Slovenský hokejový obranca medzi legendami Los Angeles Kings (VIDEO)

Bývalý slovenský hokejový obranca Ľubomír Višnovský sa stal v LA hokejovou legendou. Los Angeles Kings ho pred zápasom s Arizonou Coyotes ocenil na tradičnej slávnosti „Legends Night“.

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višnovský medzi legendami Kings

Slovenský hokejista sa stal 24. hráčom, ktorého si Kings týmto spôsobom uctili. V aktuálnej sezóne bol honorovaný Willie O'Ree (člen Siene slávy) a budúci rok pozvú na ľad Staples Center bývalého ďalšieho skvelého obrancu Sean O'Donella.

Višnovskému ludia hovorili, že sa do NHL nikdy nedotiahne, ale on to dokázal a patril medzi najlepších obrancov profiligy. Okrem Kings obliekal dres za Edmonton Oilers, Anaheim Ducks a New York Islanders, v najlepšej hokejovej lige sveta strávil 14 sezón.

Samozrejme, že ma to potešilo a veľmi si pozvanie vážim. Bolo to také poďakovanie za tých sedem rokov, ktoré som odohral za Los Angeles Kings. Nezabudli na mňa a vážia si výkony, ktoré som tu predviedol. K mestu aj k tímu mám krásny vzťah. Bol to môj prvý tím v NHL. Dali mi šancu, aby som hral najlepšiu ligu na svete. Bol som draftovaný Los Angeles a prežil som tu jedny z najlepších rokov vo svojej hokejovej kariére. Rád na to spomínam a rád sa sem vraciam, povedal Višna pre NHL.com

Ľubomír Višnovský sa vyjadril aj aký je súčasný slovenský hokej

Zaspali sme dobu. Boli časy, keď sme nosili domov medaily. Od roku 2000 do roku 2010 to bola zlatá generácia. Mali sme aj hráčov NHL. Ale na Slovensku sa nič nerobilo, neškolili sa noví tréneri, nerobil sa systém pre deti. Žili sme z toho, že prídu chlapci z NHL a vždy sa niečo uhrá. Naozaj sa zaspalo a tých desať až dvanásť rokov je veľmi cítiť, nemáme hráčov. Za svetovou špičkou už nezaostávame o krok, ale o dva kroky, uviedol Višňovský.

Zdroj nhl.com, foxsport

Zdieľaní

Pin It on Pinterest