Šiesty zápas finále NHL 2019: St. Louis Blues – Boston Bruins 1:5 (VIDEO)

10Bostonu Bruins zvíťazili v šiestom zápase finále play off NHL na ľade St. Louis Blues 5:1 a vyrovnali stav série na 3:3. Triumf Bostonu spečatil v 58. minúte gólom do prázdnej bránky kapitán Zdeno Chára.

NHL Stanley Cup 2019 – 6. zápas série

St. Louis Blues – Boston Bruins 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)

Góly: 53. O'Reilly (Pietrangelo, Perron) – 9. Marchand (Pastrňák, Krug), 43. Carlo (DeBrusk), 51. Kuhlman (Krejčí), 55. Pastrňák (Marchand, Kuraly), 58. CHÁRA.

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 22:15 min, strelil jeden gól, zaznamenal jeden plusový bod, jednu strelu na bránu a dve trestné minúty/

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) a útočník Peter Cehlárik (Boston) do duelu nezasiahli/

NHL finále – STAN SÉRIE 3:3

Rozhodujúci siedmy duel sa uskutoční v noci na štvrtok v Bostone (2.00 SELČ).

TIP ❱ Ako sledovať NHL naživo? Pozrite si prehľad všetkých možností ›

Rozhodovali: Dwyer, Rooney – Amell, Cherrey, vylúčení: 5:5 na 2 min., navyše Bortuzzo (St. Louis) 10 min. osobný trest za krosček, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

St. Louis: Binnington – Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Dunn, Bortuzzo – Tarasenko, Schenn, Schwartz – Perron, O'Reilly, Sanford – Thomas, Bozak, Maroon – Steen, Sundqvist, Blais

Boston: Rask – McAvoy, CHÁRA, Carlo, Krug, Clifton, Moore, Kampfer – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Kuhlman, Krejčí, DeBrusk – Heinen, Coyle, Johansson – Acciari, Kuraly, Nordström

Ovácie na štadióne Bostonu: Diváci tlieskali Zdenovi Chárovi!

Kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára v noci nastúpil na 5. finálový duel v bojoch o Stanley Cupu aj napriek zlomenine z predošlého stretnutia. Cháru diváci pri nástupe odmenili mohutným aplauzom.

ONLINE PRENOS: St. Louis – Boston naživo (finále playoff NHL, livestream)

Zdroj: youtube, tipsport.sk, nhl.com