1. etapa Okolo Kalifornie 2019: Sagan vyhral prvú etapu, v prvej desiatke aj Baška (VIDEO)

Slovenský rychlík Peter Sagan sa stal víťazom 1. etapy na pretekoch Okolo Kalifornie!

V samotnom finiši etapy Sagan zdolal Travisa McCaba z tímu Spojených štátov amerických a Nemca Maxa Walscheida (Sunweb).

Slovenský úspech zvýraznil deviatym miestom Saganov tímový kolega Erik Baška, ktorý prišiel do cieľa s mankom 4 sekúnd na víťaza. Juraj Sagan skončil na 119. priečke s odstupom 51 sekúnd.

Program Tour of California ❱ Pozrite si program pretekov ›

1. etapa Okolo Kalifornie 2019

Peter Sagan si pripísal 111. triumf v profikariére, ale iba druhý v tomto kalendárnom roku. Na víťazstvo čakal od 17. januára a víťazného šprintu v austrálskej Uraidle v rámci 3. etapy pretekov Tour Down Under. V Kalifornii sa trojnásobný majster sveta teší zo sedemnásteho víťazstva, čím opäť prekonal svoj vlastný rekord. U domácich má z tohto dôvodu prezývku „Kráľ Kalifornie“.

TIP ❱ Kompletný cyklistický kalendár Petra Sagana na rok 2019 ›

„Nie je pochýb o tom, že toto je veľmi pekné víťazstvo pre mňa aj celý náš tím. V tento deň sa tešil z triumfu aj tímový kolega Pascal Ackermann na pretekoch Giro d´Italia a teraz sme to vylepšili na double v Kalifornii. Chcem sa poďakovať všetkým za to, čo odviedli. Bola to skvelá práca. Náš tím kontroloval preteky a dostal ma do dobrej pozície do šprintu. Bol som koncentrovaný, zostal som vpredu a dobre načasoval svoj útok. Je to skvelý pocit odštartovať víťazstvom jedny z mojich najobľúbenejších pretekov,“ povedal Peter Sagan na portáli svojho tímu Bora-Hansgrohe.

… 12. Erik Baška +14 s
… 119. Juraj Sagan (obaja SR) obaja Bora-Hansgrohe +1:01 min.

• Sobota 18. mája – 7. etapa: Santa Clarita – Pasadena (141 km) kopcovitá

Profil 1. etapy Tour of California 2019: Sacramento > Sacramento (143 km)

Na začiatku pretekov sa bude šprintovať v Sacramente. Predchádzajúce cyklistické návštevy v hlavnom meste Kalifornie sa vždy skončili hromadným dojazdom a v minulej sezóne sa tu presadil Fernando Gaviria. Najskôr čaká na pretekárov dlhý výjazd v okolí cieľovej destinácie a o všetkom dôležitom sa rozhodne na troch okruhoch s dĺžkou 3300 metrov, kde sa môžeme tešiť na hektickú koncovku odohrávajúcu sa na technickej trase. Okruh obsahuje šesť ostrých zákrut a bude klásť veľké nároky na správnu pozičnú jazdu a pretekársky kumšt nielen zo strany šprintérov, ale aj ich pomocníkov.