Niké bonus bez limitu + 20 EUR zadarmo

MS v hokeji juniorov 2020 Finále: Kanada U20 – Rusko U20 4:3 (VIDEO)

Zdieľaní

Kanada sa s Ruskom na šampionáte stretla v skupine B. MS v hokeji do 20 rokov 2020 Kanada U20 – Rusko U20 online a tipnite si na svojho favorita!

Majstrovstvá sveta do 20 rokov 2020 – FINÁLE

Najdôležitejšími zápasmi oboch tímov, boli finálové duely z rokov 2011 a 2015. V prvom prípade sa zo svojho zatiaľ posledného zlata radovali Rusi, ktorí napriek strate 0:3 po dvoch tretinách otočili zápas a vyhrali 5:3. V roku 2015 zvíťazila pre zmenu Kanada, ktorá na domácej pôde vyhrala 5:4.

Play-off na MS v hokeji U20 v ČR 2020

Hokejisti Kanady sa stali majstrami sveta na šampionáte do 20 rokov v Česku, keď v dramatickom finále v Ostrave zdolali Rusov 4:3. V tretej tretine hráči Kanady otočili z 1:3 a víťazný gól strelili v až 57. minúte.

Finále: Kanada U20 – Rusko U20 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 32. Cozens (Veleno, Lafreniere), 50. McMichael (Addison, Byram), 52. Hayton (Addison, Lafreniere), 57. Thomas (McMichael, Addison) – 30. Alexandrov (Zamula, Denisenko), 35. Denisenko (Romanov, Sokolov), 49. Sorkin (Kruglov).

Divákov: 8693

Kanada: Hofer – Bernard-Docker, Byram, Smith, McIsaac, Addison, Bahl, Drysdale – Foote, Hayton, Lafreniere – Foudy, Cozens, Veleno – McMichael, Dellandrea, Dudas – Mercer, Thomas, Lavoie

Rusko: Miftachov – Galeňuk, Romanov, Pylenkov, Zamula, Misjul, Žuravljov, Malyšev – Sokolov, Chovanov, Denisenko – Alexandrov, Morozov, Dorofejev – Podkolzin, Voronkov, Marčenko – Rtiščev, Sorkin, Kruglov


Majstrovstvá sveta do 20 rokovFinále
nedeľa 5. januára 2020 o 19:08
Kanada
4:3
0:0, 1:2, 3:1
Koniec
Rusko
Góly
Thomas (56:02')
Hayton (51:29')
McMichael (49:20')
Cozens (31:01')
Sorkin (48:46')
Děnisenko (34:46')
Alexandrov (29:37')
Zostavy

Hofer (Daws) – Byram, Bernard-Docker, McIsaac, Smith (A), Bahl, Addison, Drysdale – Lafreniere, Hayton (C), Foote – Foudy, Veleno (A), Cozens – McMichael, Dellandrea, Dudas – Byfield, Thomas, Lavoie – Mercer.

Miftachov (Askarov) – A. Romanov (A), Galeňuk, Pylenkov, Zamula, Misjul, Žuravljov, Malyšev – Děnisenko (C), Chovanov, Sokolov – Dorofejev, Ivan Morozov, Alexandrov – Marčenko, Voronkov, Podkolzin (A) – Rtiščev, Kruglov, Sorkin – Grošev.

Online prenos
Na záver ceremoniálu si ešte preberá z rúk predsedu IIHF Reného Fasela a Vladislava Treťjaka kapitán kanadského výberu Barrett Hayton trofej pre majstra sveta do 20 rokov! Trofej sa tak po dvoch rokoch vracia do rúk kanadských hokejistov.
Nasleduje kanadská hymna, ktorú budú spolu s hokejistami z krajiny javorových listov spievať i tisíce fanúšikov v zaplnenej ostravskej Ostravar Aréne.
A teraz je rada na Kanaďanoch, ktorí si prichádzajú prebrať od funkcionárov zlaté medaily.
Kapitán Ruska Grigorij Denisenko ešte na záver tohto ceremoniálu preberá cenu za druhé miesto.
Rusi si z rúk predsedu IIHF Reného Fasela a Vladislava Treťjaka preberajú strieborné medaily a gratulujú Kanaďanom víťazstvu.
All-Stars Team turnaja:

Brankár: Joel Hofer (Kanada)
Obrancovia: Alexandr Romanov (Rusko), Rasmus Sandin (Švédsko)
Útočníci: Barrett Hayton, Alexis Lafreniere (obaja Kanada), Samuel Fagemo (Śvédsko)
Teraz sú na rade rozhodcovia zápasu, ktorí dostávajú pamätné ceny za rozhodovanie finále MS do 20 rokov. O ich verdikte v závere zápasu pri Dudasovom vyhodení puku sa ale asi bude diskutovať ešte veľmi dlho...
Najlepší hráči zápasu:

Kanada:: Barrett Hayton
Rusko: Nikita Alexandrov
V tejto chvíli sú vyhlasovaní najlepší hráči turnaja. Stali sa nimi:

Brankár: Joel Hofer (Kanada)
Obranca: Rasmus Sandin (Švédsko)
Útočník: Alexis Lafreniere (Kanada)
Na ľade vypukla obrovská radosť Kanaďanov, naopak na striedačke Ruska vidieť len sklonené hlavy a to nielen u hráčov, ale i u trénerského štábu. Ešte nás ale čaká medailový ceremoniál po dramatickom finále.
Kanada sa stáva víťazom MS v hokeji do 20 rokov 2020! Na ľade tak vypukla obrovská radosť mladých Kanaďanov!
Koniec zápasu.
59:49
Kanaďania majú presilovku 5 proti 3 a nikam sa už neponáhľajú. Puk držia vo vlastnej tretine a už len čakajú na koniec zápasu.
59:22
Vylúčenie v tíme Rusko (Grigorij Denisenko – 2 min., nebezpečná výstroj).
59:22
Denisenko pri strele z pravého kruhu zlomil hokejku, namiesto toho, aby zvyšok hokejky pustil ho ale hodil zlostne o ľad. I on tak dostane dve minúty...
59:19
Kanada v plnom počte.
59:08
Rusi znovu riskujú a Miftachov odchádza z bránky!
58:34
Vylúčenie v tíme Rusko (Pavel Dorofejev – 2 min., nedovolené bránenie).
58:34
Dorofejev úplne nezmyselne vyrazil protihráčovi v kanadskom pásme hokejku z rúk. Ruská presilovka tak po tomto nezmyselnom zákroku končí.
58:29
Rozhodcovia Dudasa nevylúčia! Hlavný tréner Ruska Valerij Bragin i so svojimi zverencami vysvetľujú rozhodcom, že puk tečovaný nebol, u rozhodcov ale neuspeli a niektorým z nich tak nezostáva nič iné, len krútiť hlavou.
58:19
Dudas vyhodil puk zo svojho pásma za plexisklo zrejme bez teču od akéhokoľvek hráča. Hlavní rozhodcovia sa radia ohľadne vylúčenia, jeden z čiarových rozhodcov ale hneď signalizoval, že puk preletel ponad plexisklo bez teču.
58:01
Kanaďania buly vyhrali a Dudas puk vyhodil do ruskej tretiny. Zborná sa následne rýchlo vrátila do kanadského pásma.
57:49
Brankár Hofer zastavil nahodenie Rusov a skúsil vyhodiť puk do prázdnej ruskej bránky. Jeden z Rusov tečoval puk do kocky nad ľadom a hra je tak prerušená.
57:27
Romanov vypálil hneď po vyhranom vhadzovaní, Hofer ale jeho strelu videl a isto ju chytil.
57:19
Amir Miftachov zostáva na ruskej striedačke. Rusi budú hrať presilovku 6 proti 4!
57:19
Oddychový čas Ruska.
57:19
Vylúčenie v tíme Kanada (Kevin Bahl – 2 min., hákovanie).
57:00
Chovanov prihral za kanadskou bránkou Podkolzinovi, ktorý sa s pukom vytočil pred bránku. Bekhendom potom tesne minul ľavú žŕďku, obranca Bahl ho ale pri zakončení fauloval a Rusi tak budú mať v závere tretej tretiny presilovku.
56:43
Podkolzina obral v strednom pásme o puk Lafreniere, ktorý hneď vypálil po prechode útočnej modrej čiary. Rusi následne otáčajú hru do kanadského pásma.
56:02
Kanada dala gól!
Kanada dokončuje svoj obrat a prvýkrát v zápase vedie! Ruskému obrancovi Misjulovi vypichol tesne pred hokejkou na modrej čiare puk AKIL THOMAS, ktorý sa tým dostal do samostatného nájazdu. Miftachov pri zákroku trochu zaváhal a ani nevyrazil dopredu, ani nezacúval, a tak Thomas obišiel s pukom jeho vysunutú hokejkou a okolo pravého betónu ruského brankára zasunul puk do ruskej bránky. Asistencia: Connor McMichael.
55:28
Dellandrea obral Voronkova za svojou bránkou o puk, nepresnou prihrávke na Footea na modrú čiaru ale vyhodil hrací predmet na zakázané uvoľnenie.
55:07
Chovanov strieľal hneď po prechode útočnej modrej čiary z ľavej strany, Hofer ale podržal puk na svojej hrudi.
54:42
Alexandrovovi sa nepodarila rozohrávka, Morozov ale puk vybojoval v strednom pásme pre svojho spoluhráča. Druhý Alexandrov pokus bol úspešnejší a puk rozohral do stredného pásma.
54:04
Misjul nahodil puk do kanadskej tretiny, kde sa k strele dostal Morozov. Jeho ranu zrazil jeden z kanadských obrancov na ochrannú sieť a po ďalšej reklamnej prestávke sa bude vhadzovať po pravici Joela Hofera.
53:24
Sorkin potom i sám potiahol puk do kanadskej tretiny, jeho spoluhráči ale odišli striedať. Sám tak medzi kanadskou presilou o puk prišiel a Kanaďania rýchlo vyrážajú dopredu.
52:51
Veleno vyhral vhadzovanie pred ruským brankárom, Kanaďania sa ale svojou kombináciou dostali len do rohu útočného pásma, kde súboj o hrací predmet vyhral Sorkin.
52:16
Kanaďania sa naďalej tlačia dopredu. Lafreniereovu strelu z ľavej strany zrazil Chovanov na ochrannú sieť, vhadzovať sa tak po reklamnej prestávke bude znovu pred Miftachovom.
51:29
Kanada dala gól!
Kanaďania bleskurýchlo využívajú presilovku a vyrovnávajú! Lafreniere vyhral vhadzovanie po pravici Miftachova, posunul puk za seba na Addisona, ktorý ho prihral doprava BARRETTOVI HAYTONOVI a ten presnou strelou zápästím vymietol pravý horný roh Miftachovovej bránky. Asistencie: Calen Addison, Alexis Lafreniere.
51:11
Vylúčenie v tíme Rusko (Dmitrij Voronkov – 2 min., krosček).
51:03
Nahodenie Rusov od modrej čiary vypadlo Hoferovi pred jeho bránkovisko, kanadský brankár ale na druhýkrát dokázal puk zakryť tesne pred dorážajúcim Rtiščevom.
50:51
Rusi prvýkrát od svojho gólu na 3:1 prišli na návštevu kanadského pásma a Sokolov nahodením na brankára Hofera získal pre zbornú vhadzovanie v útočnom pásme.
50:21
Byramov prienik po pravom krídle zastavil ofsajd. Nasleduje reklamná prestávka.
50:10
Kanaďanov strelený gól výrazne povzbudil a omnoho viac sa tlačia do ruského pásma. Ruskí obrancovia musia zastavovať jedno nahodenie do ich tretiny za druhým.
49:20
Kanadský gól ešte preskúmal videorozhodca, ten ale potvrdil verdikt hlavného rozhodcu a gól tak platí!
49:20
Kanada dala gól!
Kanaďania rýchlo odpovedajú na ruský gól a znižujú! Addisonou strelu z vrcholu pravého kruhu vypálil síce nepresne, brániaci ruský hráč ale puk tečoval do korčule CONNORA MCMICHAELA, od ktorej sa odrazil k pravej žŕďke Miftachovovej bránky. Asistencie: Calen Addison, Bowen Byram.
48:46
Rusko dalo gól!
Rusi navyšujú svoj náskok na rozdiel dvoch gólov! Kruglov sa dostal k puku po tom, čo brankár Hofer vyrazil nahodenie od pravého mantinelu a spoza bránky ho prihral Kruglov do pravého kruhu MAXIMOVI SORKINOVI. Ten svojim prvým gólom na turnaji poslal puk do pravého horného rohu Hoferovej bránky. Asistencia: Ilja Kruglov.
48:11
Sorkin si vymenil puk s Kruglovom na pravej strane a spolu s ním zaviezol puk do kanadského pásma. Tam sa štvrtá formácia usadila a tlačí Kanaďanov do obrany.
47:30
Rusi sa snažia hru trochu upokojiť a viac kontrolovať situáciu. Puk držia na svojich hokejkách pred brankárom Miftachovom a odtiaľ zakladajú svoju útočnú akciu.
46:49
Kanaďania dvakrát za sebou nahodili puk do ruského pásma, oba pokusy ale zastavili ruskí obrancovia. Voronkov spolu s Morozovom zakladá útok svojho tímu.
46:18
Rusi sa teraz usadili v kanadskom pásme. Cozensa natlačil na mantinel Romanov, prihrať na spoluhráča sa mu ale zatiaľ nedarí.
45:37
Zamula si vymenil puk so Sokolovom a nakoniec ho posunul na modrú čiaru k Chovanovovi. Jeho ranu z prvej zrazil blokujúci kanadský hráč priamo k brankárovi Hoferovi.
44:49
Misjul však puk získal, nahodil ho za kanadskú bránku a tam oň tvrdo bojoval pri mantineli. Puk napokon stratil, Rusi sú ale stále v kanadskej tretine.
44:10
Hrá sa teraz asi vôbec najrýchlejší hokej na týchto MS bez prerušení z jednej strany na druhú. Oba tímy si rýchlo vymenili v strednom pásme kontrolu nad pukom a Kanaďania v zbesilom tempe otáčajú hru na opačnú stranu.
43:35
Dellandreovu strelu od modrej zrazil korčuľou do rohu vlastnej tretiny Podkolzin. Romanov potom potiahol puk po ľavom krídle až do rohu kanadského pásma.
42:58
Sokolov obišiel kanadskú bránku a strieľal z ľavej strany, Hofer sa ale na poslednú chvíľu stihol presunúť tak, aby puk zrazil chráničmi za svoju bránku.
42:20
McMichael dostal výbornú kolmú prihrávku na útočnú modrú, ktorý využil zlé striedanie Rusov a dostal sa do samostatného nájazdu. Jeho strelu spomedzi kruhov vyrazil vyrážačkou brankár Miftachov.
42:00
Rusko v plnom počte.
41:50
Kruglov obral Kanaďanov o puk, zaviezol ho do ruského pásma a tam ho podržal za Hoferovou bránkou.
41:35
Lafreniere strieľanou prihrávkou z pravého kruhu hľadal dvoch voľných spoluhráčov pred ruským bránkoviskom, ani jeden z nich ale nedokázal puk zasiahnuť.
40:59
Haytonovu strelu tečoval pred bránkoviskom Lafreniere, puk však skončil tesne mimo ruskej bránky. Galeňuk potom puk vyhodil za Hoferovu bránku.
40:21
Kanaďania sa už usadili v ruskom pásme, kde rozvíajú svoju presilovkovú kombináciu.
40:01
Rusko začína tretiu tretinu v oslabení po vylúčení Zamulu po konci druhého dejstva.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 21:00.
Po druhej tretine majú k zlatu bližšie mladí ruskí hokejisti, ktorí vedú 2:1. Do vedenia ich dostal gólom v presilovej hre, ktorý sa dlho skúmal na videu, Alexandrov. Prakticky vzápätí ale Rusi nepochopiteľne spáchali dva fauly súčasne a presilovku o dvoch hráčov využil na vyrovnanie skóre Dylan Cozens. Rusko však dokázalo ešte raz udrieť a o náskoku zbornej pred treťou tretinou rozhodol Denisenko. Hokej sa v druhej tretine vďaka gólom výrazne otvoril a hra sa rýchlo prelievala zo strany na stranu a videli sme veľké množstvo príležitostí na oboch stranách, obaja brankári však napriek inkasovaným gólom predviedli množstvo výborných zákrokov. Kanaďania sa budú musieť v tretej tretine tlačiť ešte viac dopredu a uvidíme, či sa im ešte podarí zápas vyrovnať alebo rovno otočiť.

Štatistiky po 2. tretine (celkovo):

Strely na bránku: 16:14 (23:24)
Vyhrané vhadzovania: 11:10 (15:23)
Úspešnosť na vhadzovaniach: 52 % : 48 % (39 % : 61 %)
Vylúčenia (v minútach): 2:8 (10:10)
Góly v presilovkách: 1:1 (1:1)
Góly v oslabení: 0:0 (0:0)
40:00
Druhá tretina sa skončila.
40:00
Vylúčenie v tíme Rusko (Jegor Zamula – 2 min., hrubosť).
40:00
Hneď po odpískaní konca druhej tretiny sa dostala do šarvátky dvojica Hayton a Zamula. Hayton jemne zasiahol hokejkou ruského obrancu, ktorý ho udrel do tváre. Hlavní rozhodcovia tak ešte riešia na záver tretiny tento súboj.
39:30
Kanaďania sa v závere druhého dejstva držia v ruskej tretine, s pukom sa ale nedokážu od mantinelov dostať do streleckých pozícií.
38:55
Lafreniere prenikol po pravom krídle do ruskej tretiny a z pomerne ostrého uhla nahodil puk na brankára Miftachova. Ten si dal pozor a puk vyrazil.
38:24
Hneď po vhadzovaní v kanadskej tretine zasiahol brankár Hofer proti strele Zamulu od modrej a jeho spoluhráči potom puk v súboji v rohu pásma vybojovali.
37:51
Lafreniereovu strelu spomedzi kruhov po Haytonovej prihrávke z ľavej strany vyrazil Miftachov priamo pred seba, kde sa k puku dostal ako prvý Bernard-Docker. I jeho ranu ruský brankár zlikvidoval.
37:14
Thomas sa s pukom dostal z rohu útočnej tretiny medzi kruhy a jeho strelu vyrazil Miftachov pred seba. Ležiac na ľade potom dokázal zastaviť i následnú dorážku kanadského útočníka.
36:36
Rusi sú po svojom druhom góle výrazne aktívnejší a opäť držia puk v kanadskej tretine. Kanaďania ich zatiaľ vytláčajú k mantinelom.
35:54
Kruglov s pukom urobil okruh okolo celého pásma súpera, voľného spoluhráča ale našiel až na modrej čiare. Morozov tvrdou ranou trafil McIsaaca, ktorý puk vyhodil zo svojej tretiny a s obrovskými bolesťami odišiel na striedačku.
35:16
McIsaacov pokus o individuálny prienik úspešný nebol a Kruglov po zisku puku potiahol hrací predmet do kanadskej tretiny.
34:46
Rusko dalo gól!
Rusi sa znovu dostávajú do vedenia! Romanovovo nahodenie od modrej vyrazil brankár Hofer pred sebou, kde bol GRIGORIJ DENISENKO. Ten najprv nasmeroval puk len do ležiaceho kanadského brankára, potom ho však doslova pretlačil popod jeho betón za bránkovú čiaru. Asistencie: Alexandr Romanov, Jegor Sokolov.
34:11
Dellandrea sa dostal s Foudym do prečíslenia 2 proti 1 a nádhernou prihrávkou cez ruského obrancu pripravil streleckú pozíciu spoluhráčovi. Jeho strelou vyrazil lapačkou presúvajúci sa brankár Miftachov.
33:39
Alexandrov sa prekľučkoval cez kanadských obrancov pred brankára Hofera, ktorý jeho strelu zblízka vyrazil.
33:00
Rusi sa po dlhej dobe usadili v kanadskom pásme, puk si ale vymieňajú len popri mantineloch. Kanaďania dobre bránia nebezpečný priestor.
32:39
Rusko v plnom počte.
32:02
Kanaďania sa znovu nasťahovali do ruského pásma. Lafreniere krížnou prihrávkou nabil na ranu z pravého kruhu Haytonovi, ten ale strelou zápästím tesne minul Miftachovovu bránku.
31:32
Rusi ešte naďalej hrajú v oslabení o jedného hráča, puk tak po jeho zisku vo vlastnom pásme odpálili bez veľkého váhania za kanadskú bránku.
31:01
Kanada dala gól!
Kanaďania rýchlo využívajú dvojnásobnú presilovku a vyrovnávajú! Lafreniereovu strelu od modrej tečovanú Velenom vyrazil brankár Miftachov betónom do pravej strany, kde sa puk okolo dorážajúceho Velena dostal priamo pred DYLANA COZENSA a ten ho bez váhania dorazil do odkrytej bránky ruskej bránky. Asistencie: Joseph Veleno, Alexis Lafreniere.
30:39
Vylúčenie v tíme Rusko (Dmitrij Voronkov – 2 min., držanie).
Vylúčenie v tíme Rusko (Daniil Žuravljov – 2 min., sekanie).
30:39
Žuravljov ešte sekol protihráča tesne pred ukončením kanadskej výhody. Na trestnú lavicu tak idú dvaja Rusi a Rusi budú hrať dvojminútovú presilovku 5 proti 3!
30:26
Na Cozensa zabudli ruskí obrancovia a kanadský útočník sa ocitol sám pred brankárom Miftachovom. Ten vyrazil jeho forhendový blafák na ľavú stranu pravým betónom a následne zlikvidoval i dorážku kanadského hráča. Je signalizované ruské vylúčene.
30:02
Kanaďania sa hneď po inkasovanom góle natlačili do ruského pásma, kde sa snažia puk vybojovať pri mantineloch v rohu útočnej tretiny.
29:37
Gól platí! Rusko otvára skóre a vedie 1:0!
29:37
Hlavní rozhodcovia majú podozrenie, že Alexandrov zasiahol puk hokejkou nad úrovňou hornej žŕďky bránky, čím by sa jednalo o hru vysokou hokejkou. Situáciu tak ešte skúma videorozhodca.
29:37
Rusko dalo gól!
Rusi využívajú presilovku a otvárajú skóre! Zamula nahodil puk od modrej čiary a puk pri jeho lete tečoval pred bránkoviskom Kanady NIKITA ALEXANDROV. Ruský útočník puk usmernil medzi betóny kanadského brankára Hofera. Asistencia: Jegor Zamula, Grigorij Denisenko.
28:49
Kanadský brankár následne zlikvidoval i tvrdú Podkolzinovu strelu z ľavého kruhu, proti ktorej sa musel presunúť na opačnú stranu.
28:37
Marčenko sa dostal cez kanadských brániacich hráčov pred Hofera, ktorý vyrazil skvelým zákrokom vyrážačkou jeho strelu z pravej strany.
27:55
Vylúčenie v tíme Kanada (Barrett Hayton – 2 min., držanie hokejky).
27:55
Na trestnú lavicu ide napokon Hayton, ktorý svojmu pádu veľmi pridal. Oficiálne ale dostal trest za držanie hokejky.
27:55
Kruglov úplne zbytočne pri napádaní rozohrávajúcich Kanaďanov zahákoval Haytona, ktorý veľmi teatrálne spadol. Hlavní rozhodcovia signalizujú vylúčenie.
27:22
Hrá sa teraz rýchly hokej zo strany na stranu prakticky bez zdržiavania v strednom pásme. Kanaďania sa znovu dostali do ruského pásma.
26:59
Dorofejev dostal kolmú prihrávku z vlastnej tretiny na útočnú modrú čiaru, dostal sa ale do pravej strany. Bekhendovou strelou cez kanadského obrancu vystrelil nad Hoferovu bránku.
26:12
Chovanov sa prekľučkoval cez stred kanadskej obrany až pred brankára Hofera, ktorého strelou z ľavej strany trafil. Kanadskí obrancovia následne puk vzali a rýchlo otáčajú hru.
25:50
Byram sa z ľavej strany natlačil pred MIftachova, ktorého zblízka trafil. Ruský brankár potom zlikvidoval i ďalšie dve dorážky z hokejok Lafrenierea a Cozensa.
25:10
Galeňuk držal Lafreniereovi hokejku, hlavným rozhodcom ale tento zákrok úplne unikol. Práve Galeňuk sa potom dostal k puku, ktorý zaviezol za kanadskú bránku.
24:43
Kanaďania sa ale v druhej tretine omnoho viac tlačia do útočného pásma a znovu sa nasťahovali do ruskej tretiny.
24:09
Zamulovi sa však založenie útoku nevydarilo a Kanaďania zatlačili zbornú do jej pásma. Brániaci sa Rusi však Kanaďanom udržali pri mantineloch a napokon im puk zobrali.
23:30
Za bránkou Hofera prebiehalo niekoľko súbojov o puk, ktoré napokon vyhrali Kanaďania. Smithovo nahodenie zo stredného pásma zastavil Zamula, ktorý puk rozohráva na opačnú stranu.
23:11
Tam bez veľkého zaváhania nahodil hneď po prechode útočnej modrej čiary puk na brankára Hofera, ktorý ho musel skryť do lapačky.
22:51
Miftachov vyrazil tvrdú strelu Lavoieho hneď po vhadzovaní a Denisenko puk potiahol do kanadskej tretiny.
22:35
Rusko v plnom počte.
21:57
Lafreniere obral ruského obrancu o puk a prihral ho pred bránku Velenovi. Ten zblízka napálil ruského gólmana Miftachova a Rusi následne puk vyhodili za kanadskú bránku.
21:10
Kanaďania kombinujú v útočnom pásme, dobre sa pohybujúca ruská štvorica ich ale zatiaľ nepúšťa do nebezpečných streleckých pozícií.
20:35
Vylúčenie v tíme Rusko (Daniil Pylenkov – 2 min., zdržiavanie hry / padnutie na puk).
20:35
Lafreniereovu strelu vyrazil ramenom Miftachov pred seba, odkiaľ puk dorážal bekhendom Hayton. Ten trafil len do obrancu Pylenkova, ktorý ležiac na ľade zovrel rukou puk.
20:15
Prvý kanadský útok v druhej tretine zastavil Byram prihrávkou na spoluhráča do ofsajdu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:01.
Oba tímy sa v prvej tretine zamerali predovšetkým na pozornú obranu, šancí tak ani na jednej strane veľa nebolo. Ruskú útočnú aktivitu podporili sami Kanaďania až štyrmi zbytočnými vylúčenami, ani jednu zo svojich presiloviek však zborná využiť nedokázala. Dôvodom boli predovšetkým mizerná efektivita streľby a tiež výborné zákroky kanadského gólmana Hofera. Šance oboch tímov na zlato z MS do 20 rokov sú tak zatiaľ vyrovnané a uvidíme, ako zareagujú oba tímy na hru súpera v ďalšom priebehu zápasu.

Štatistiky po 1. tretine:

Strely na bránku: 7:10
Vyhrané vhadzovania: 4:13
Úspešnosť na vhadzovaniach: 24 % : 76 %
Vylúčenia (v minútach): 8:2
Góly v presilovkách: 0:0
Góly v oslabení: 0:0
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Bahl sa v poslednom útoku prvej tretine prekľučkoval od ľavého mantinelu medzi kruhmi, bekhendom ale trafil len obrancu Ruska. Foote sa potom pri snahe o dorážku k puku spred bránkoviska nedostal, Hayton ale ešte v ďalšom súboji trafil hokejkou tesne po závere prvej tretiny do tváre Sokolova.
19:31
Kanaďania vytlačili forčekingom Rusom do ich tretiny, o puk ich ale nepripravili. Rusi majú i vďaka trom presilovkám za sebou veľký tlak.
19:09
Kanada v plnom počte.
18:44
Unavená kanadská štvorica konečne vyhodila puk zo svojho pásma a Rusi Kanaďanom pomohli mizernou rozohrávkou útoku, keď sa sami vystavili do ofsajdu.
18:34
Ruský útočník puk napokon vybojoval a po jeho krížnej prihrávke vypálil Voronkov priamo do Drysdalea. Rusi pokračujú v obliehaní kanadskej obrany.
18:12
Romanov je v tejto presilovke veľmi aktívny. Od modrej puk nahodil tesne mimo kanadskej bránky a Podkolzin musel zabojovať o puk za bránkou Hofera.
17:48
Rusi znovu vyhrali vhadzovanie v útočnom pásme a znovu pálil Romanov. Hofer strelu tentokrát vyrazil a Rusi získali odrazený puk.
17:18
Romanov si vykorčuľoval s pukom od ľavého mantinelu na os ihriska a tvrdo vystrelil, avšak priamo na pripraveného brankára Hofera.
17:09
Vylúčenie v tíme Kanada (Kevin Bahl – 2 min., sekanie).
17:04
Kanada v plnom počte.
16:45
Zamulovu strelu zablokoval Byram a ten puk odpálil do ruského pásma.
16:26
Rusi už sa konečne dostali do kanadskej tretiny. Marčenkovu strela zrazil McIsaac smerom k vlastnej bránke a gólman Hofer musel reflexívne ľavým betónom puk zastaviť pred bránkovou čiarou.
16:00
Rusom sa nedarí preniknúť cez čiernu kanadskú hradbu na útočnej modrej čiary a už dvakrát za sebou musel Podkolzin urobiť v strednom pásme otočku dozadu.
15:27
Kanaďania hneď po vyhranom vhadzovaní vo vlastnom pásme vyhodili puk až k Miftachovovi.
15:04
Vylúčenie v tíme Kanada (Ty Smith – 2 min., držanie).
14:44
Podkolzinovo nahodenie na zadný mantinel zastavil brankár Hofer. Byram potom zaváhal pri rozohrávke a doslova daroval puk Sorkinovi, ktorý ho zatiahol do rohu útočného pásma.
14:16
Kanada v plnom počte.
13:53
Zborná sa rýchlo vrátila do kanadskej tretiny, Denisenkovu tvrdú ranu od modrej ale zablokoval obetavým ľahnutím do strely Thomas.
13:22
Ruská kombinácia v útočnom pásme bola veľmi pasívna a napokon Denisenkovu prihrávku na Chovanova zastavil Foudy, ktorý puk odpálil za bránku Amira Miftachova.
12:43
Rusko v plnom počte.
12:36
Foudy sa prehnal po ľavom krídle pred Miftachova, puk ale nedokázal nadvihnúť k žŕďke. Rusi ho následne získali.
12:16
Vylúčenie v tíme Kanada (Joseph Veleno – 2 min., nedovolené bránenie).
12:07
Voronkov ako druhý Rus v tomto oslabení puk vyhodil do kanadského pásma. Od Cozensovej šance sa Kanaďania nedokážu vrátiť do pásma súpera.
11:36
Cozens tečoval Lafreniereovo nahodenie pred ruským bránkoviskom tesne mimo Miftachovovu bránku. Rusi následne puk vyhodili za kanadskú bránku.
10:59
Kanaďania vyhrali vhadzovanie v ruskom pásme a rozostavili sa do tradičného presilovkového vzorca.
10:43
Vylúčenie v tíme Rusko (Nikita Alexandrov – 2 min., sekanie).
10:22
Rýchly ruský protiútok zastavil ďalší ofsajd.
10:12
Rusi vystihli kanadskú rozohrávku, Kanaďania im ale rýchlo zobrali puk. Lafreniere si potom dokorčuľoval vlastné nahodenie na zadný mantinel, za ruskou bránkou v súboji so Zamulom však o puk prišiel.
09:36
Rusi sa síce po vyhranom vhadzovaní usadili v kanadskej tretine, Kanaďania ich ale výborne vytlačili k mantinelom. Hayton napokon získal puk, nepresnou prihrávkou na spoluhráča pred útočnou modrou ale vyhodil puk na zakázané uvoľnenie.
09:09
Romanov prešprintoval na ľavej strane pri mantineli dvojicu Kanaďanov a z ľavej strany nahodil puk na brankára Hofera. Ten úspešne zasiahol.
08:39
Kanaďania ich však obrali o puk už v strednom pásme. Veleno si dokorčuľoval vlastné nahodenie za ruskú bránku, tam ale v súboji s obrancom zbornej o puk prišiel.
08:11
Hra sa po rýchlom úvode trochu upokojila. Rusi rozohrávajú svoju útočnú akciu od obrancov z vlastného pásma.
07:40
Voronkovov pokus o individuálny prienik sa nevydaril a ruský útočník na pravom krídle skončil v ofsajdovom postavení. Nasleduje reklamná prestávka.
07:12
Kanaďania pokračujú vo svojej aktivite. Miftachov vyrazil Lafreniereovu strelu a až potom sa Rusi po zhruba minúte dostali k puku.
06:32
Hayton potiahol puk po ľavej strane za ruskú bránku, kde si ho vymenil s Lafreniereom. Po prihrávke na modrú čiaru pálil Smith, Miftachovovu bránku ale minul.
06:05
Kanada v plnom počte.
05:55
Zamulovu strelu zrazili Kanaďania na pravú stranu k Podkolzinovi, ktorý puk prihral medzi kruhy Morozovovi. Ten nepresnou strelu puk ešte posunul k voľnému Denisenkovi na ľavej strane a ruský kapitán z prvej odkrytú kanadskú bránku minul.
05:31
Rusi sa však znovu rýchlo vrátili do kanadskej tretiny. Ich kombinácia zatiaľ k strele cez dobre sa pohybujúcich Kanaďanov neviedla.
05:06
Kanada znovu vyhodila puk za ruskú bránku.
04:51
Rusi nahodili puk na zadný mantinel a tam ho vybojovali. Morozov z ľavej strany minul kanadskú bránku a Zamula od modrej potom nahodil puk priamo na brankára Hofera.
04:33
Kanaďania hneď po buly vo vlastnom pásme vyhodili puk do ruskej tretiny. Rusi začínajú svoj útok až od bránky Miftachova.
04:05
Vylúčenie v tíme Kanada (Jared McIsaac – 2 min., podrazenie).
03:42
Kanaďania vyhodili puk za ruskú bránku a ruskí obrancovia tak rozohrávajú svoj útok.
03:20
Voronkov potiahol puk po pravej strane do kanadskej tretiny a nahodením na kanadského gólmana získal pre Rusov vhadzovanie v útočnej tretine.
02:49
Prihrávka Lavoieho prešla až na útočnú modrú čiaru k Bernard-Dockerovi. Jeho tvrdá strela z prvej minula ruskú svätyňu, odrazený puk ale znovu získali Kanaďania.
02:13
Lafreniereovu strelu od modrej Miftachov vyrazil do rohu. Tam sa k puku dostali Kanaďania, ktorí musia podstupovať súboje pri mantineli za ruskou bránkou.
01:36
Alexandrov sa prekľučkoval pred brankára Hofera, z ostrého uhla ale kanadského gólmana neprekonal. Cozens obracia hru smerom do ruského pásma.
00:56
Foudy sa dostal k puku po prihrávke z pravej strany medzi kruhy a bekhendom nahodil puk na ruskú bránku. Svojou strelou cez cloniaceho spoluhráča trafil žŕďku Miftachovovej bránky.
00:31
Úvodné vhadzovanie zápasu vyhrali Rusi. Tí sa okamžite natlačili do kanadskej tretiny a gólman Hofer musel zlikvidovať prvú strelu z hokejky Voronkova.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Kanaďania písaní dnes ako domáci tím budú hrať v čiernych dresoch, Rusi v bielych.
Oba tímy už sú na hracej ploche, finále sa tak o malú chvíľu začne.
Kapitán Kanady Barrett Hayton, ktorý nedohral včerajší zápas s Fínskom, sa objavil na súpiske pre dnešný zápas a i na predzápasovom rozkorčuľovaní. Uvidíme, ako Rusi zareagujú na jeho správanie počas ruskej hymny po vzájomnom zápase v skupine, kedy si nezložil prilbu tak, ako všetci ostatní.
Úvodné zostavy:

Kanada: Hofer (Daws) – Byram, Bernard-Docker, McIsaac, Smith (A), Bahl, Addison, Drysdale – Lafreniere, Hayton (C), Foote – Foudy, Veleno (A), Cozens – McMichael, Dellandrea, Dudas – Byfield, Thomas, Lavoie – Mercer.

Rusko: Miftachov (Askarov) – A. Romanov (A), Galeňuk, Pylenkov, Zamula, Misjul, Žuravljov, Malyšev – Denisenko (C), Chovanov, Sokolov – Dorofejev, Ivan Morozov, Alexandrov – Marčenko, Voronkov, Podkolzin (A) – Rtiščev, Kruglov, Sorkin – Grošev.

Rozhodca: Heikkinen (FIN), Vikman (FIN) – Lundgren (SWE), Synek (SVK).
Finále posledných 10 Majstrovstiev sveta do 20 rokov:

2010: Kanada – USA 5:6 po predĺžení
2011: Kanada – Rusko 3:5
2012: Švédsko – Rusko 1:0 po predĺžení
2013: Švédsko – USA 1:3
2014: Švédsko – Fínsko 2:3 po predĺžení
2015: Kanada – Rusko 5:4
2016: Rusko – Fínsko 3:4 po predĺžení
2017: USA – Kanada 5:4 po nájazdoch
2018: Švédsko – Kanada 1:3
2019: USA – Fínsko 2:3


Vzájomné zápasy

Obe reprezentácie sa v poslednom desaťročí na MS do 20 rokov stretli desaťkrát a vzájomná bilancia hovorí mierne v prospech Rusov, ktorý z desiatich vzájomných zápasov vyhrali šesť. Najdôležitejšími z nich boli finálové duely z rokov 2011 a 2015. V prvom prípade sa zo svojho zatiaľ posledného zlata radovali Rusi, ktorí napriek strate 0:3 po dvoch tretinách otočili zápas a vyhrali 5:3. V roku 2015 zvíťazila pre zmenu Kanada, ktorá na domácej pôde vyhrala 5:4. Posledný vzájomný zápas sa hral v základnej skupine týchto MS a Rusi vyhrali jasne 6:0.

Posledných 5 vzájomných zápasov Kanady a Ruska na MS do 20 rokov:
5.1.2014: Kanada – Rusko 1:2
6.1.2015: Kanada – Rusko 5:4
27.12.2016: Kanada – Rusko 5:3
31.12.2018: Rusko – Kanada 2:1
28.12.2019: Rusko – Kanada 6:0


Rusko

Cesta zbornej do finále bola výrazne komplikovanejšia ako v prípade Kanady. Rusi hneď na úvod podľahli prekvapivo domácim Čechom a neskôr i Američanom, v skupine ale i úplne zničili Kanadu a nakoniec porazili hladko Nemecko, ktoré poslali do boja o záchranu. Do play-off postúpili až z tretieho miesta skupiny B, v ňom ale zdolali Švajčiarov 3:1 vo štvrťfinále a po veľkej dráme vo včerajšom semifinále i Švédov 5:4 po predĺžení. Dnes sa tak môžu tešiť na finále so svojím historicky asi najväčším hokejovým rivalom.

Zápasy Ruska na MS do 20 rokov:
Česko – Rusko 4:3
Rusko – Kanada 6:0
USA – Rusko 3:1
Rusko – Nemecko 6:1
Švajčiarsko – Rusko 1:3
Švédsko – Rusko 4:5 po predĺžení


Kanada

Kanaďania postúpili do play-off z prvého miesta ostravskej skupiny B, keď zo štyroch zápasov v skupine vyhrali tri. Štvrtý zápas proti dnešnému finálovému súperovi ale prehrali jasne 0:6, čo bol najväčší debakel kanadského tímu vo vzájomných súbojoch s Ruskom v histórii. Cesta Kanady do finále však bola potom pomerne hladká. So Slovenskom si vo štvrťfinále poradila 6:1 a po skvelom úvode zapasu zmietla i Fínsko v semifinále (5:0). Dnes tak majú Kanaďania možnosť pomstiť sa Rusom za výprask z prvého zápasu. Lídrom Kanady v kanadskom bodovaní je kapitán Barrett Hayton (5+6), ktorý si však zranil ruku vo včerajšom súboji s Fínskom a jeho dnešný štart je tak otázny.

Zápasy Kanady na MS do 20 rokov:
Kanada – USA 6:4
Rusko – Kanada 6:0
Nemecko – Kanada 1:4
Kanada – Česko 7:2
Kanada – Slovensko 6:1
Kanada – Fínsko 5:0
Vitajte pri on-line prenose z finálového zápasu Majstrovstiev sveta do 20 rokov medzi Kanadou a Ruskom. Stretnutie sa začne o 19:08.

Zdieľaní

Pin It on Pinterest