Michal Handzuš ukončil kariéru pre svojim publikom (VIDEO)

Michal Handzuš ukončil tento týždeň oficiálne svoju bohatú kariéru. V nej vyhral niekoľko ocenení. Rodáka z Banskej Bystrice si uctili pred prípravným súbojom domácich proti HC Slovan Bratislava.

Vypredaný banskobystrický zimný štadión Handzušovi aplaudoval skandovaným potleskom v stoji. Držiteľ Stanley cupu, majster sveta i majster republiky iba ťažko hľadal slová.

Je veľmi špeciálne byť na ľade, na ktorom som vyrástol. Veľmi mi prirástol k srdcu, tu som sa narodil, hokejovo vyrastal a zažil aj pekné chvíle. Chcem poďakovať vedeniu klubu za túto rozlúčku, ale aj rodine a mamine, ktorá sa veľmi obetovala aby som tu mohol byť. Ďalej manželke aj deťom, sú pre mňa oporou. Ďakujem i mojím trénerom, ktorí sú tu. Oni mi pomohli práve tam, kde som sa dostal. Moje hokejové sny sa naplnili do bodky, tak v Amerike, ako aj doma na Slovensku, povedal Handzuš.

S Michalom Handzušom sa priamo na banskobystrickom ľade lúčili v piatok večer aj jeho niekdajší hviezdni spoluhráči z reprezentácie Miroslav Šatan, Marián Hossa, Vladimír Országh, Richard Zedník či stále aktívny hokejista Tomáš Surový. Nechýbal ani tréner majstrov sveta z Göteborgu Ján Filc a predstavitelia banskobystrického klubu.

 

https://www.instagram.com/p/Bm3tBY-DA7W/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Zdroj: Tipsport liga, instagram

Zdieľaní

Pin It on Pinterest