Hokejová Tipsport extraliga program 2019/2020 – Kompletný prehľad a rozlosovanie!

Zdieľaní

Česi jednoducho hokej milujú. Dôkazom toho je aj 1. česká hokejová liga, ktorá má názov Tipsport extraliga a na ktorej zápasy chodia tisícky ľudí. Skutočne, je Tipsport extraliga jednou z najkvalitnejších líg v Európe. My vám dnes prinášame kompletný prehľad, program, novinky a ďalšie zaujímavosti z 1. českej hokejovej ligy. 

Čo je hokejová Tipsport extraliga?

Tipsport extraliga je najvyššou hokejovou súťažou, ktorá sa koná na území Českej republiky. Táto súťaž je predchodcom kedysi slávnej Československej hokejovej ligy a v súčasnosti je vo viacerých rebríčkoch považovaná za piatu najlepšiu hokejovú súťaž na svete. 

VIZITKA
 • Krajina: Česká republika
 • Rok založenia:  1993 (27. sezóna)
 • Úradujúci šampión: HC Oceláři Třinec
 • Najúspešnejší klub: HC Petra Vsetín
 • Počet klubov: 14
 • Hokejová Liga majstrov: 4 miesta
 • Vysielacie práva (ČR): ČT Sport, O2 TV
 • Nižšia súťaž: Chance liga
 • Off. Web: www.hokej.cz

Kedy začína česká Tipsport extraliga 2019/2020?

Prvé kolo novej sezóny 2019/2020 Tipsport extraligy odštartuje 12.9.2019 súbojom medzi Spartou Praha a HC Škoda Plzeň.

Kto sa stal šampiónom Tipsport extraligy v sezóne 2018/2019?

Celá základná časť minulej sezóny bola mimoriadne vyrovnaná, čo predikovalo, že podobne bude vyzerať aj play-off Tipsport extraligy. V nej po dlhých siedmich rokoch uspel tím HC Oceláři Třinec, ktorý porazil vo finále Bielych tigrov z Liberca na zápasy 4:2.

Išlo o mimoriadne napínavé a vyrovnané zápasy, ktoré určite tešili nejedného fanúšika hokeja.

Kto postúpil do Tipsport extraligy 2019/2020?

Z druhej najvyššej českej hokejovej súťaže Chance ligy postúpil po bojoch v baráži klub Rytíři Kladno, ktorým k tomu svojou hrou dopomohla legenda českého hokeja, Jaromír Jágr. Jarda je okrem toho, že je hráčom Kladna aj celkovým majiteľom klubu.

Kto vypadol z Tipsport extraligy pre sezónu 2019/2020?

Množstvo ľudí po základnej časti predpokladalo, že s najvyššou súťažou sa určite rozlúči klub HC Dynamo Pardubice. Hráči z Pardubíc však predviedli skvelú baráž a do nižšej Chance ligy nakoniec vyprevadili Pirátov z Chomútova.

Koľko tímov hrá českú Tipsport extraligu?

Treba uznať, že najvyššia česká hokejová súťaž je mimoriadne vyrovnaná a za svoju históriu sa v nej vystriedalo dovedna 26 tímov. V súčanosti hrá Tipsport extraligu 14 klubov, z čoho šesť klubov ju hrá od jej vzniku. Ide o tímy HC Sparta Praha, PSG Berani Zlín, HC Škoda Plzeň, HC Verva Litvínov, HC Vítkovice Ridera, HC Dynamo Pardubice.

Tipsport extraliga tímy v sezóne 2019/2020

Bíli Tygři Liberec, PSG Berani Zlín, Mountfield HK, HC Vítkovice Ridera, HC Verva Litvínov, HC Škoda Plzeň, HC Sparta Praha, HC Olomouc, HC Oceláři Třinec, HC Kometa Brno, HC Energie Karlovy Vary, HC Dynamo Pardubice, BK Mladá Boleslav, Rytíři Kladno

Tipsport ELH – formát súťaže

Formát samotnej súťaže je veľmi podobný, ako u všetkých popredných svetových líg. Rozdeľuje sa na dve fázy, základnú a vyraďovaciu, Základná, ktorá sa hrá od septembra má 52 kôl, v ktorých sa každý tím stretne s každým dokopy štyrikrát. 

Po základnej časti nasleduje vyraďovacia fáza play-off. Prednosť vždy dostáva rozšírená play-off, kde si svoje sily zmeria siedmy až desiaty tím z tabuľky. Hrá sa spôsobom, že siedmy tím hrá s desiatim a ôsmi s deviatim. Celkovo sa v tejto časti play-off hrá na tri víťazné zápasy.

Po rozšírenej vyraďovacej časti prichádza klasická play – off, kde sa tímy rozdeľujú podľa postavenia v tabuľke základnej časti a podľa postavenia v tabuľke rozšírenej play-off. Víťaz základnej časti tak hrá s tímom, ktorý sa najhoršie umiestnil v predkole play-off a tak ďalej. Víťazné tímy následne postupujú do semifinále a potom do finále.

Tipsport extraliga výsledky a novinky

Všetky dôležité informácie ohľadom najvyššej českej hokejovej lige, výsledky a rôzne novinky môžete sledovať na oficiálnych kanáloch ligy.

Sledujte českú hokejovú Extraligu živě na TV a online

Tipsport extraliga určite aj tento rok prinesie množstvo kvalitných zápasov, ktoré si budete môcť pozrieť na televíznych kanáloch ČT Sport a O2TV Sport.

Ďalšou z možností, ako si najvyššiu českú hokejovú súťaž pozrieť je pomocou live streamov, ktoré ponúkajú stávkové kancelárie. Spoločnosť Tipsport, ako generálny partner súťaže, ponúkne všetky prenosy v rámci svojej Tipsport TV.

Ďalšou stávkovou spoločnosťou, ktorá vysiela všetky zápasy z Tipsport extraligy je stávková kancelárie Chance pomocou svojej Chance TV.

Poslednou možnosťou, ako si pozrieť zápasy z českej ligy je pomocou stránky hokejka.tv, ktorá vysiela vybrané zápasy z každého kola súťaže.

Ako a kde pozerať českú Tipsport extraligu naživo ❱

Individuálne ocenenie hráčov Tipsport Extraligy 2018/19

Tipsport extraliga disponuje skutočne veľkým množstvom rôznych individuálnych ocenení pre hráčov. Všetky sú však bežnou súčasťou aj v ostatných najlepších hokejových ligách sveta, čo len podčiarkuje, že najvyššia česká hokejová súťaž má skutočne svoju kvalitu.

 • Hokejista sezóny – Milan Gulaš ( HC Škoda Plzeň)
 • Cena Václava Paciny – Šimon Hrubec  (HC Oceláři Třinec)
 • Najlepší hráč zápasu – Udeľuje sa hráčovi, ktorý bol počas aktuálnej sezóny najčastejšie vymenovaný za hráča zápasu. V minulej sezóne toto ocenenie vyhral Milan Gulaš z HC Škoda Plzeň.
 • Najproduktívnejší hráč – Milan Gulaš ( HC Škoda Plzeň)
 • Najlepší strelec – Milan Gulaš ( HC Škoda Plzeň)
 • Najlepší obranca – Ladislav Šmíd ( Bíli Tygři Liberec)
 • Najlepší brankár – Roman Will ( Bíli Tygři Liberec)
 • Najlepší tréner  – Václav Varaďa ( HC Oceláři Třinec)
 • Najlepší nováčik – Jan Bednář ( HC Energie Karlovy Vary)

Hokejová Liga Majstrov

Hokejová Liga majstrov tento rok zažije už svoj 6. ročník. Ide o medzinárodnú hokejovú ligu Európy, v ktorej vystupujú tie najlepšie európske hokejové tímy. Celkovo sa o trofej, ktorá mimoriadne pripomína tú z futbalovej Ligy Majstrov, pobije 32 tímov.

Česká Tipsport extraliga bude mať v Lige Majstrov 2019/20 zastúpenie v podobe štyroch tímov. Konkrétne ide o HC Oceláři Třinec, Bíli Tygři Liberec, HC Škoda Plzeň, Mountfield HK.

Najproduktívnejší hráči histórie extraligy

 1. Petr Leška – 909 bodov
 2. Viktor Hübl – 804 bodov
 3. Jiří Burger – 801 bodov
 4. Richard Král – 800 bodov
 5. Ondrej Katřena – 780 bodov
 6. Petr Ton – 767 bodov
 7. Pavel Patera – 765 bodov
 8. Viktor Ujčík – 746 bodov
 9. Tomáš Vlasák – 708 bodov
 10. Jiří Dopita – 687 bodov

Päť najúspešnejších klubov v histórii Tipsport extraligy

 1. VHK Robe Vsetín – 6 titulov
 2. HC Sparta Praha – 4 tituly
 3. HC Dynamo Pardubice – 3 tituly
 4. PSG Berani Zlín – 2 tituly
 5. HC Slavia Praha – 2 tituly

Aktuálna tabuľka Tipsport extraligy 2019/2020

Tabuľku Tipsport extraligy poskytuje SofaScore.com

Zdroj: hokej.cz, wikipedia.com , flashscore.sk, zive.cz

Zdieľaní

Pin It on Pinterest