Slovensko proti Kanade odohralo skvelý zápas. K remíze mu chýbalo necelé 2 sekundy (VIDEO)

Pondelňajšia prehra Slovenska na MS v hokeji 2019 s Kanadou bola veľmi nešťastná. Slovensko proti Kanade odohralo super zápas a od získania istého jedného bodu (poprípade aj dvoch) ho delilo iba 1,8 sekundy. Slovenskí fanúšikovia boli z toho nahnevaní a vyústilo to piskotom počas kanadskej hymny.

MS v hokeji 2019 ❱ Program, výsledky, tabuľky, online prenosy a video zostrihy >>>

Slovensko proti Kanade na MS v hokeji 2019

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom treťom zápase A-skupiny na domácich majstrovstvách sveta v Košiciach s Kanadou 5:6. Slovensko je v priebežnej tabuľke na piatom mieste s 3 bodmi.

VIDEO:  Duel SVK – CAN ste mohli sledovať online ▸

Slovensko proti Kanade odohralo výborné stretnutie, dokonca dva krát viedli, ale súperovi sa vždy podarilo dvojpólové manko zmazať. V 33. minúte, Tomáš Tatar doklepol puk do siete, ale rozhodcovia ho po preskúmaní neuznali pre faul na brankára.

O výhre nášho súpera v pomere 5:6 rozhodol gólom 1.8 sekundy pred koncom Mark Stone a podla štatistík ide o najneskorší gól MS v hokeji.

Rozhodujúci gól proti Kanade, Slovensko prehralo 1,8 sekundy pred koncom

Sklamaný Ladislav Nagy sa vyjadril aj na rozhodcov

Hokejista Ladislav Nagy bol po prehre s Kanadou sklamaný, avšak vie že treba teraz vyhrať dôležitý zápas proti Nemecku a tiež sa vyjadril na adresu rozhodcov.

Ťažko hľadať slová. Neuveriteľné, čo sa stalo. Neviem ani čo na to povedať, je to veľké sklamanie. Musíme sa ale rýchlo pozviechať. Čaká nás zápas s Nemcami, musíme ho zvládnuť. Škoda toho záveru. Nebudem nič hovoriť na rozhodcov. Dúfam, že dostanú nejaké sankcie, bol tam jasný krosček na Buca a nič. Som zvedavý ako to budú riešiť.

Slovenskí fanúšikovia na MS v hokeji 2019 vypískali kanadskú hymnu

Doteraz sa hovorilo o atmosfére na košickom štadióne o výbornej a slušnej, ale až do včerajšieho večera, kedy Slovensko podľahlo Kanade 5:6. Slovenskí fanúšikovia neuniesli trpkú prehru po dramatickom zápase, zostali poriadne frustrovaní.

Najskôr necelé dve sekundy pred koncom zahádzali ľadovú plochu rôznymi predmetmi, no a počas trvania kanadskej hymny pískali a bučali. Nedôstojný záver stretnutia odsúdili aj slovenskí hokejisti.

 

Slovenskí hokejisti sa vyjadrili po prehre s Kanadou aj na adresu fanúšikov

Richard Pánik: Ďakujeme za podporu počas zápasu.. Ale toto je hanba. Show some respect!!!

Marko Daňo: Skvelý zápas, boli sme naozaj blízko. Ďakujeme za skvelú podporu divákom ale prehra sa dá prekusnuť aj iným spôsobom. Treba ukázať rešpekt súperovi.

Martin Fehérváry: Každý z nás cítil krivdu, no nemôžeme sa správať s prepáčením ako opice a hádzať na ľad fľašky. Toto sa nerobí. Prehru treba prijať s hlavou hore.

Kanadský hráč sa vyjadril k zápasu proti Slovensku

Bol to neuveriteľný zápas. Nikdy som takúto atmosféru nezažil, čudoval sa Kanaďan.
Pochopil som aj piskot na našu hymnu, bolo to veľmi emotívne stretnutie, ľudia ťažko niesli ten záver. Úprimne, pokojne to mohlo skončiť opačne. Aj napriek tomu piskotu som si stretnutie veľmi užil, ocenil súpera Troy Stetcher, ktorý v stretnutí strelil jeden gól.

Zdroj: tsn, facebook

Zdieľaní

Pin It on Pinterest