Skončí hokejový Slovan Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige?

Zdieľaní

Hokejový Slovana Bratislava to má v Kontinentálnej lige nahnuté. V slovenských médiach sa otvorene hovorí o jeho možnom konci v jednej z najlepších hokejových líg na svete.

Bude hrať hokejový Slovan Bratislava ešte v KHL?

Slovan Bratislava je podľa ruských zdrojov hlavným kandidátom na odchod z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) po skončení sezóny 2018/2019. Nie je tajomstvom, že bratislavský celok má dlhodobo veľké finančné problémy. Je pravidlom, že každú sezónu dlhuje hráčom, teraz zrejme dospela situácia tak ďaleko, že je koniec neodvratný. Nedá sa totiž očakávať, že by sa našiel investor, ktorý bol klub zachránil a postavil na nohy.

Zatial sa im však nepodarilo nájsť strategického partnera, ktorý by im pomohol stabilizovať finančnú situáciu v klube

Tréner Vladimír Országh by v tíme zostal ale…

Slovan Bratislava má za sebou siedmu sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), ale táto sezona bola z pohľadu výsledkov zatiaľ najhoršia. Svoju premiéru na lavičke si odkrútil aj Vladimír Országh, ktorý asi nie je pevne presvedčený o ďalšom pôsobení v tomto klube.

Slovan hrá v kvalitnej európskej súťaži, záujem by z mojej strany bol, no niektoré veci by sa mali zmeniť. Klub sa v prvom rade potrebuje ekonomicky stabilizovať. Zároveň sa potrebuje vyhnúť skladaniu mužstva na poslednú chvíľu a musí vytvoriť okolo seba oveľa pozitívnejšiu atmosféru aj smerom k verejnosti a fanúšikom. Dnes, žiaľ, nedisponujeme rozdielovými slovenskými hráčmi, preto by mal byť výber legionárov dôslednejší a včasný, tak aby boli skutočnými kľúčovými hráčmi a lídrami mužstva. Rovnako je úlohou klubu dostať do mužstva čo najlepších a najperspektívnejších slovenských hráčov a káder postupne budovať. Verím, že postupom ďalších sezón by sme mohli vytvoriť slovenské mužstvo, povedal bývalý slovenský reprezentant.

Bol zápas Slovana Bratislava proti Soči posledný v KHL?

Zdroj: khl.ru

Zdieľaní

Pin It on Pinterest