Demolition Race Company – program, vstupenky, registrácia, demolačné derby live

Demolition Race Company je úplne nová česká organizácia, ktorá sa zameriava na disciplínu tzv. deštrukčného derby. Prvé podujatie je naplánované na 16. septembra za účasti viacerých celebrít. Sledujte podstatné info – program, kde si viete kúpiť vstupenky a ako sledovať demolačné derby live! 

Demolition Race Company

Milovníci auto-moto v našich končinách si len nedávno užili prestížnu Slovakia Rallye Tatry a už im nová organizácia Demolition Race Company prináša netradičnú disciplínu.

Demolačné derby (alebo deštrukčné derby) poznáme najmä zo zahraničia, prevažne z USA, no toto podujatie sa  dostáva do Česka, kde sa ho môžu zúčastniť pretekári aj diváci zo Slovenska. V našom článku vám preto prinášame všetky kľúčové aktuality.

DRC derby

Demolition derby program

Organizácia Demolition Race Company (DRC) oznámila, že prvé demolačné derby odštartuje svoj program 16. septembra v Adventure Land pri českom mestečku Bělá pod Bezdězem.

O ďalších demolačných derby zatiaľ nemáme info, keďže v prípade týchto podujatí pôjde o nepravidelnú organizáciu v rámci roka, pri ktorej nie je vopred daný kalendár ako napr. pri automobilových pretekoch WRC Rally.

DRC 16.9.

DRC organizuje v sobotu 16.9. od 11:00h prvé demolačné derby, ktorého víťaz získa štedrú dotáciu 100 000 CZK (4166 eur). Ako sme už spomínali dejiskom je areál Adventure Land (Bělá pod Bezdězem).

Súťažiť tu medzi sebou budú celebrity z Česka a Slovenska, no taktiež obyčajní závodníci, ktorých bude dokopy 50. V areáli čaká na návštevníkov oddychová zóna, občerstvenie a po skončení demolition derby aj afterparty s koncertom.

TIP ❱ Kalendár Rally Slovensko ›

Destruction derby vstupenky

Destruction derby vstupenky na 16. septembra si môžete zabezpečiť cez web goout.net. Ich hodnota sa pohybuje v cenovej relácii 350 – 490 Kč (14,50€ – 20,40€), záleží na tom, v akom období pred konaním podujatia si ich kúpite.

Deti do 10 rokov majú vstupenky zdarma.

DRC celebrity race

DRC celebrity race je deštrukčné derby, v ktorom si zmerajú sily osobnosti československého internetu. Chýbať tu nebudú raperi a rôzni influenceri, rovnako ako to poznáme z boxerských podujatí Fight Night Challenge live.

V čase písania tohto článku boli oznámené mená raperov ako Separ či Refew, trojnásobný majster sveta v scooteringu Ríša Zelinka, účastníčka reality show Survivor – Kundosaki alebo influencer známy pod prezývkou Nikos.

Demolition Race Company Separ

Slovenský raper Separ je zatiaľ jednoznačne najväčšou osobnosťou, ktorú oznámila Demolition Race Company na preteky celebrít.

Potom, čo si vyskúšal boxerský zápas – Separ vs. Majk Spirit na Fight Night Challenge 2, ho tak teraz čaká nová športová výzva. Pre média aj fanúšikov je jeho účasť veľkým lákadlom a je vidno, že organizátori vedia ako zaujať.

Demolačné derby registrácia

Demolačné derby registrácia na preteky 16. septembra už prebieha. Organizátori z registrovaných účastníkov vyberú 50-tku tých, ktorí dostanú šancu sa zúčastniť a zabojovať o 100-tisíc Kč.

Štartovné stojí 4900 Kč, pričom pretekári sa podujatia zúčastňujú na vlastnú zodpovednosť. Platí, že musia mať minimálne 18 rokov a byť držiteľmi platného vodičského preukazu. O výbere pretekára rozhoduje najmä úprava jeho vozidla a odhodlanie.

Všetky podmienky registrácie a účasti na demolačnom derby nájdete na webe drc.live/registrace.

DRC live

Organizácia DRC zatiaľ neoznámila, či a akým spôsobom bude zabezpečovať live prenos z tohto podujatia.

Očakáva sa a taktiež je vysoko pravdepodobné, že rovnako ako u iných podujatí aj v tomto prípade pôjde o stream prostredníctvom tzv. pay-per-view (PPV).

O všetkom podstatnom vás budeme včas informovať na tomto mieste a dozaista sa oplatí sledovať aj oficiálne stránky drc.live.

TIP ❱ Preteky automobilov do vrchu ›

DRC AdventureLand

Ak chcete na vlastné oči vidieť prvé podujatie DRC demolition derby, tak po zakúpení vstupeniek sa dostanete do AdventureLand, kde sa 16. septembra bude podujatie konať.

Demolition derby história

Keď neviete, aká je história tohto nebezpečného, no za to napínavého preteku Demolition derby, tak v zopár riadkoch vám ju tu zhrnieme.

Nie je celkom jasné, kto a kedy organizoval prvé demolačné derby. Hovorí sa o tom, že už v 30-tych rokoch sa vyskytli prvé takéto súboje vrakov Ford Model T. V ďalších zdrojoch sa však spomínajú 40-te či 50-te roky.

Je ale dosť možné, že k rozvoju demolačných derby výrazne prispel pretekár Larry Mendelsohn, ktorý si uvedomil, že ľudí viac bavia preteky vrakov a ich koncept založil na okruhu Islip-Speedway v New Yorku.

V 60-tych rokoch nastáva boom demolačných derby. Pravidelne sa organizujú na rôznych menších či väčších podujatiach v USA. Svoje miesto si našli aj v Austrálii, kde sa v roku 1963 konala akcia, na ktorej sa zúčastnilo 20-tisíc ľudí, pričom bola dvojnásobne prekročená kapacita.

V USA sa majstrovstvá sveta v demoličnom derby vysielajú od polovice 60-tych rokov do roku 1992 aj v televízii na stanici ABC Wide World of Sports. Na istý čas však od 80-tych rokov začala popularita tohto športu upadať.

V súčasnosti sa tradícia drží najmä v Severnej Amerike a rôzne bizarné súťaže sa objavujú aj v televízii. Najväčším demolačným derby a sviatkom tohto športu je tzv. Blizzard Bash konajúci sa každý rok v novembri v Kansase. Tohto podujatia v hale sa pravidelne zúčastňuje vyše 250 jazdcov v dvanástich rôznych súťažiach.

VIDEO: Ukážka z Blizzard Bash

Čo je to demolačné derby?

Demolačné derby je typ pretekov, kde sa pravidlá líšia vzhľadom na to, čo chce organizátor súťažiacim a fanúšikom priniesť, a taktiež záleží na tom aké typy aut sa využívajú.

Ide však zväčša o súboj piatich alebo viacerých jazdcov, ktorí bojujú spôsobom, že do seba úmyselne narážajú svoje vozidlá s cieľom súperove auto znefunkčniť. Víťazom sa stáva ten pretekár, ktorého vozidlo je na konci derby stále funkčné a pojazdné.

TIP ❱ Všetko o Rally Košice ›

Demolition Race Company info

Všetky podstatné informácie o Demolition Race Company viete nájsť aj na oficiálnych stránkach tejto organizácie a jej sociálnych sieťach.

Zdroj: drc.live, wikipedia.com, youtube.com, instagram.com 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest