Švajčiarsky pohár 2019: Slovensko – Nórsko 1:4 (VIDEO)

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj v druhom zápase na Švajčiarskom pohári a obsadili posledné miesto. O bronzovú pozíciu na turnaji podľahli Nórom 1:4.

Švajčiarsky pohár 2019: NaturEnergie Challenge,

Slovensko – Nórsko 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 4. Karterud, 11. Holos (Hoff), 54. Valkvae Olsen (Trettenes), 60. Karterud – 25. Haščák (Ivan)

Nórsko: Arntzen – Holos, Kasastul, Krogdahl, Bull, Norstebo, Östby, Loken Pedersen – Reichenberg, Lindström, Karterud – Salsten, Trettenes, Valkvae Olsen – Hoff, K. Forsberg, Ronnild – Willman, Brekke Henriksen, Knold – Granholm, Solem

Slovensko: Konrád – Čerešňák, Ivan, Štajnoch, Kozák, Jánošík, Ďaloga, Koch, Ďatelinka – Marcel Haščák, L. Hudáček, Hecl – Skalický, A. Kollár ml., Zuzin – Krivošík, Puliš, Liška – Matoušek, Zigo, Vandas

Slovensko skončilo na Švajčiarskom pohári posledné

Slovenská hokejová reprezentácia odohrala posledný zápas v tomto kalendárnom roku na hokej Švajčiarsky pohár (NaturEnergie Challenge) proti Nórsku. Zápas im vôbec nevyšiel a prehrali aj tento zápas.

Craig Ramsay, tréner SR: Som sklamaný z hry v prvej tretine. Boli sme pomalí. Potom sme pohyb zrýchlili, ale chýbalo nám viac streľby. Najmä v presilových hrách. My musíme hrať stále rovnako celých 60 minút a najmä musíme byť od začiatku koncentrovaní.

Miroslav Šatan, generálny manažér SR: Zdalo sa mi, že sme v prvej tretine neboli pripravení a Nóri nám ušli. Keď sme chceli so zápasom niečo urobiť, bolo už neskoro.

Slováci prehrali svoj prvý zápas proti Rusku 2:3, keď nedokázali udržať dvojgólové vedenie po dvoch tretinách. Nakoniec museli o víťazovi rozhodnúť až samostatne nájazdy, v ktorých sa omnoho lepšie darilo Rusom. Slováci nedokázali zo samostatných nájazdov skórovať ani jeden gól.