Michal Čajkovský pri premiére dal svoj prvý gól za Hurricanes. Skóroval aj Pánik. (VIDEO)

Slovenský obranca Michal Čajkovský je aktuálne na skúške v Caroline, kde bude chcieť zabojovať o miesto v prvom tíme miestnych Hurricanes.

V prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL, boli v akcii traja Slováci.

Útočník Richard Pánik skóroval pri výhre Arizona Coyotes nad Los Angeles Kings a obranca Michal Čajkovský strelil gól za Carolina Hurricanes vo víťaznom súboji s Tampa Bay Lightning. Do akcie sa dostal aj brankár Peter Budaj, ktorý chytil všetkých deväť pokusov strelcov Arizony.

Skóre súboja Carolina Hurricanes proti Tampa Bay Lightning otvoril v piatej minúte Michal Čajkovský. Dvadsaťšesťročný obranca sa prvýkrát predstavil za Carolinu, ktorá porazila Tampu 4:1.

Slovenský obranca si otvoril strelecký účet v NHL

/Michal Čajkovský (Carolina) odohral 13:39 min, 1 gól, 3 strely, 4 trestné minúty/

/Richard Pánik (Arizona) odohral 16:02 min, 1 gól, 2 strely – Peter Budaj (Los Angeles) odchytal 28:48 min, kryl všetkých 8 striel súpera/

Zdroj: nhl.com, streamable