Liga majstrov UEFA je ešte stále v skupinovej fáze, ktorý zo štadiónov navštíviť?

Sezóna 2022/2023 ligy UEFA je ešte stále v plnom prúde a preto ak sa chystáte navštíviť budúce zápasy, určite si nenechajte ujsť rozpis štadiónov, na ktorých sa hrali ale aj hrajú zápasy všetkých skupín.

Ktorý zo štadiónov navštíviť?

Odpoveď pre fanúšikov toho alebo iného tímu, či určitých hráčov je určite jednoduchá, no čo ak ste zarytým fanúšikom ligy UEFA, či jednoducho si chcete užiť futbalové zápasy v plných arénach pre ich nezabudnuteľnú atmosféru? Okrem toho, ktorý tím hrá kde, by ste mali dbať okrem samotných štadiónov aj na kultúru, ktorá sa vždy výrazne prejaví počas napätého futbalového zápasu. Všetky štadióny sú zoradené na základe skupín, okrem toho je pri nich uvedená aj maximálna kapacita a domáci tím, pre čo najinformovanejšie rozhodnutie pre nerozhodných ľudí, ktorí sa ešte stále nerozhodli, na aký zápas pôjdu.

Football fans at the stadium

Aj diaľka je občas faktorom

Vzhľadom na to, že v skupinách častokrát nie sú futbalové kluby z tej istej krajiny, môže byť navštívenie akéhokoľvek zápasu ligy UEFA pomerne nákladným rozhodnutím, pre čo najlacnejšie letenky z Bratislavy do vašich plánovaných destinácií navštívte eSky, ktorá združuje letenky všetkých leteckých spoločností na jednom mieste. Napriek všetkému môže byť rozhodnutie zložité a obvykle príde na rad zaradenie si priorít, kvôli čomu sa nebudete pozerať na skupiny ale na váš obľúbený tím či obľúbeného hráča.

Ak je rozpočet problémom, najbližšími štadiónmi, kde sa budú odohrávať posledné zápasy ligy UEFA, je Štadión poľskej armády vo Varšave, kde si to 25. októbra rozdá donecký Shakhtar s lipským RB Leipzig, zatiaľ čo v Plzni 1. novembra si to rozdá FC Barcelona s českým futbalovým klubom Viktoria Plzeň.

Ako to vyzerá v skupine A a B?

V skupine A sa nachádzajú tímy z Holandska (Ajax), Anglicka (Liverpool), Talianska (Napoli) ale aj Škótska (Rangers). Kapacita štadiónov zúčastnených tímov je zhruba rovnaká, od 50-tisíc po 56-tisíc a zápasy sa odohrávajú 26. októbra a 1. novembra. V tejto skupine je možné navštíviť štadión klubu Ajax s názvom Johan Cruijff Arena, liverpoolský štadión Anfield, ktorý bol po prvýkrát otvorený ešte v 80-tých rokoch 19. storočia, no za takmer dve storočia svojej existencie sa pozmenil na moderný futbalový štadión s nezabudnuteľnými bieločervenými farbami. V talianskom Neapole, bývalom klube Mareka Hamšíka, sa nachádza štadión posvätený legendárnemu argentínskemu hráčovi Diegovi Maradonovi. Štadión bol postavený v povojnových rokoch a pýši sa skvelým výhľadom na hráčsku plochu ako aj bielomodrými, klubovými farbami. Nakoniec je v skupine možné navštíviť štadión Ibrox v Glasgowe, patriaci škótskemu klubu Rangers. Otvorený ešte v roku 1899, štadión si prešiel mnohými modernizáciami a dnes poskytuje útulne vyzerajúci ale zároveň priestranný štadión pre škótsku elitu.

V skupine B sa zápasy odohrávajú na pyrenejskom polostrove ako aj v Nemecku a Belgicku. Kapacita týchto štadiónov sa líši výrazne, najvyššou kapacitou (68-tisíc) sa pýši štadión klubu Atlético Madrid s názvom Cívitas Metropolitano. S kapacitou 50-tisíc fanúšikov tu je štadión Estádio do Dragão, patriaci portugalskému klubu FC Porto v meste s tým istým názvom. Menšími no stále úchvatnými štadiónmi sú štadióny Bayeru Leverkusenu s názvom BayArena, nachádzajúci sa v nemeckom Leverkusene, a štadión Jan Breydelstadion patriaci belgickému klubu Club Brugge, v belgickom meste Bruggy. Ich kapacity sú 30-tisíc a 29-tisíc.

Airliner wing in flight

Na výber je však ešte z mnohých iných skupín (počnúc od A a končiac písmenom H), ktoré tvoria štvorice tímov. Vďaka geografickej a kultúrnej rozmanitosti táto celoeurópska liga nadobúda úplne iný rozmer, než národné ligy, vďaka čomu sa futbalový fanúšik jednoznačne rozhodne navštíviť minimálne jeden z nadchádzajúcich zápasov.

Či už teda hľadáte lacné lety Bratislava alebo iného miesta, využite rýchle a flexibilné vyhľadávanie na eSky.sk.

Zdroj: esky.sk

 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest