Niké bonus bez limitu + bonus bez vkladu až 20 EUR zadarmo

Senzácia vo Flachau. Petra Vlhová porazila Mikaelu Shiffrinovú (VIDEO)

Zdieľaní

Senzácia vo Flachau!!! Petra Vlhová porazila svoju úhlavnú súperku Američanku Mikaelu Shiffrinovú, keď mala najrýchlejšie druhé kolo a pred super publikom vyhrala.

Pozrite si: Program a výsledky Petry Vlhovej v sezóne 2018/2019

Petra Vlhová vyhrala slalom vo Flachau

Mikaela Shiffrinová mala po vítazstvách v Levi, Killingtone, Courcheveli, Semmeringu a Záhrebe obrovskú šancu ovládnuť aj slalom vo Flachau. Avšak Petra Vlhová porazila momentálne najlepšiu lyžiarku sveta a potvrdila super formu v tejto sezóne.

Rodáčka z Liptova predviedla v prvom kole vyrovnanú jazdu, ale stačilo to len na tretiu priečku. Na vedúcu Shiffrinovú strácala 31 stotín sekundy, na Švédku Annu Swennovú-Larssonovú, ktorej patrilo druhé miesto, len štyri. V druhom kole však nedala Slovenka nikomu šancu.

Vlhová vo Flachau pokazila Shiffrinovej zápis do histórie. Ak by americká superhviezda vyhrala, stala by sa len treťou ženou v dejinách, ktorá by ovládla osem po sebe idúcich slalomov. Tento úspech držia, Švajčiarka Vreni Schneiderová (1989) a Chorvátka Janica Kosteličová (2001).

Petra Vlhová sa napriek chorobe dokázala vyhecovať, k vynikajúcej druhej jazde a svoje pocity povedala tesne po pretekoch pre RTVS.

Výsledky Svetového pohára v slalome žien Flachau 2019

Slalom žien (1. + 2. kolo):

1. Petra Vlhová (SR) 1:52,85 min
2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,15 s
3. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,05
4. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,17
5. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,65
6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,91

Petra Vlhová víťazkou vo Flachau video

Zdroj: twitter, facebook

Zdieľaní

Pin It on Pinterest