Niké bonus bez limitu + bonus bez vkladu až 20 EUR zadarmo

Dominika Cibulková ukončila kariéru. Najkrajšie tenisové momenty (VIDEO)

Zdieľaní

Slovenská tenistka Dominika Cibulková ukončila kariéru a na kurtoch ju súťažne neuvidíme. Svoje rozhodnutie oznámila počas utorňajšieho krstu jej autobiografie s názvom Tenis je môj život.

Dominika Cibulková ukončila kariéru

Dominika Cibulková je naša najúspešnejšia tenistka v slovenskej histórii, vo svojej kariére WTA vyhrala osem singlových titulov. Jej najväčší životný úspech dosiahla v roku 2016, keď sa stala vítazkou na WTA Finals v Singapure.

V marci 2017 figurovala vo svetovom rebríčku na štvrtom mieste a vyrovnala historické slovenské maximum Miloslava Mečířa ešte z čias Československa.

Vizitka: 

Meno: Dominika Navara Cibulková
Narodená: 6. máj 1989 (Bratislava)
Výška: 160 cm
Profesionálna kariéra: od 2004
Ukončenie kariéry: 2019
Peňažné výhry: $13,725,520
Najvyššie v rebríčku: 4. (november 2017)
Grandslamy: Australian Open Finále (2014), French Open Semifinále (2009), Wimbledon Štvrťfinále (2011, 2016, 2018), US Open Štvrťfinále (2010)

Tenisové začiatky Dominiky Cibulkovej

K tenisu ju priviedli samozrejme rodičia. Skúšala aj plávanie, ale v ôsmych rokoch chytila do ruky tenisovú raketu a už ju nepustila, vedela že toto je to pravé, toto je jej osud.

Výrazný vzostup zaznamenala pod trénerom Peterom Hrunčákom, ktorý Dominiku trénoval dva roky od 2005. Pomohol jej dostať sa v rebríčku zo 630. priečky do druhej stovky.

Vladimír Pláteník potom dostal za tri roky (2007-2009) Cibulkovú z druhej stovky rebríčka do svetovej špičky. Ďalšími trénermi boli český kouč Jaroslav Bulantom s ktorým vydržala krátko a s chorvátskym trénerom Željkom Krajanom takmer dva roky.

Jej úspech aj napriek jej malej výške, prišiel až s trénerom Matejom Liptákom.

Svadba Dominiky Cibulkovej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková povedala svoje ÁNO svojmu dlhoročnému priateľovi Michalovi Navarovi. Obrad sa konal v Dóme sv. Martina v Bratislave pred zrakmi 250 pozvaných hostí.

S kým chodila Dominika Cibulková?

Dominika ešte pred svojou svadbou údajne chodila s mužmi z tenisového sveta. Tak napríklad randila s francúzskym tenistom Gaelom Monfilsom, s rakúskym tenistom Jurgenom Melzerom a do tretice opäť tenista tentoraz z Ukrajiny Serhij Stachovskyj.

V českých médiach sa dokonca písalo, že naša tenistka má pletky aj s českým bývalým tenistom Radkom Štěpánkom.

O čom je kniha Dominiky Cibulkovej, Tenis je môj život?

Dominika sa rozhodla napísať 352 stranovú autobiografiu „Tenis je môj život„, v ktorej otvorene hovorí o všetkých pádoch a neúspechoch, vydretých víťazstvách, vojnách mimo kurtu, ťažkých prehrách či životných križovatkách.

Priznáva svoju snahu o dokonalosť na tenisovom kurte, nervozitu, ktorá jej spôsobovala kŕče, depresiu, s ktorou bojovala takmer rok po dosiahnutí najväčšieho úspechu v kariére, priznáva rodinné problémy pre lásku.

Tenisová kariéra Dominky Cibulkovej

2004 – Premiéra na okruhu ITF

2005 – Debut šestnásťročného slovenského talentu v Pohári federácie

2007  – Postup zo 131. miesta v rebríčku WTA na 47. priečku

2008 – Osemfinalistka na olympiáde v Pekingu, uzavrela rok ako devätnásta hráčka sveta

2011 – Prvé víťazstvo na turnaji WTA po triumfe nad Kanepiovou v Moskve

2014 – Pokus o grandslamový titul na Australian Open zmarila až vo finále Číňanka Na Li

2016 – Životný rok  – 4 víťazné turnaje vrátane WTA Finals v Singapure

2017 – V marci dosiahla historicky najvyššie umiestnenie v rebríčku WTA – 4. miesto

2019 – Koniec kariéry vo veku 30 rokov

Spolu získala 8 turnajových víťazstiev a 13 finálových účastí na okruhu WTA.


Dominika Cibulková na WTA Finals 2016

Dominika vstupovala do turnaja ako siedma najlepšia hráčka rebríčka a v prvom zápase červenej skupiny sa stretla s Nemkou Angelique Kerber. V zápase prehrala prvý set 7:6, v druhom vyrovnala stav na sety 1:1 po víťazstve 2:6, ale ten tretí rozhodujúci set jej vôbec nevyšiel a prehrala 3:6.

Dominika Cibulková potom prehrala aj s Američankou Madison Keysovou hladko v dvoch setoch a jej nádeje na postup sa rozplývali. Slovenská tenistka však dokázala poraziť Simonu Halepovú 6:3 a 7:6 a nádej na semifinále zrazu nabrali reálne kontúry.

V semifinále začala so Svetlanou Kuznecovou veľmi zle. V prvom sete uhrala iba jediný gem, avšak druhý a tretí set bojovala ako levica, výsledkom čoho bol vyhratý zápas a postup do finále.

WTA Finals začínala a končila s tou istou hráčkou, ale s rozdielnym výsledkom. Finálový zápas Cibulková proti Angelique Kerberovej vyhrala 6:3, 6:4 a celé Slovensko sa s ňou mohlo radovať z tohto krásneho výsledku.

Neúspešné finále Australian Open 2014 Dominiky Cibulkovej

Najlepší výsledok na Grandslamoch zaznamenala Dominika na tom prvom v roku v 2014, keď postúpila do ženského finále dvojhry na Australian Open v Melbourne. Bohužiaľ vo finále bola nad jej sily čínska tenistka Li Na, s ktorou prehrala 7:6 a 6:0.

Dominika Cibulková bola blízko finále French Open 2009

Domča mala tak blízko svoje prvé finále v roku 2019 na druhom Grandslame sezóny 2009, keď vo štvrťfinále porazila ruskú raketu Mariu Sharapovú 6:0, 6:2. Podľa jej slov, je tento moment najlepší počas jej kariéry na turnaji Roland Garros. Dominika potom prehrala semifinále s ďalšou ruskou Dinarou Safina.

Zdroj: youtube, wikipedia

Zdieľaní

Pin It on Pinterest