Kalendár a program SP v alpskom lyžovaní 2021/2022 – MUŽI a ŽENY

Pozrite si ako bude vyzerať kalendár SP v alpskom lyžovaní v sezóne 2021/2022. Celkovo uvidíme 80 pretekov vrátane ZOH v Pekingu a v akcii nebude chýbať ani Petra Vlhová. Všetky dátumy, dejiská a časy svetového pohára mužov a žien na jednom mieste. Sledujte kompletný prehľad a nenechajte si ujsť nič dôležité!

SLEDUJTE  LYŽOVANIE LIVE ▷

Alpské lyžovanie – kalendár a program 2021/2022

Zjazdové lyžovanie program sezóna 2021/2022

Zjazdové lyžovanie program sezóna 2021/2022 začala v októbri obrovským slalomom v Söldene. Do marca je na programe viac ako 80 pretekov vrátane ZOH v Pekingu 2022. V Akcii samozrejme nebude chýbať Petra Vlhová!

FIS sa pokúsila vytvoriť vyvážený plán, aby mohli rýchlostní a technickí lyžiari súťažiť v rovnakom počte pretekov. Opäť budú zrušené všetky kombinácie (s výnimkou olympiády).

Finále sezóny s udeľovaním krištáľových glóbusov je potom naplánované v Courchevel/Méribel, kde sa vo februári 2023 uskutočnia Majstrovstvá sveta.

☑️ Kliknite tu a sledujte Petru Vlhovú naživo »

Alpské lyžovanie naživo na TV Tipsport - livestream zadarmo dnes

Petra Vlhová program dnes

Veľký krištáľový glóbus poradie 2021/22

Pozrite si aktuálne poradie SP v alpskom lyžovaní v boji o veľký krištáľový glóbus.

Aktualizované 5.12. 2021

Priebežné poradie SP žien (po 8 z 37 pretekov)

  1. Mikaela Shifrinová (USA) 405 bodov
  2. Petra VLHOVÁ (SVK) 340
  3. Sofia Goggiová (ITA) 315
  4. Andreja Slokarová (SLO) 210
  5. Lena Duerrová (GER) 201

Priebežné poradia žien SP 2021/22 »

Priebežné poradie SP mužov (po 6 z 37)

  1. Marco ODERMAT (SUI) 346 bodov
  2. Matthias MAYER  (AUT) 310
  3. Aleksander Aamodt KILDE (NOR) 229
  4. Vincent KRIECHMAYR (AUT) 199
  5. Beat FEUZ (SUI) 160

…28. Adam ŽAMPA 3


KALENDÁR SP V APLSKOM LYŽOVANÍ 2021/22 – ŽENY

OKTÓBER 2021

Petra Vlhová a svetový pohár v lyžovaní odštartuje obrovským slalomom v rakúskom stredisku Sölden.

OKTOBER 2021
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
23.10. AUT Sölden Obrovský slalom 3. miesto Mikaela Shiffrin

NOVEMBER 2021

V novembri sú na programe len technické disciplíny a to slalom, obrovský slalom a pararelný slalom.

NOVEMBER 2021
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
13.11. AUT Lech Zürs Paralelný obr. slalom neštartovala Andreja Slokar
20.11. Levi Slalom 1. miesto Petra Vlhová
21.11. Levi Slalom 1. miesto Petra Vlhová
27.11. USA Killington Obrovský slalom ZRUŠENÉ
28.11. USA Killington Slalom 2. miesto Mikaela Shiffrin

DECEMBER 2021

Svetový pohár v lyžovaní žien pokračuje v decembri ďalšími pretekmi, vrátane tých v kanadskom Lake Louise, kde sa lyžiarky vrátia po dvoch rokoch.

DECEMBER 2021
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
03.12. Lake Louise Zjazd neštartovala Sofia Goggia
04.12. Lake Louise Zjazd neštartovala Sofia Goggia
05.12. Lake Louise Super-G neštartovala Sofia Goggia
11.12. St. Moritz Super-G neštartuje
12.12. St. Moritz  Super-G neštartuje
18.12. FRA Val d’Isere Zjazd neštartuje
19.12. FRA Val d’Isere Super-G neštartuje
21.12. FRA Courchevel Obrovský slalom
22.12. FRA Courchevel Obrovský slalom
28.12. AUT Lienz Obrovský slalom
29.12. AUT Lienz Slalom

JANUÁR 2022

Petra Vlhová vstúpi do nového roku 2022 pretekmi v chorvátskom Záhrebe a čaká ju nabitý program počas celého mesiaca.

JANUÁR 2022
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
04.01. Záhreb Slalom
08.01. Maribor Obrovský slalom
09.01. Maribor Slalom
11.01. Flachau Slalom
15.01. AUT Zauchensee Zjazd
16.01. AUT Zauchensee Super-G
22.01. TAL Cortina D’Ampezzo Zjazd
23.01. TAL Cortina D’Ampezzo Super-G
25.01. TAL Kronplatz Obrovský slalom
29.01. Ga-Pa Zjazd
30.01. Ga-Pa Super G

ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PEKING 2022

V tomto roku sa uskutočnia aj Zimné olympijské hry 2022, ktoré hostí mesto Peking.

ZOH 2022 – PEKING, ČÍNA
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
07.02. Yanqing Obrovský slalom
09.02. Yanqing Slalom
11.02. Yanqing Super-G
15.02. Yanqing Zjazd
17.02. Yanqing Alp. kombinácia
19.02. Yanqing Tímová súťaž

FEBRUÁR 2022

Vo februári je okrem ZOH v Pekingu na programe aj ďalšie kolo svetového pohára. V Crans Montane sa pôjdu rýchlostné disciplíny.

FEBRUÁR 2022
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
26.02. Crans Montana Zjazd
27.02. Crans Montana  Super G

MAREC 2022

Svetový pohár v lyžovaní vyvrcholí v lyžiarskom stredisku Courchevel/Meribel vo Francúzsku.

MAREC 2022
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
05.03. Lenzerheide Super-G
06.03. Lenzerheide Obrovský slalom
11.03. Are Obrovský slalom
12.03. Are Slalom
16.03. FRA Courchevel/Meribel Zjazd
17.03. FRA Courchevel/Meribel Super-G
18.3. FRA Courchevel/Meribel Tím paralelný slalom
19.03. FRA Courchevel/Meribel Slalom
20.03. FRA Courchevel/Meribel Obrovský slalom

KALENDÁR SP V ALPSKOM LYŽOVANÍ 2021/22 – MUŽI

SP program OKTOBER 2021

OKTOBER 2021
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
23.10. Sölden Obrovský slalom Adam Žampa 28. miesto

Marco Odermatt

SP programNOVEMBER 2021

NOVEMBER 2021
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
14.11. Lech Zürs Paralelný obr. slalom 46. miesto Andreas Žampa Christian Hirschbuehl
26.11. Lake Louise Zjazd ZRUŠENÉ
27.11. Lake Louise Zjazd 59. miesto Martin Bendik Matthias Mayer
28.11. Lake Louis Super-G ZRUŠENÉ

SP program DECEMBER 2021

DECEMBER 2021
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
02.12. Breaver Creek Super-G Marco Odermatt
03.12. Breaver Creek Super-G Aleksander Aamodt Kilde
04.12. Breaver Creek Zjazd Aleksander Aamodt Kilde
05.12. Breaver Creek Zjazd ZRUŠENÉ
11.12. Val d’Isere Obrovský slalom
12.12. Val d’Isere Slalom
15.12. Val Gardena Zjazd
16.12. Val Gardena Zjazd
17.12. Val Gardena Super-G
18.12. Val Gardena Zjazd
19.12. Alta Badia Obrovský slalom
20.12. Alta Badia Obrovský slalom
22.12. Madonna di Campiglio Slalom
26.12. Bormio Zjazd
27.12. Bormio Zjazd
28.12. Bormio Zjazd
29.12. Bormio Super-G
30.12. Bormio Super-G

SP program JANUÁR 2022

JANUÁR 2022
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
05.01. Záhreb Slalom
08.01. Adelboden Obrovský slalom
09.01. Adelboden Slalom
14.01. Wengen Zjazd
15.01. Wengen Zjazd
16.01. Wengen Slalom
21.01. Kitzbuehel Zjazd
22.01. Kitzbuehel Zjazd
23.01. Kitzbuehel Slalom
25.01. Schladming Slalom

ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PEKING 2022

ZOH 2022 – PEKING, ČÍNA
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
06.02. Yanqing Zjazd
08.02. Yanqing Super-G
10.02. Yanqing Alp. kombinácia
13.02. Yanqing Obrovský slalom
16.02. Yanqing Slalom
19.02. Yanqing Tímová súťaž

SP program FEBRUÁR 2022

FEBRUÁR 2022
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
26.02. Ga-Pa Slalom
27.02. Ga-Pa Slalom

SP program MAREC 2022

MAREC 2022
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
05.03. Kvitfjell Zjazd
06.03. Kvitfjell Super-G
12.03. Kranjska Gora Obrovský slalom
13.03. Kranjska Gora Obrovský slalom
16.03. FRA Courchevel/Meribel Zjazd
17.03. FRA Courchevel/Meribel Super-G
18.03. FRA Courchevel/Meribel Tímová súťaž
19.03. FRA Courchevel/Meribel Obrovský slalom
20.03. FRA Courchevel/Meribel Slalom

Kde sledovať Alpské lyžovanie ženy a muži naživo?

Je niekoľko možností ako sledovať SP v alpskom lyžovaní live. Pozerať preteky a počínanie Petry Vlhovej nemusíte len na TV, ale závody môžete vidieť kdekoľvek sa nachádzate, na svojom chytrom zariadení.

☑️ Kliknite tu a pozerajte Petru Vlhovú naživo »

Alpské lyžovanie naživo na TV Tipsport - livestream zadarmo dnes

SP v alpskom lyžovaní live stream zadarmo

S novinou prišla stávková kancelária Tipsport, ktorá vysiela preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v priamom prenos na svojej online TV Tipsport.

TV Tipsport nebude vysielať preteky, ktoré sa konajú v Rakúsku a Švajčiarsku! Ostatné závody si môžetevychutnať na Tipsporte.

Sledujte preteky SP v alpskom lyžovaní live stream zadarmo už dnes. Stačí sa zaregistrovať na tipsport.sk a môžete sledovať Petru Vlhovú online na internete – pc, tablet a mobil. Najväčšou výhodou je to, že pri sledovaní športového live prenosu môžete tipovať a vyhrať peniaze zadarmo.

Postup ako sledovať SP žien na TV Tipsport zadarmo?

  1. Kliknite tu a vytvorte si účet v Tipsporte
  2. Teraz môžete sledovať live streamy po dobu 7 dní zadarmo.
  3. Potom si stačí tipnúť aspoň v hodnote 1,20 EUR
  4. Navyše od Tipsportu po registrácii získate 20 EUR zadarmo na prvé stávky
  5. Náš tip: 20 EUR, ktoré získate za registráciu použite na sledovanie celej sezóny v zjazdovom lyžovaní!

Spustiť TV Tipsport ⇒

Sledujte živý prenos SP v alpskom lyžovaní v TV

Je niekoľko spôsobov, ako sledovať živý prenos SP v alpskom lyžovaní v TV.

SP v zjazdovom lyžovaní live

Vysielanie priameho prenosu zo SP v zjazdovom lyžovaní budete v tejto sezóne sledovať aj na novom športovom kanál JOJ Šport TV. Tento program ponúkne niekoľko živých prenosov a zameria sa na alpské lyžovanie ženy, ktoré budete môcť sledovať naživo.

Alpské lyžovanie naživo na RTVS

Alpské lyžovanie naživo na RTVS celkom nekončí. Slovenská televízia odvysiela tie preteky, ktoré sa budú konať v Rakúsku a Švajčiarsku. Teda tie preteky, ktoré nepokryje JOJ Sport, odvysiela v priamom prenose RTVS.

❗ Doporučujeme si prezrieť tv program alpského lyžovania, kde sa dozviete, kde môžete sledovať preteky v TV.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní bude vysielať aj Česká televízia na svojom športovom kanáli ČT šport. Zjazdové lyžovanie a Ester Ledeckú môžete pozerať kdekoľvek ste pomocou online vysielanie na webe  tejto televízie.

TIP ❱ Kde sledovať sportové prenosy ›

Alpské lyžovanie môžete sledovať aj v českej verzii na Eurosport, ktorá je v ponuke na Slovensku a v Čechách u viacerých poskytovateľov televízie. Nie len Alpské lyžovanie, alebo iné obľúbené športové udalosti môžete sledovať prostredníctvom Eurosport playeru a ich livestreamu.

Ak nebudete mať možnosť sledovať biatlon naživo pri televízii, priniesli sme vám možnosť sledovať biatlon na našom webe 7.sport.sk v sekcii online prenosy.

Alpské lyžovanie Svetový pohár – informácie

📌 Dôležité novinky, kompletný program a časy pretekov, live výsledky, priebežné poradie, video zostrihy ďalšie dôležité informácie o alpskom lyžovaní nájdete aj na oficiálnych stránkach a sociálnych sieťach.


Sezóna 2020/2021

Petra Vlhová sa stala víťazkou veľkého krištáľového glóbusu v svetovom pohári v sezóne 2020/21. 

Krištáľový glóbus 2021 – poradie a výsledky

ŽENY

  • Petra Vlhová (Svk.) → CELKOVÉ PORADIE (veľký krištáľový glóbus)
  • Sofia Goggiová (Tal.) → ZJAZD (malý krištáľový glóbus)
  • Lara Gutová-Behrami (Šva.) → SUPER G (malý krištáľový glóbus)
  • Marta Bassinová (Tal.) → OBROVSKÝ SLALOM (malý krištáľový glóbus)
  • Katharina Liensbergerová (Rak.) →  SLALOM (malý krištáľový glóbus)

MUŽI

  • Alexis Pinturault (Fra.) →  CELKOVÉ PORADIE (veľký krištáľový glóbus)
  • Beat Feuz (Šva.) → ZJAZD (malý krištáľový glóbus)
  • Vincent  Kriechmayr (Šva.) → SUPER G (malý krištáľový glóbus)
  • Marco Schwarz (Rak.) →  SLALOM (malý krištáľový glóbus)
  • Alexis Pinturault (Fra.) → OBROVSKÝ SLALOM (malý krištáľový glóbus)

Poradie zárobkov na prémiách v sezóne 2020/21

/Sumy sú vo švajčiarskych frankoch/

ŽENY:

  1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 485 091
  2. Petra VLHOVÁ (SR) 444 501
  3. Mikaela Shiffrinová (USA) 410 978,53
  4. Katharina Liensbergerová (Rak.) 333 129,52
  5. Marta Bassinová (Tal.) 288 606

MUŽI:

  1. Alexis Pinturault (Fr.) 379 064,88
  2. Vincent Kriechmayr (Rak.) 335 090
  3. Marco Odermatt (Švaj.) 285 920
  4. Marco Schwarz (Rak.) 263 780,57
  5. Beat Feuz (Švaj.) 226.440

PORADIE ZNAČIEK:

  1. Head 6975 b, (muži 3860/ženy 3115)
  2. Rossignol 6570 (2450/4120)
  3. Atomic 5380 (2930/2450)
  4. Salomon 2075 (740/1335)
  5. Stöckli 1185 (1010/175)
  6. Fischer 1015 (760/255)

/Zdroj: Agentúra APA/

KALENDÁR SP V APLSKOM LYŽOVANÍ 2020/21 – ŽENY

OKTÓBER 2020

Petra Vlhová program a výsledky na SP – obrovský slalom

OKTOBER 2020
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
17.10. AUT Sölden Obrovský slalom 3. miesto M. Bassinová (Tal.)

NOVEMBER 2020

Petra Vlhová program a výsledky SP – slalom, obrovský slalom a paralelný slalom

NOVEMBER 2020
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
21.11. Levi Slalom 1. miesto P. Vlhová
22.11. Levi Slalom 1. miesto P. Vlhová
26.11. AUT Lech Zürs Paralelný slalom 1. miesto P. Vlhová
28.11. USA Killington Obrovský slalom ❌zrušené
29.11. USA Killington Slalom ❌zrušené

DECEMBER 2020

Petra Vlhová program a výsledky na SP – slalom, obrovský slalom, zjazd a super-G

DECEMBER 2020
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
04.12. Lake Louise Zjazd ❌zrušené
05.12. Lake Louise Zjazd ❌zrušené
06.12. Lake Louise Super-G ❌zrušené
5.12. St. Moritz Super-G zrušené (pre husté sneženie)
6.12. St. Moritz  Super-G zrušené (riziko padajúcich lavín)
12.12. FRA Courchevel Obrovský slalom 3. miesto M. Bassinová (Tal.)
14.12. FRA Courchevel Obrovský slalom nedokončila M. Shiffrinová (USA)
18.12. FRA Val d’Isere Zjazd 26. miesto C. Suterová (Švaj.)
19.12. FRA Val d’Isere Zjazd 33. miesto S. Goggiová (Tal.)
20.12. FRA Val d’Isere Super-G 6. miesto E. Ledecká (ČR)
28.12. AUT Semmering Obrovský slalom zrušené (pre silný vietor)
29.12. AUT Semmering Slalom 4. miesto M. Gisinová (Švaj.)

JANUÁR 2021

Petra Vlhová program a výsledky na SP – slalom, obrovský slalom, zjazd a super-G

JANUÁR 2021
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
03.01. Záhreb Slalom 1. miesto P. Vlhová
09.01. AUT St. Anton Zjazd 12. miesto S. Goggiová (Tal.)
10.01. AUT St. Anton Super-G 19. miesto L. Gutová-Behramiová (Šva.)
12.01. Flachau Slalom 4. miesto M. Shiffrinová (USA)
16.01. Krajnska Gora Obrovský slalom 4. miesto M. Bassinová (Tal.)
17.01. Krajnska Gora Obrovský slalom 10. miesto M. Bassinová (Tal.)
22.01. Crans Montana Zjazd 4. miesto S. Goggiová (Tal.)
23.01. Crans Montana Zjazd 7. miesto S. Goggiová (Tal.)
24.01. Crans Montana  Super G nedokončila L. Gutová-Behramiová (Šva.)
26.01. TAL Kronplatz Obrovský slalom 12. miesto T. Worleyová (Fra.)
30.01. Ga-Pa Super G 10. miesto L. Gutová-Behramiová (Šva.)

MS v APLSKOM LYŽOVANÍ 2021

Petra Vlhová program a výsledky na MS v alpskom lyžovaní 2021 – slalom, obrovský slalom, paralelný slalom, alpská kombinácia, zjazd, super-G a tímová súťaž

MS 2021 – TALIANSKO
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
11.02. TAL Cortina D’Ampezzo Super-G 9. miesto Lara Gutová-Behrami (Šva.)
13.02. TAL Cortina D’Ampezzo Zjazd neštartovala Corinne Sutterová (Šva.)
15.02. TAL Cortina D’Ampezzo Alpská kombinácia 2. miesto Mikaela Schiffrinová (USA)
16.02. TAL Cortina D’Ampezzo Paralelný slalom vypadla v kvalifikácii Bassinová (Tal.) Liesbergerová (Rak.)
17.02. TAL Cortina D’Ampezzo Tímová súťaž neštartovala Nórsko
18.02. TAL Cortina D’Ampezzo Obrovský slalom 12. miesto Lara Gutová-Behrami (Šva.)
20.02. TAL Cortina D’Ampezzo Slalom 2. miesto K. Liensbergerová (Rak.)

FEBRUÁR 2021

Petra Vlhová program a výsledky na SP – zjazd a super G

FEBRUÁR 2021
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
01.02. Ga-Pa Super-G 2. miesto L. Gutová-Behramiová (Šva.)
26.02. TAL Val di Fassa Zjazd 9.miesto L. Gutová-Behramiová (Šva.)
27.02. TAL Val di Fassa Zjazd 12. miesto L. Gutová-Behramiová (Šva.)
28.02. TAL Val di Fassa Super G 32. miesto F. Brignoneová (Tal.)
27.02. Yanqing Zjazd ❌zrušené
28.02. Yanqing Super-G ❌zrušené

MAREC 2021

Petra Vlhová program a výsledky na SP – slalom, obrovský slalom, zjazd, super-G a tímová súťaž.

MAREC 2021
Dátum Miesto Disciplína Vlhová Víťazka
06.03. SVK JASNÁ Obrovský slalom 2. miesto M. Shiffrinová (USA)
07.03. SVK JASNÁ Slalom 1. miesto P. Vlhová
12.03. Are Slalom 1. miesto P. Vlhová
13.03. Are Slalom 8. miesto K. Liensbergerová (Rak.)
17.03. Lenzerheide Zjazd ❌zrušené
18.03. Lenzerheide Super-G ❌zrušené
19.03. Lenzerheide Tímová súťaž (12:00) Nórsko
20.03. Lenzerheide Obrovský slalom (10:30) 6. miesto
21.03. Lenzerheide Slalom (09:00) 11. miesto

KALENDÁR SP V ALPSKOM LYŽOVANÍ 2020/21 – MUŽI

SP program OKTÓBER 2020

OKTOBER 2020
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
18.10. Sölden Obrovský slalom 28. miesto Žampa

L. Braathen (Nór.)

SP program NOVEMBER 2020

NOVEMBER 2020
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
27.11. Lech Zürs Paralelný slalom nepostupili A. Pinturault (Fra.)
28.11. Lake Louise Zjazd ❌zrušené
29.11. Lake Louis Super-G ❌zrušené

SP program DECEMBER 2020

DECEMBER 2020
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
04.12. Breaver Creek Super-G ❌zrušené
05.12. Breaver Creek Zjazd ❌zrušené
06.12. Breaver Creek Obrovský slalom ❌zrušené
05.12. Santa Catarina Obrovský slalom 7. miesto Žampa F. Zubcic (Cho.)
07.12. Santa Catarina Obrovský slalom 8. miesto Žampa M. Odermatt (Šva.)
12.12. Val d’Isere Super -G M. Caviezel (Šva.)
13.12. Val d’Isere Zjazd M. Cater (Slo.)
18.12. Val Gardena Super-G A. Kilde (Nór)
19.12. Val Gardena Zjazd A. Kilde (Nór)
20.12. Alta Badia Obrovský slalom 27. Andreas Žampa A. Pinturault (Fra.)
21.12. Alta Badia Slalom R. Zenhäusern (Šva.)
22.12. Madonna di Campiglio Slalom H. Kristoffersen (Nór.)
29.12. Bormio Super G R. Cochran-Siegle (USA)
30.12. Bormio Zjazd M. Mayer (Rak.)

SP program JANUÁR 2021

JANUÁR 2021
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
06.01. (12:15) Záhreb Slalom L. Strasser (Nem.)
08.01. (10:30) Adelboden Obrovský slalom 31. Adam Žampa A. Pinturault (Fra.)
09.01. (10:30) Adelboden Obrovský slalom 23. Adam Žampa A. Pinturault (Fra.)
10.01. (10:30) Adelboden Slalom M. Schwarz (Rak.)
16.01. (9:30) Flachau Slalom M. Feller (Rak.)
17.01. (10:30) Flachau Slalom S. Foss-Solevaag (Nór.)
22.01. (11:30) Kitzbuehel Zjazd B. Feuz (Šva.)
24.01. (11:30) Kitzbuehel Zjazd 49. M. Bendík B. Feuz (Šva.)
25.01. (10:20) Kitzbuehel Super G
V. Kriechmayr (Rak.)
26.01. (17:45) Schladming Slalom M. Schwarz (Rak.)
30.01. (09:30) Chamonix Slalom C. Noël (FRA)
31.01. (09:30) Chamonix Slalom H. Kristoffersen (Nor.)

MS v ALPSKOM LYŽOVANÍ 2021

MS 2021 – TALINASKO
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
11.02. TAL Cortina D’Ampezzo Super-G Bendík 31. miesto V. Kriechmayr (Rak.)
14.02. TAL Cortina D’Ampezzo Zjazd Bendík 31. miesto V. Kriechmayr (Rak.)
15.02. TAL Cortina D’Ampezzo Alp. kombinácia M. Schwarz (Rak.)
16.02. TAL Cortina D’Ampezzo Paralelný slalom Vítěz: M. Faivre (Fra.)
17.02. TAL Cortina D’Ampezzo Tímová súťaž Nórsko
19.02. TAL Cortina D’Ampezzo Obrovský slalom Žampa Ad. – 8.miesto M. Faivre (Fra.)
21.02. TAL Cortina D’Ampezzo Slalom Baláž – 24. miesto  S. Foss-Solevaag (Nór.)

SP program FEBRUÁR 2021

FEBRUÁR 2021
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
05.02. (11:30) Ga-Pa Super-G 49. M. Bendík D. Paris (Tal.)
06.02. (11:30) Ga-Pa Zjazd V. Kriechmayr (Rak.)
27.02. (10:00) Bansko Obrovský slalom 22. Ad. Žampa M. Faivre (Fra.)
28.02. (10:00) Bansko Obrovský slalom  21. Ad. Žampa M. Faivre (Fra.)

SP program  MAREC 2021

MAREC 2021
Dátum Miesto Disciplína Slováci Víťaz
06.03. (11:00) Saalbach-Hinterglemm Zjazd V. Kriechmayr (Rak.)
07.03. (10:30) Saalbach-Hinterglemm Super-G M. Odermatt (Šva.)
13.03. (09:30) Kranjska Gora Obrovský slalom 26. Ad. Žampa M. Odermatt (Šva.)
14.03. (09:30) Kranjska Gora Slalom C. Noël (Fra)
17.03. (09:30) Lenzerheide Zjazd ❌zrušené
18.03. (11.00) Lenzerheide Super-G ❌zrušené
19.03. (12:00) Lenzerheide Tímová súťaž Nórsko
20.03. (09:00) Lenzerheide Obrovský slalom 17. Ad. Žampa A. Pinturault
21.03. (10:30) Lenzerheide Obrovský slalom


VÝSLEDKY SP V ALPSKOM LYŽOVANÍ 2019/20 – ŽENY

OKTÓBER 2019

  • 26. 10. 2019 – Sölden (Rakúsko) – obrovský slalom / VLHOVÁ 14. miesto

NOVEMBER 2019

  • 23. 11. 2019 – Levi (Fínsko) – slalom / VLHOVÁ nedokončila
  • 30. 11. 2019 – Killington (USA) – obrovský slalom / VLHOVÁ 6. miesto

DECEMBER 2019

  • 1. 12. 2019 – Killington (USA) – slalom / VLHOVÁ 2. miesto
  • 6. 12. 2019 – Lake Louise (Kanada) – zjazd – Ester Ledecká
  • 7. 12. 2019 – Lake Louise (Kanada) – zjazd – Nicole Schmidhofer
  • 8. 12. 2019 – Lake Louise (Kanada) – super-G – Viktoria Rebensburgová
  • 14. 12. 2019 – St. Moritz (Švajčiarsko) – super-G – Sofia Goggiová
  • 15. 12. 2019 – St. Moritz (Švajčiarsko) – paralelný slalom / VLHOVÁ 🥇 1. miesto
  • 18. 12. 2019 – Courchevel (Francúzsko) – obrovský slalom / VLHOVÁ4. miesto
  • 21. 12. 2019 – Val d’Isère (Francúzsko) – zjazd / VLHOVÁneštartovala
  • 22. 12. 2019 – Val d’Isère (Francúzsko) – alpská kombinácia / VLHOVÁneštartovala
  • 28. 12. 2019 – Lienz (Rakúsko) – obrovský slalom / VLHOVÁ5. miesto
  • 29. 12. 2019 – Lienz (Rakúsko) –  slalom / VLHOVÁ2. miesto

JANUÁR 2020

  • 4. 1. 2020 – Záhreb (Chorvátsko) – slalom / VLHOVÁ 🥇 1. miesto
  • 11. 1. 2020 – Zauchensee (Rakúsko) – zjazd / VLHOVÁneštartovala
  • 12. 1. 2020 – Zauchensee (Rakúsko) – alpská kombinácia / VLHOVÁ –  nedkončila
  • 14. 1. 2020 – Flachau(Rakúsko) – slalom  / VLHOVÁ 🥇 1. miesto
  • 18. 1. 2020 – Sestriere (Taliansko) – obrovský slalom  / VLHOVÁ 🥇 1. miesto
  • 19. 1. 2020 – Sestriere (Taliansko) – paralelný obrovský slalom / VLHOVÁnedokončila
  • 24.1. 2020 – Bansko (Bulharsko) – zjazd / VLHOVÁ 6. miesto
  • 25. 1. 2020 – Bansko (Bulharsko) – zjazd / VLHOVÁ – 11. miesto
  • 26. 1. 2020 – Bansko (Bulharsko) – super-G / VLHOVÁ – 6. miesto

FEBRUÁR 2020

  • 1. 2. 2020 – Rosa Chutor (Rusko) – zjazd / VLHOVÁ – neštartovala
  • 2. 2. 2020 – Rosa Chutor (Rusko) – super-G / VLHOVÁ – neštartovala
  • 8. 2. 2020 – Garmisch-Partenkirchene (Nemecko) – zjazd / VLHOVÁ8. miesto
  • 9. 2. 2020 – Garmisch-Partenkirchene (Nemecko) – super-G / VLHOVÁ9. miesto
  • 15. 2. 2020 – Maribor Kranjskej Gore (Slovinsko) – obrovský slalom / VLHOVÁ2. miesto
  • 16. 2. 2020 – Maribor Kranjskej Gore (Slovinsko) – slalom / VLHOVÁ 🥇 1.miesto
  • 21. 2. 2020 – Crans Montana (Svajčiarsko) – zjazd / VLHOVÁ4. miesto
  • 22. 2. 2020 – Crans Montana (Svajčiarsko) – zjazd  / VLHOVÁ14. miesto
  • 23. 2. 2020 – Crans Montana (Svajčiarsko) – alpská kombinácia / VLHOVÁnedokončila
  • 29. 2. 2020 – La Thuile (Taliansko) – super-G

MAREC 2020

  • 1. 3. 2020 – La Thuile (Taliansko) – alpská kombinácia / zrušené
  • 7. 3. 2020 – Ofterschwang (Nemecko) – obrovský slalom / zrušené pre počasie
  • 8. 3. 2020 – Ofterschwang (Nemecko) – slalom / zrušené pre počasie
  • 12. 3. 2020 – Aare (Švédsko) – paralelný slalom / zrušené pre koronavírus
  • 13. 3. 2020 – Aare (Švédsko) – obrovský slalom / zrušené pre koronavírus
  • 14. 3. 2020  – Aare (Švédsko) –  slalom / zrušené
  • 18. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – zjazd / zrušené
  • 19. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – super-G / zrušené
  • 22. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – súťaž tímov / zrušené
  • 21. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – slalom  / zrušené
  • 22. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – obrovský slalom / zrušené

VÝSLEDKY SP V ALPSKOM LYŽOVANÍ 2019/20 – MUŽI

OKTÓBER 2019

  • 27. 10. 2019 – Sölden (Rakúsko) – obrovský slalom / Alexis Pinturault (Fra.)

NOVEMBER 2019

  • 24. 11. 2019 – Levi (Fínsko) – slalom / Henrik Kristoffersen (Nór.)
  • 30. 11. 2019 – Lake Louise (Kanada) – zjazd / Thomas Dressen (Nem.)

DECEMBER 2019

  • 1. 12. 2019 – Lake Louise (Kanada) – super / Matthias Mayer (Rak.)
  • 6. 12. 2019 – Beaver Creek (USA) –  super-G / Marco Odermatt (Švaj.)
  • 7. 12. 2019 – Beaver Creek (USA) – zjazd / Beat Feuz (Švaj.)
  • 8. 12. 2019 – Beaver Creek (USA) – obrovský slalom / Tommy Ford (USA)
  • 15. 12. 2019 – Val d’Isère (Francúzsko) – slalom / Alexis Pinturault (Fra.)
  • 20. 12. 2019 – Val Gardena (Taliansko) – super-G / Vincent Kriechmayr (Rak.)
  • 22. 12. 2019 – Alta Badia (Taliansko) – obrovský slalom / Henrik Kristoffersen (Nór.)
  • 23. 12. 2019 – Alta Badia (Taliansko) –  paralelný obrovský slalom / Rasmus Windingstad (Nór.)
  • 28. 12. 2019 – Bormio (Taliansko) – zjazd / Dominik Paris (Tal.)
  • 29. 12. 2019 – Bormio (Taliansko) –  alpská kombinácia / Alexis Pinturault (Fra.)
  • 29. 12. 2019 – Bormio (Taliansko) –  super G / Aleksander Aamodt Kilde (Nór.)

JANUÁR 2020

  • 5. 1. 2020 – Záhreb (Chorvátsko) –  slalom / Clement NOEL (Fra.)
  • 8. 1. 2020 – Madonna di Campiglio (Taliansko) – slalom / Daniel Yule (Švaj.)
  • 11. 1. 2020 – Adelboden (Svajčiarsko) – obrovský slalom / Zan Kranjec (Slo.)
  • 12. 1. 2020 – Adelboden (Švajčiarsko) – slalom / Daniel Yule (Švaj.)
  • 17. 1. 2020 – Wengen (Švajčiarsko) – alpská kombinácia / Matthias Mayer (Rak.)
  • 18. 1. 2020 – Wengen (Švajčiarsko) – zjazd / Beat Feuz (Švaj.)
  • 19. 1. 2020 – Wengen (Švajčiarsko) – slalom / Clement NOEL (Fra.)
  • 24. 1. 2020 – Kitzbühel (Rakúsko) – super-G / Kjetil Jansrud (Nór.)
  • 25. 1. 2020 – Kitzbühel (Rakúsko) – zjazd / Matthias Mayer (Rak.)
  • 26. 1. 2020 – Kitzbühel (Rakúsko) – slalom / Daniel Yule (Švaj.)
  • 28. 1. 2020 – Schladming (Rakúsko) – slalom / Henrik Kristoffersen (Nór.)

FEBRUÁR 2020

  • 1. 2. 2020 – Garmisch-Partenkirchen (Nemecko) – zjazd / Thomas Dressen (Nem.)
  • 2. 2. 2020 – Garmisch-Partenkirchen (Nemecko) – obrovský slalom / Alexis Pinturault (Fra.)
  • 8. 2. 2020 – Chamonix (Francúzsko) – slalom / Clement NOEL (Fra.)
  • 9. 2. 2020 – Chamonix (Francúzsko) – paralelný obrovský slalom / Loic Meillard (Švaj.)
  • 15. 2. 2020 – Saalbach-Hinterglemm (Rakúsko) – zjazd / DRESSEN Thomas Dressen (Nem.)
  • 16. 2. 2020 – Saalbach-Hinterglemm (Rakúsko) – super-G /KILDE Aleksander Aamodt Kilde(Nór.)
  • 22. 2. 2020 – Naeba (Japonsko) – obrovský slalom / Filip Zubcic (Chor.)
  • 23. 2. 2020 – Naeba (Japonsko) – slalom / zrušené
  • 29. 2. 2020 – Hinterstoder (Rakúsko) – super-G (12:30)

MAREC 2020

  • 1. 3. 2020 – Hinterstoder (Rakúsko) – alpská kombinácia (09:45/12:45)
  • 7. 3. 2020 – Kvitfjell (Nórsko) – zjazd (11:00)
  • 8. 3. 2020 – Kvitfjell(Nórsko) –  super-G (10:30)
  • 14. 3. 2020 – Kranjska Gora (Slovinsko) – obrovský slalom (09:30/12:30)
  • 15. 3. 2020 – Kranjska Gora (Slovinsko) – slalom (09:30/12:30)
  • 18. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – zjazd FINÁLE (9:30)
  • 19. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – super-G FINÁLE (11:00)
  • 20. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – súťaž tímov (11:45)
  • 21. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – slalom (09:00/12:15)
  • 22. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – obrovský slalom (10:00/13:15)

Zdroj: fis-ski.com/, facebook.com, wikipedia.com, tasr.sk, youtube.com

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest