Majster sveta F1 Lewis Hamilton sa približuje Schumacherovi (VIDEO)

Majster sveta F1 Lewis Hamilton si vybojoval piaty titul v predstihu. Na VC Mexika mu stačila 4. priečka, keďže pred druhým v priebežnom poradí Sebastianom Vettelom mal už nedostižný náskok.

Päťnásobný Majster sveta F1

Velkú cenu v Mexiku vyhral Max Verstappen na Red Bulle. Druhý prišiel do cieľa Sebastian Vettel na Ferrari, tretie miesto vybojoval jeho tímový kolega Kimi Räikkönen. Majster sveta F1 a staronový šampión Lewis Hamilton skončil štvrtý. V počte majstrovských titulov vyrovnal Juanovi-Manuelovi Fangiovi, lídrom v počte víťazstiev je stále Michael Schumacher so siedmimi prvenstvami.

Prvý titul získal s McLarenom v roku 2008, ďalšie v Mercedese v rokoch 2014, 2015, 2017 a 2018.

Boli to zvláštne preteky. V prvom rade ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí robia z pretekov v Mexiku špeciálnu Veľkú cenu. Titul som nevyhral dnes, ale počas celej sezóny. Bola to tvrdá drina, ktorú som zvládol vďaka sponzorom, skvelému tímu aj fanúšikom. Dnes to však boli pre nás hrozné preteky. Mal som dobrý štart, razil som si svoju cestu, no ani neviem, čo sa potom stalo. Obaja (s Valtteri Bottasom) sme sa trápili, no napokon mám aj dôvod na radosť, povedal majster sveta F1 Lewis Hamilton.

Staro-nový Majster sveta F1 Lewis Hamilton na VC Mexika 2018 (video)

Do konca seriálu F1 ostávajú ešte dve Veľké ceny. Najbližšia je na programe 11. novembra v Brazílii.

Zdroj: youtube

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest