Žreb Ligy majstrov a Európskej ligy: Slovan Bratislava cestuje do Čiernej Hory

Zdieľaní

Súperom slovenského majstra bude klub z Čiernej Hory. Slovan Bratislava sa v 1. predkole Ligy majstrov 2019/2020 stretne Sutjeska Nikšič. Pozrite si s kým sa stretnú ďalší slovenskí zástupcovia v Európskej lige.

Slovan Bratislava cestuje do Čiernej hory, DAC do Poľska

Slovan sa predstaví v predkole najprestížnejšej európskej klubovej súťaže po piatich rokoch. Rozhodol o tom utorkový popoludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Druhý tím uplynulého ročníka najvyššej slovenskej súťaže DAC Dunajská Streda sa v prvom kole ale Európskej ligy stretne s poľským klubom MKS Cracovia Krakov a MFK Ružomberok dostal ďalšieho ťažkého súpera Levski Sofia z Bulharska.

Súperom víťaza slovenského pohára Spartaka Trnava, bude v 1. predkole EL FK Radnik Bijeljina z Bosny a Hercegoviny.

TIP: Kde môžete sledovať futbalovú Ligu Majstrov v TV, na PC, laptope, alebo mobile.

Žreb 1. predkola Ligy majstrov 2019/2020:

  • Slovan Bratislava – Sutjeska Nikšič (ČH)
  • Nomme Kalju (Est.) – Škëndija Tetovo (S.Mac.)
  • Suduva Marijanpole (Lit.) – Crvena Zvezda Belehrad (Srb.)
  • Ararat-Armenia Jerevan (Arm.) – AIK Štokholm (Švéd.)
  • FC Astana (Kazach.) – CFR Kluž (Rum.)
  • Ludogorec Razgrad (Bul.) – Ferencváros Budapešť (Maď.)
  • FK Partizani (Alb.) – FK Karabach (Azer.)
  • Celtic Glasgow (Škót.) – FK Sarajevo (BaH)
  • Šeriff Tiraspoľ (Mold.) – Saburtalo Tbilisi (Gruz.)
  • F91 Dudelange (Lux.) – FC Valletta (Mal.)
  • FC Linfield (S.Ír.) – Rosenborg Trondheim (Nór.)
  • Valur Reykjavík (Isl.) – NK Maribor (Slov.)
  • Dundalk FC (Ír.) – FC Riga (Lot.)
  • The New Saints (Wal.) – víťaz predkvalifikácie
  • HJK Helsinki (Fín.) – HB Tórshavn (Faer.os.)
  • BATE Borisov (Biel.) – Piast Gliwice (Poľ.)

Žreb 1. predkola Európskej ligy 2019/2020:

  • Malmö (SWE) – Ballymena (NIR)/NSÍ (FRO)
  • Connah’s Quay Nomads (WAL) – Kilmarnock (SCO)
  • Breidablik (ISL) – Vaduz (LIE)
  • Brann (NOR) – Shamrock Rovers (IRL)
  • Vitebsk (BLR) – KuPS Kuopio (FIN)
  • Ordabasy Shymkent (KAZ) – Torpedo Kutaisi (GEO)
  • Sant Julià (AND)/Europa (GIB) – Legia (POL)
  • Gzira United (MLT) – Hajduk Split (CRO)
  • Radnicki Niš (SRB) – Flora (EST)
  • CSKA Sofia (BUL) – Titograd (MNE)
  • Maccabi Haifa (ISR) – Mura (SVN)
  • Debrecen (HUN) – Kukësi (ALB)
  • Jeunesse Esch (LUX) – Tobol Kostanay (KAZ)
  • FCSB (ROU) – Milsami Orhei (MDA)
  • Čukarički (SRB) – Banants (ARM)
  • Crusaders (NIR) – B36 (FRO)
  • Inter Turku (FIN) – Brøndby (DEN)
  • Prishtina (KOS)/St Joseph’s (GIB) – Rangers (SCO)
  • Cork (IRL) – Progrès Niederkorn (LUX)/Cardiff Metropolitan University (WAL)
  • Molde (NOR) – KR (ISL)
  • Levski Sofia (BUL) – Ružomberok (SVK)
  • Akademija Pandev (MKD) – Zrinjski (BIH)
  • FK Zeta (MNE) – Fehérvár (HUN)
  • Shakhtyor Soligorsk (BLR) – Hibernians (MLT)
  • Neftçi (AZE) v Speranta Nisporeni (MDA)
  • Olimpija Ljubljana (SVN) – Rīgas FS (LVA)
  • Budapest Honvéd (HUN) – Žalgiris Vilnius (LTU)
  • Radnik Bijeljina (BIH) – Spartak Trnava (SVK)
  • Fola Esch (LUX) – Chikhura Sachkhere (GEO)
  • Alashkert (ARM) – Makedonija Skopje (MKD)
  • Dinamo Tbilisi (GEO) – La Fiorita (SMR)/Engordany (AND)
  • Široki Brijeg (BIH) – Kairat Almaty (KAZ)
  • Kauno Žalgiris (LTU) – Apollon Limassol (CYP)
  • Ventspils (LVA) – Teuta (ALB)
  • Cracovia Kraków (POL) – DAC 1904 Dunajská Streda (SVK)
  • Stjarnan (ISL) – Levadia Tallinn (EST)
  • Barry Town (WAL)/Cliftonville (NIR) – Haugesund (NOR)
  • Riteriai (LTU) v KÍ (FRO)/Tre Fiori (SMR)
  • Dinamo Minsk (BLR) v Liepāja (LVA)
  • Norrköping (SWE) – Saint Patrick’s (IRL)
  • Aberdeen (SCO) – RoPS Rovaniemi (FIN)
  • Domžale (SVN) – Balzan (MLT)
  • Laçi (ALB) v Hapoel Beer-Sheva (ISR)
  • Budućnost Podgorica (MNE) – Narva Trans (EST)
  • Sabail (AZE) – U Craiova 1948 (ROU)
  • Pyunik (ARM) – Shkupi (MKD)
  • AEK Larnaca (CYP) – Petrocub-Hincesti (MDA)

Kedy sa hrá 1.predkolo Ligy majstrov a Európskej ligy?

Slovan Bratislava odohrá svoj prvý zápas na domácom štadióne 9./10. júla, odvety 16./17. júla. Prvé zápasy 1. predkola Európskej ligy sa odohrajú 11. júla, odvety sú na programe 18. júla.

Slovenské kluby v Európskej ligy začnú zápasmi na trávnikoch svojich súperov.

Zdroj: uefa.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest