MS v hokeji juniorov 2020 Finále: Kanada U20 – Rusko U20 4:3 (VIDEO)

Kanada sa s Ruskom na šampionáte stretla v skupine B. MS v hokeji do 20 rokov 2020 Kanada U20 – Rusko U20 online a tipnite si na svojho favorita!

Majstrovstvá sveta do 20 rokov 2020 – FINÁLE

Najdôležitejšími zápasmi oboch tímov, boli finálové duely z rokov 2011 a 2015. V prvom prípade sa zo svojho zatiaľ posledného zlata radovali Rusi, ktorí napriek strate 0:3 po dvoch tretinách otočili zápas a vyhrali 5:3. V roku 2015 zvíťazila pre zmenu Kanada, ktorá na domácej pôde vyhrala 5:4.

Play-off na MS v hokeji U20 v ČR 2020

Hokejisti Kanady sa stali majstrami sveta na šampionáte do 20 rokov v Česku, keď v dramatickom finále v Ostrave zdolali Rusov 4:3. V tretej tretine hráči Kanady otočili z 1:3 a víťazný gól strelili v až 57. minúte.

Finále: Kanada U20 – Rusko U20 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 32. Cozens (Veleno, Lafreniere), 50. McMichael (Addison, Byram), 52. Hayton (Addison, Lafreniere), 57. Thomas (McMichael, Addison) – 30. Alexandrov (Zamula, Denisenko), 35. Denisenko (Romanov, Sokolov), 49. Sorkin (Kruglov).

Divákov: 8693

Kanada: Hofer – Bernard-Docker, Byram, Smith, McIsaac, Addison, Bahl, Drysdale – Foote, Hayton, Lafreniere – Foudy, Cozens, Veleno – McMichael, Dellandrea, Dudas – Mercer, Thomas, Lavoie

Rusko: Miftachov – Galeňuk, Romanov, Pylenkov, Zamula, Misjul, Žuravljov, Malyšev – Sokolov, Chovanov, Denisenko – Alexandrov, Morozov, Dorofejev – Podkolzin, Voronkov, Marčenko – Rtiščev, Sorkin, Kruglov