České finále sa nekoná, Osaková vyradila Plíškovú (VIDEO)

Češky si podmanili Austráliu! V semifinále prvého grandslamu sezóny Australian Open sú hneď dve a obe môžu postúpiť do finále – Kvitová vs Plišková.

Okrem toho, že rýdzo českej finále sa na grandslame nikdy nehralo, môže sa Karolína Plíšková s Petrou Kvitova zoradiť na prvej a druhej priečke rebríčka WTA.

Australian Open LIVE prenosy

Petra Kvitová v noci zo stredy na štvrtok vyzve v semifinále prekvapenie Australian Open Američanku Collinsovú a hneď po nej sa na kurt vydá aj Karolína Plíšková s Japonkou Ósakaovou.

Češky si môžu podmaniť tenisový svet, tu sú scenáre

Pre obe Češky ide ale o oveľa viac, než o prepísanie historických tabuliek. Petra Kvitová i Karolína Plíšková môže byť po Australian Open svetovou jednotkou. V boji o tenisový trón je ešte Naomi Ósakaová.

Scénar č.1: Petra Kvitová musí celý turnaj vyhrať. Ak postúpi do finále, bude to zároveň aj súboj o tenisový trón.

Scénar č.2: Aj Karolína Plíšková musí celý turnaj vyhrať. Teda poraziť Ósakaovou a následne i svoju súperku vo finále. Ak by jej bola Petra Kvitová a Plíšková by vyhrala, bola by Plíšková prvá a Kvitová druhá.

Scénar č.3: Naomi Ósakaová musí buď celý turnaj vyhrať, alebo spoliehať na pomoc Američanky Collinsovej. Ak vyhrá Collinsová celý turnaj, nemusí Japonka postúpiť ani cez Karolínu Pliskova.

Australian Open výsledky – seminále / dvojhra ženy

Petra Kvitová (ČR-8) – Danielle Collinsová (USA) 7:6 (2), 6:0

Naomi Osaková (Jap.-4) – Karolína Plíšková (ČR-7) 6:2, 4:6, 6:4

Australian Open výsledky – štvrťfinále / dvojhra ženy

Karolína Plíšková (ČR-7) – Serena Williamsová (USA-16) 6:4, 4:6, 7:5

Petra Kvitová (8-ČR) – Ashleigh Bartyová (15-Aus.) 6:1, 6:4

Zdroj: youtube, tipsport, eurosport, wta

Zdieľaní

Pin It on Pinterest