razgrad, FC Zürich, AEK Larnaka
B-skupina: FC Salzburg, Celtic Glasgow, RB Lipsko, Rosenborg Trondheim
C-skupina: Zenit Petrohrad, FC Kodaň, Girondins Bordeaux, Slavia Praha
D-skupina: Anderlecht Brusel, Fenerbahce Istanbul, Dinamo Záhreb, SPARTAK TRNAVA
E-skupina: Arsenal Londýn, Sporting Lisabon, Karabach, Vorskla Poltava
F-skupina: Olympiakos Pireus, AC Miláno, Betis Sevilla, F91 Dudelange
G-skupina: FC Villarreal, Rapid Viedeň, Spartak Moskva, Glasgow Rangers
H-skupina: Lazio Rím, Olympique Marseille, Eintracht Frankfurt, Apollon Limassol
I-skupina: Besiktas Istanbul, Genk, Malmö FF, C Sarpsborg
J-skupina: FC Sevilla, FC Krasnodar, Standard Liege, Akhisar Belediyespor
K-skupina: Dynamo Kyjev, FC Astana, Stade Rennes, FK Jablonec
L-skupina: Chelsea Londýn, PAOK Solún, BATE Borisov, FC MOL Vidi

Kalendár Európskej ligy 2018/2019

20. septembra: 1. kolo skupinovej fázy
4. októbra: 2. kolo skupinovej fázy
25. októbra: 3. kolo skupinovej fázy
8. novembra: 4. kolo skupinovej fázy
29. novembra: 5. kolo skupinovej fázy
13. decembra: 6. kolo skupinovej fázy
17. decembra: žreb 16-finále
14. februára: 1. zápasy 16-finále
21. februára: 2. zápasy 16-finále
22. februára: žreb osemfinále
7. marca: 1. zápasy osemfinále
14. marca: 2. zápasy osemfinále
15. marca: žreb štvrťfinále a semifinále
11. apríla: 1. zápasy štvrťfinále
18. apríla: 2. zápasy štvrťfinále
2. mája: 1. zápasy semifinále
9. mája: 2. zápasy semifinále
29. mája: finále (Olympijský štadión, Baku)

Európska liga 2018/2019 – pozrite si záznam žrebovania skupinovej fázy!

Zdroj: twitter, uefa

Zdieľaní

Pin It on Pinterest