Tirreno – Adriatico 2019: Sagan finišoval v 6. etape na piatom mieste (VIDEO)

Dnes bola na programe Tirreno – Adriatico 2019 6. etapa Matelica – Jesi (195 km). Peter Sagan bohužiaľ nevyhral a do cieľa prišiel na piatom mieste.

Tirreno – Adriatico 2019: LIVE

Francúz Julian Alaphilippe z tímu Deceuninck – Quick Step sa stal víťazom 6. etapy na cyklistických pretekoch Tirreno-Adriatico. Peter Sagan v záverečnom šprinte bojoval o víťazstvo, ale z nevýhodnej pozície to nedotiahol vyššie ako na piate miesto.

Výsledky: 6. etapa (Matelica – Jesi, 195 km):

1. Julian Alaphilippe (Fr.) Deceuninck – Quick Step 4:42:12 h, 2. Davide Cimolai (Tal.) Israel Cycling Academy, 3. Elia Viviani (Tal.) Deceuninck – Quick Step, 4. Clément Venturini (Fr.) AG2R La Mondiale, 5. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe – všetci v rovnakom čase ako víťaz.

Poradie po 6. etape:

1. Adam Yates (V. Brit.) Mitchelton-Scott 25:15:59 h, 2. Primož Roglič (Slovin.) Jumbo-Visma +25 s, 3. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +35, 4. Tom Dumoulin (Hol.) Sunweb +1:55 min, 5. Julian Alaphilippe (Fr.) Deceuninck – Quick Step +2:24

VIDEO: Tirreno – Adriatico, 6. etapa Matelica – Jesi (195 km)

ONLINE PRENOS: 6. etapa – Matelica – Jesi (195 km)

T03_Pomarance_alt

Šprintéri dostanú druhú príležitosť na pretekoch v meste Jesi. V prvej polovici etapy sa nachádza niekoľko menších stúpaní, ale následne sa cesta vyrovná a šprintérske celky nebudú mať komplikácie s chytením vedúcej skupiny. Na konci sa urobia tri okruhy s dĺžkou takmer trinásť kilometrov a najrýchlejší pretekári si budú môcť dobre prezrieť cieľové pasáže a rozmiestnenie kruhových objazdov, ktoré sa objavia vo finále.

Zdieľaní

Pin It on Pinterest