Hokejová Tipsport extraliga program 2021/2022 – Kompletný prehľad, program, tabuľka a výsledky!

Prvá česká hokejová liga nesie názov Tipsport Extraliga a patrí medzi najkvalitnejšie a najpopulárnejšie ligy nielen v Európe, ale i na svete. V novej sezóne sa predstaví až 15 tímov a prvenstvo z minulej sezóny bude obhajovať klub HC Oceláři Třinec. Pozrite si kompletný prehľad, program, tabuľku, novinky a ďalšie zaujímavosti z 1. českej hokejovej ligy. 

TIPSPORT EXTRALIGA prehľad

Čo je hokejová Tipsport extraliga?

Tipsport extraliga je najvyššou hokejovou súťažou, ktorá sa koná na území Českej republiky. Táto súťaž je predchodcom kedysi slávnej Československej hokejovej ligy a v súčasnosti je vo viacerých rebríčkoch považovaná za piatu najlepšiu hokejovú súťaž na svete. 

V sezóne 2021/22 bude v lige hrať až 15 tímov, čo znamená že jeden tím bude mať každé hracie kolo voľno. Víťaz ligy a ďalšie dva najúspešnejšie celky sa zároveň kvalifikujú do hokejovej Ligy Majstrov pre ďalšiu sezónu.

CZE Česká Tipsport extraliga
Sponzorský názov:Tipsport extraliga
Úradujúci šampión:HC Oceláři Třinec
Najúspešnejší klub:HC Vsetín (6 titulov)
Založenie:1993
Počet klubov:15 / tímy tu
Hokejová Liga majstrov:3 miesta
Vysielacie práva (ČR)ČT Sport, O2 TV
Nižšia súťaž:Chance liga
Off. web:www.hokej.cz

Hokejová Tipsport extraliga 2021/2022

Nová sezóna 2021/2022 českej Tipsport extraligy sa začne v piatok 10. septembra a základná časť skončí 8. marca, kedy sa odohrá posledné 60. kolo. Následne začína vyraďovacia časť play-off, ktorá by mala trvať približne do konca apríla.

Kto obhajuje titul Tipsport extraligy v sezóne 2021/2022?

Titul majstra českej Tipsport extraligy budú v sezóne 2021/2022 obhajovať hokejisti Třinca, ktorí vo finále porazili Liberec 4:1 na zápasy. Tím HC Oceláři Třinec vyhral českú 1. hokejovú ligu v histórii celkovo trikrát.

TIP ❱ Slovenská Tipos Extaliga – kompletný prehľad ❱

Koľko tímov hrá českú Tipsport extraligu?

V súčasnosti hrá českú Tipsport extraligu 15 klubov, z čoho šesť klubov ju hrá od jej vzniku. Ide o tímy HC Sparta Praha, PSG Berani Zlín, HC Škoda Plzeň, HC Verva Litvínov, HC Vítkovice Ridera a HC Dynamo Pardubice.

Treba uznať, že najvyššia česká hokejová súťaž je mimoriadne vyrovnaná a za svoju históriu sa v nej vystriedalo dovedna 26 tímov.

Tipsport extraliga tímy v sezóne 2021/2022

 • Bíli Tygři Liberec
 • HC Dynamo Pardubice
 • Mountfield Hradec Králové
 • HC Kometa Brno
 • Rytíři Kladno
 • HC Vítkovice Ridera
 • HC Oceláři Třinec
 • Madeta Motor České Budějovice
 • HC Energie Karlovy Vary
 • PSG Berani Zlín
 • HC Verva Litvínov
 • HC Škoda Plzeň
 • BK Mladá Boleslav
 • HC Olomouc
 • HC Sparta Praha

Tipsport ELH – formát súťaže

Formát samotnej súťaže je veľmi podobný, ako u všetkých popredných svetových líg. Rozdeľuje sa na dve fázy, základnú a vyraďovaciu. Základná časť má 60 kôl, pričom český zväz ľadového hokeja oznámil, že prvá časť sezóny by sa mala skončiť 8. marca.

Predkolo play off sa začne 11. marca, kde budú hrať tímy umiestnené na 5. až 12. mieste tabuľky. Štyri najlepšie celky základnej časti postúpia priamo do štvrťfinále, ktoré sa začne v sobotu 19. marca. Prvé zápasy semifinále sú na programe 3. apríla, finále odštartuje v pondelok 18. apríla.

Víťaz základnej časti tak hrá s tímom, ktorý sa najhoršie umiestnil v predkole play-off a tak ďalej. Víťazné tímy následne postupujú do semifinále a potom do finále.

Sledujte českú hokejovú Extraligu živě na TV a online

Tipsport extraliga určite aj tento rok prinesie množstvo kvalitných zápasov, ktoré si budete môcť pozrieť na televíznych kanáloch  ČT Sport, O2 TV Sport.

Ďalšou z možností, ako si najvyššiu českú hokejovú súťaž pozrieť je pomocou live streamov, ktoré ponúkajú stávkové kancelárie. Spoločnosť Tipsport, ako generálny partner súťaže, ponúkne všetky prenosy v rámci svojej Tipsport TV.

Ďalšou stávkovou spoločnosťou, ktorá vysiela všetky zápasy z Tipsport extraligy je stávková kancelárie Chance pomocou svojej Chance TV.

Poslednou možnosťou, ako si pozrieť zápasy z českej ligy je pomocou stránky hokejka.tv, ktorá vysiela vybrané zápasy z každého kola súťaže.

TIP ❱ Ako pozerať českú Tipsport Extraligu live ❱

Aktuálna tabuľka Tipsport extraligy 2021/2022

Standings provided by SofaScore LiveScore

Hokejová Tipsport extraliga výsledky a novinky

Všetky dôležité informácie ohľadom českej hokejovej tipsport extralige, výsledky a rôzne novinky môžete sledovať na oficiálnych kanáloch ligy.

Hokejová Liga Majstrov

Hokejová Liga majstrov je medzinárodná hokejová liga Európy, v ktorej vystupujú tie najlepšie európske hokejové tímy. Celkovo sa o trofej, ktorá mimoriadne pripomína tú z futbalovej Ligy Majstrov, pobije 32 tímov a bude v nej mať zastúpenie aj Slovensko v podobe tímu HC Slovan Bratislava.

Najproduktívnejší hráči histórie extraligy

 1. Petr Leška – 909 bodov
 2. Viktor Hübl – 804 bodov
 3. Jiří Burger – 801 bodov
 4. Richard Král – 800 bodov
 5. Ondrej Katřena – 780 bodov
 6. Petr Ton – 767 bodov
 7. Pavel Patera – 765 bodov
 8. Viktor Ujčík – 746 bodov
 9. Tomáš Vlasák – 708 bodov
 10. Jiří Dopita – 687 bodov

Päť najúspešnejších klubov v histórii Tipsport extraligy

 1. VHK Robe Vsetín – 6 titulov
 2. HC Sparta Praha – 4 tituly
 3. HC Dynamo Pardubice – 3 tituly
 4. PSG Berani Zlín – 2 tituly
 5. HC Slavia Praha – 2 tituly

Zdroj: hokej.cz, wikipedia.com , flashscore.sk, zive.cz

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest