Ako si vybrať obuv na konkrétnu príležitosť? (Tipy)

V dnešnej dobe nie je výber obuvi len otázkou komfortu a štýlu, ale aj otázkou udalosti či príležitosti, na ktorú sa človek chystá. Či už ide o bežný deň v práci, športové podujatie, rande alebo koncert, správna obuv môže krásne podtrhnúť váš outfit a dotvoriť celkový dojem. Ako si teda vybrať správnu obuv a na čo je dôležité myslieť? V tomto článku si predstavíme niekoľko tipov, ktoré na túto otázku odpovedia a pomôžu vám vyladiť nejeden outfit.

1. Výber obuvi pre bežné denné nosenie

Pri výbere obuvi na bežné denné nosenie je dôležité zohľadniť nielen pohodlie, ale aj ako váš bežný deň vyzerá. Ste dobrodruh, čo neustále vyhľadáva prítomnosť lesov a kopcov, alebo ste v obklopení mesta a asfaltových chodníkov? Ak ste skôr dieťa hôr, treba vyberať obuv s vhodnou podrážkou, ideálne siahať po viac turistickej obuvi. Ak ste odpovedali áno na mestskú džungľu, stačí pozerať po vychádzkovej obuvi. Nasleduje otázka štýlu. Posledné roky sú vo veľkej obľube klasické štýly tenisiek. Ak máte siahnuť po univerzálnejšom kúsku, ktorý viete zladiť na viaceré príležitosti, vyberajte napríklad z radov tenisiek adidas Superstar. Tieto ikonické modely sú nielen pohodlné, ale aj veľmi štýlové, a tak sú na denné nosenie ideálne. Majú univerzálny dizajn, ktorý sa hodí ku každému outfitu, či už to budú džínsy s tričkom alebo niečo elegantnejšie, ako sako či šaty.

2. Športové udalosti a aktivity

Pri športových aktivitách je kľúčové mať obuv, ktorá poskytne správnu oporu. Ak sa chystáte na beh, basketbal alebo iný šport, vyberte si špeciálne športové topánky navrhnuté pre danú aktivitu. Napríklad, ak chcete ísť behať, sú vhodné bežecké topánky s dobrým tlmením nárazov a stabilitou. Pri basketbale treba vyberať tenisky, ktoré poskytujú lepšiu trakciu. Ak však neplánujete vyberať podľa konkrétnej aktivity, no športový štýl obliekania je vášmu srdcu blízky, pozrite sa napríklad na tenisky New Balance 550. Vyberať môžete z množstva farebných kombinácií, materiálov a dokonca pri výbere môžete myslieť aj ekologicky, keďže niekoľko modelov má aj takéto zelené označenie.

New Balance 550
Sponzorovaný článok

3. Spoločenské udalosti a večerné príležitosti

Spoločenské udalosti sú veľmi široký pojem. Treba sa preto zamyslieť, aká udalosť to bude. Dajú sa sem zaradiť aj vyslovene formálne príležitosti, napríklad svadba alebo oslava jubilea. Pre mužov sú vhodné elegantné kožené topánky alebo polobotky, zatiaľ čo pre ženy sa hodia lodičky, prípadne iné bezopätkové topánky ako balerínky. Voľnočasové večerné príležitosti, ako posedenie s kamarátmi či rande, si takúto mieru formálnosti nevyžadujú. Voliť sa teda dá z nekonečného radu rôznej obuvi. Jednou z možností sú aj tenisky na platforme. Platformové tenisky sú v súčasnosti veľmi trendy a dokážu dodať vášmu outfitu osviežujúci a extravagantný vzhľad (a aj pár centimetrov na výške). Už je len na vás, aký štýl zvolíte.

Správny výber obuvi na konkrétnu príležitosť môže mať veľký vplyv na váš celkový vzhľad či výkon pri športe. Nezabudnite preto zohľadniť nielen štýl a vzhľad obuvi, ale aj jej funkčné vlastnosti a vhodnosť pre danú aktivitu. Investujte do kvalitných topánok, ktoré vám poskytnú potrebnú podporu a pohodlie, a zároveň ozvláštnia váš outfit. Bez ohľadu na to, či ide o bežný deň v práci, športovú udalosť alebo večernú spoločenskú akciu, výber obuvi netreba podceňovať.

Zdroj: answear.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest