Next Gen ATP Finals – tenisový turnaj majstrov do 21 rokov. Na turnaji triumfoval Brandon Nakashima!

Next Gen ATP Finals 2022, ktorý je tenisovým turnajom najlepších mladých hráčov roka do 21 rokov, sa uskutočnil od 8. do 12. novembra v Miláne. Pozrite si výsledok tohto turnaja, kvalifikovaných hráčov a ďalšie podrobnosti! 

Next Gen ATP Finals finále

Vo finále Next Gen ATP Finals sa stretli Američan Brandon Nakashima s Čechom Jiřím Lehečkom. Finálový súboj zvládol lepšie americký mladík, ktorý triumfoval 3:0 na sety pomerom 4:3, 4:3 a 4:2.

Ide o jeho najväčší triumf v doterajšej kariére, no rovnako tak aj pre Lehečku išlo o najväčšie finále, ktoré zatiaľ odohral.

VIDEO: Nakashima vs. Lehečka NextGen finále

Next Gen ATP Finals 2022

Next Gen ATP Finals je mládežníčkou obdobou známeho ATP turnaj majstrov. Aj v roku 2022 sa organizoval v talianskom Miláne, rovnako ako tomu bolo v každom predošlom ročníku od založenia v r. 2017.

Na turnaji štartovali iba hráči vo dvojhre – celkovo 7 najlepších mladých tenistov do 21 rokov v danej sezóne a jedna tzv. divoká karta. V našom článku sa dozviete všetko podstatné o aktuálnom ročníku.

Next Gen ATP Finals prehľad

NextGen Atp Finals 2022

Len jeden deň potom, čo skončil ženský turnaj majsteriek WTA Finals sa začal mládežnícky turnaj majstrov – NextGen Atp Finals 2022.

Ten sa konal od 8. do 12. novembra v milánskej Allianz Cloud Arena a priniesol nám 8 najlepších hráčov do 21 rokov v rámci tohto roka. V tabuľke nižšie nájdete základné informácie o tomto podujatí.

ATP NEXT GEN FINALS
Miesto Miláno, Taliansko
Termín 8. – 12. novembra
Ročník 5. ročník (od 2017)
Povrch tvrdý (hala)
Dotácia 2 275 000 USD
Víťaz dvojhry 2021 Carlos Alcaraz (ESP)
Web nextgenatpfinals.com

Next Generation ATP Finals hráči

Kvalifikovaní hráči na Next Generation ATP Finals – pozrite si zoznam účastníkov nižšie.

  • Lorenzo Musetti (ITA), Jack Draper (VB), Brandon Nakashima (USA), Jiří Lehečka (CZE), Chun-Hsin Tseng (TPE), Francesco Passaro (ITA), Dominic Stricker (SUI), Matteo Arnaldi (ITA)

Na turnaji by mohli hrať aj Carlos Alcaraz, ktorý vedie tenisový rebríček ATP, ale ten dal prednosť príprave na turnaj majstrov medzi mužmi. Účasť na turnaji mladíkov odriekli aj Jannik Sinner a Holger Rune, ktorý je náhradníkom na Nitto ATP Finals.

NextGen Atp Finals skupiny

Nižšie si môžete pozrieť skupiny na NextGen Atp Finals. Z každej z nich postúpili dvaja najlepší (vyznačení nahrubo) do semifinále.

NextGen Atp Finals – SKUPINY
A-SKUPINA B-SKUPINA
Nakashima Draper
Lehečka Tseng
Passaro Musetti
Arnaldi Stricker

Next Gen ATP Finals program

Pozrite si program turnaja Next Gen ATP Finals a najdôležitejšie termíny. Zápasy sa hrali v rýchlom tempe od utorka 8. novembra do soboty 12. novembra.

  • zápasy v skupinách: 8. – 10. november 
  • semifinále: 11. november
  • finále: 12. november

Next Generation ATP Finals pravidlá

Turnaj najlepších mladíkov do 21 rokov – Next Generation ATP Finals má špecifické pravidlá, vďaka ktorým sú zápasy ešte viac dynamické a vzrušujúce. A to aj napriek tomu, že turnaj nie je bodovaný a hrá sa iba o prize money.

Zápasy sú na tri víťazné sety, no iba na 4 víťazné gemy v danom sete (za stavu 3:3 v sete rozhoduje tie-break). V gemoch neexistujú výhody (podobne ako pri zápasoch štvorhry), takže pri zhode 40:40 je na rade víťazný bod.

Pri podaní sa loptička môže obtrieť o pásku, nie sú tu žiadni čiaroví rozhodcovia – rozhoduje výlučne technológia jastrabieho oka. Čas na rozohrávku je skrátený, hráči si môžu vyžiadať iba jedno lekárske ošetrenie a je povolený koučing od trénerov.

TIP ❱ Kde sledovať tenis live › 

Next Gen ATP Finals live stream

Live stream z turnaja Next Gen ATP Finals už tradične ponúkne hneď viacero stávkových kancelárii, ktoré prevádzkujú svoje vlastné internetové televízie. Zápasy v HD kvalite môžete sledovať na TV Tipsport, na Fortuna TV alebo na Nike TV.

Vyberte si tú stávkovú kanceláriu, ktorá vám najviac vyhovujte a sledujte zápasy zadarmo. Pre nových hráčov sú pripravené zaujímavé bonusy na prvé stávky, vďaka ktorým si popri pozeraní športu môžete aj privyrobiť.

NEXT GEN FINALS LIVE
TV Tipsport ✅ Mobil LIVE › 20 € zadarmo
Fortuna TV ✅ Mobil LIVE › 40 € bez rizika
TV Niké ✅ Mobil LIVE › 20 € zadarmo

NextGen Atp Finals 2024 naživo v TV

V TV bude turnaj NextGen Atp Finals naživo vysielať športová televízia Premier Sport 3. Ten nájdete u televízneho operátora Digi Slovakia a vďaka aplikácii Digi Go môžete sledovať turnaj na mobile.

Next Gen ATP Finals výsledky

Aktuálne live výsledky z Next Gen ATP Finals 2022 môžete sledovať na webe s top výsledkovým servisom flashscore.sk. Ten má k dispozícii aj mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej vám nič podstatné neujde.

Next Generation ATP Finals víťazi

Štyria rôzni mladíci ovládli doteraz turnaj Next Generation ATP Finals a ani tento rok sa žiadna obhajoba nekonala, keďže posledný víťaz Carlos Alcaraz na toto podujatie nenastúpil.

Zaujímavosťou je, že jediným hráčom, ktorý sa v krátkej histórii turnaja dostal dvakrát do finále je Alex de Minaur z Austrálie, no obe finále prehral (2018, 2019).

Pozrite si nižšie doterajších šampiónov, z ktorých sú okrem Chung Hyeona, všetci členmi TOP 15 svetového rebríčka. V roku 2020 sa turnaj nekonal z dôvodu pandémie Covid-19.

  • 2021 – Carlos Alcaraz (ESP)
  • 2019 – Jannik Sinner (ITA)
  • 2018 – Stefanos Tsitsipas (GRE)
  • 2017 – Chung Hyeon (KOR)

Next Gen Finals 2022 info

Všetky podstatné info, aktuality zo zákulisia, video rozhovory, zostrihy zo zápasov a omnoho viac nájdete na oficiálnych kanáloch podujatia Next Gen Finals 2022.


Next Gen Atp Finals 2021

Turnaj Next Gen Atp Finals vyhral v roku 2021 Carlos Alcaraz, ktorý vo finále porazil Sebastiana Kordu 3:0 na sety – 4:3, 4:2, 4:2.

Predznamenal tak svoju fantastickú sezónu, ktorú zažíva v roku 2022, keď sa stal najmladšou svetovou jednotkou histórie a vyhral US Open 2022.

VIDEO: Finále NextGen 2021 zostrih

Zdroj: www.nextgenatpfinals.com, wikipedia.com, youtube, atptennis.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest