Tenis Bratislava Open 2023: vstupenky, program, pavúk, výsledky, live prenos

Bratislava Open 2023 je tenisový turnaj kategórie challenger ATP 100, ktorý sa koná 11. – 18. júna v areáli TK Slovan Bratislava. Pozrite si všetko podstatné – kde zakúpite vstupenky, aký je program podujatia, pavúk turnaja, sledujte aktuálne výsledky a info o tom, kde nájdete live prenos. 

Bratislava Open 2023

Tenis Bratislava Open 2023 má tento rok najvyššie dotácie v histórii pri príležitosti konania 20. ročníka tohto podujatia. Jeho víťaz si navyše do tenisového rebríčka pripíše 100 bodov.

Dá sa teda očakávať, že antukové dvorce v Bratislave prilákajú okrem širšej slovenskej špičky aj kvalitných zahraničných hráčov. Pozrite si všetko podstatné v našom článku.

Tenis Bratislava Open 2023

Bratislava Open tenis

Bratislava Open tenis sa v našom hlavnom meste odohrá štvrtýkrát. Toto slovenské antukové podujatie je súčasťou kalendára ATP, no nižšej challengerovej kategórie.

Turnaj vznikol pôvodne v Košiciach, kde sa hrával od roku 2003 do roku 2014. Potom sa organizoval tri roky pod Tatrami v Poprade (2015-2018) a od roku 2019 je miestom konania areál TK Slovan Bratislava, ktorý tento rok oslavuje storočnicu.

Pozrite si v tabuľke nižšie základné info.

TENIS BRATISLAVA OPEN
Termín 11. – 18. júna 2023
Miesto Bratislava (areál TK Slovan Bratislava)
Ročník 20.
TV prenosy RTVS Šport
Live stream bratislavaopen.com
Predošlý víťaz Alexander Shevchenko (RUS)
Off.web bratislavaopen.com

Kooperativa Bratislava Open 2023

Minulý rok bola hlavným partnerom turnaja Bratislava Open poisťovňa Kooperativa. V roku 2023 ešte neboli hlavní partneri predstavení, preto nevieme či rovnaký názov ponesie podujatie aj teraz.

Bratislava Open 2023 Challenger

Challenger Bratislava Open 2023 potrvá od 11. do 18. júna. Organizátori si od tohto podujatia sľubujú veľa. Najvyššia celková dotácia histórie v podobe 118-tisíc eur (vyše 16-tisíc pre víťaza) či najvyšší bodový obnos do rebríčka (100 bodov pre víťaza).

To by mohlo prilákať aj lepších hráčov zo svetovej špičky, pričom organizátori oslovili aj slovenskú jednotku Alexa Molčana. Radi by získali aj ďalších hráčov z druhej polovice prvej 100-vky rebríčka ATP.

Mnohí sa však v tomto období budú pripravovať na trávnatých turnajoch na legendárny Wimbledon, a tak je otázne, aké mená sa podarí pritiahnuť. Prvýkrát však bude k dispozícii aj väčšia tribúna pre 500 až 600 divákov.

Challenger Bratislava Open 2023 program

Challenger Braitslava Open rozbehne svoj program 11. júna kvalifikačnými zápasmi. Od pondelka 12. júna sa už začnú stretnutia hlavnej súťaže.

V sobotu 17. júna je na programe finále štvorhry a v nedeľu 18. júna veľké finále dvojhry. Zápasy sa odohrajú na červenej antuke. Presný časový rozpis jednotlivých dní nájdete na oficiálnom webe bratislavaopen.com po jeho uverejnení.

Bratislava Open pavúk a výsledky

Bratislava Open pavúk dvojhry a štvorhry, a taktiež aj výsledky všetkých zápasov turnaja od kvalifikácie nájdete buď na oficiálnej stránke podujatia, alebo na webe s aktuálnym výsledkovým servisom flashscore.sk.

Bratislava Open 2023 live

Live prenos z celého turnaja Bratislava Open 2023 zabezpečuje oficiálna stránka podujatia bratislavaopen.com pod kategóriou „livestream 2023“.

Verejnoprávna RTVS Šport prinesie tradične naživo finále dvojhry a to ako v televízii, tak aj na svojom webe rtvs.sk, no tento stream je dostupný iba z územia SR.

TIP ❱ Kde sledovať tenis live ›

Bratislava Open 2023 vstupenky

Bratislava Open 2023 vstupenky zatiaľ nie sú dostupné. Je dokonca možné, že ako v prípade iných ročníkov bude aj tentokrát vstup na podujatie voľný.

Pre všetky kľúčové informácie je však dobré sledovať oficiálnu stránku či sociálne siete podujatia.

Tenis Bratislava Open dotácia

Ako sme už viackrát spomínali dotácia tenisového turnaja Bratislava Open je najvyššia v histórii – 118-tisíc eur. Víťaz z tohto koláča získa príjemných 16 020 eur a porazený finalista 9415 eur.

Aj bodový obnos je na pomery tohto turnaja štedrý. Keďže ide o challenger kategórie ATP 100, tak víťaz získa 100 bodov do rebríčka ATP a porazený finalista ich zinkasuje 60.

Bratislava Open Challenger novinky

Všetky čerstvé novinky z tenisového turnaja Bratislava Open Challenger môžete v reálnom čase sledovať na oficiálnych kanáloch podujatia.

Kooperativa Bratislava Open 2022

Víťazom minulého ročníka Kooperativa Bratislava Open 2022 sa stal Alexander Shevchenko. Ten vo finále porazil Riccarda Bonadia 6:3, 7:5. Vo štvorhre triumfovala dvojica Balaji/Nedunchezhiyan.

V minulých rokoch vyhrali turnaj aj aktuálne známe mená tenisového sveta ako Tallon Griekspoor, Norbert Gomboš Cedrik-Marcel Stebe či Horacio Zeballos a v debloch také páry ako Brkič/Pavič, Gille/Vliegen, Kowalczyk/Mies alebo Behar/Golubec.

Zdroj: bratislavaopen.com, wikipedia.com, flashscore.sk, facebook.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest