Petra Vlhová vyhrala po prvý krát obrovský slalom. Fantastické, zdolala aj Shiffrinovú!!! (VIDEO)

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová vyhrala po prvý krát v kariére obrovský slalom. Stala sa senzačnou víťazkou piatkových pretekov Svetového pohára v rakúskom Semmeringu.

Petra Vlhová vyhrala v Semmeringu obrovský slalom

Petra vyhrala vôbec po prvý krát obrovská slalom a prelomila čakanie na úspech v tejto disciplíne slalomárok. Petra zajazdila skutočne vynikajúco a nikto nečakal, že sa stane víťazkou práve slovenská pretekárka.

Po prvom kole strácala Vlhová 0,06 sekundy na víťazku prvého kola Američanku Mikaelu Shiffirinovú. Rodáčka z Liptova však išla do druhého kola s pocitom, že teraz to bude jej čas.

Krásny športový zážitok pre slovenských fanúšikov, ktorí aj s rodičmi Petry povzbudzovali v Rakúsku. Takže konečne sa Petre podarilo poraziť Shiffironovú, ale ani ona sama nečakala, že sa to stane v kráľovskej disciplíne. Semmering Slovenkám praje pretože tu v minulosti vyhrala obrovský slalom aj Veronika Velez-Zuzulová.

Vlhová so slzami v očiach na pódiu počas hymny Slovenska

Všetci v tíme sme šťastní, lebo veľa sme pracovali a vyšlo to. Zároveň ma prekvapilo, že to bolo rovno víťazstvo. Podarilo sa mi spraviť dve dobré kolá, v prvom síce boli nejaké chybičky, ale dalo sa a v tom druhom som išla na plný plyn a jazda mi fakt vyšla.

Som šťastná, že sa to podarilo nie tak ďaleko od Bratislavy a pred mnohými fanúšikmi, ktorí ma prišli povzbudiť, za čo im ďakujem. , reagovala po triumfe naša mladá hviezda.

Program Petry Vlhovej v sezóne 2018/2019

Našu lyžiarku čaká v sezóne 2018/19 nabitý program. V kalendárí Svetového pohára (SP) Vlhovej opäť dominujú slalom a obrovský slalom, ale chce štartovať aj v paralelnom slalome, alpskej kombinácii, super-G a v marcovom finále v Soldeu aj v zjazde.

Vrcholom sezóny budú MS v alpskom lyžovaní 2019, ktoré sa budú konať od 5. do 15. februára 2019 vo švédskom Aare.