Senzácia vo Flachau. Petra Vlhová porazila Mikaelu Shiffrinovú (VIDEO)

Zdieľaní

Senzácia vo Flachau!!! Petra Vlhová porazila svoju úhlavnú súperku Američanku Mikaelu Shiffrinovú, keď mala najrýchlejšie druhé kolo a pred super publikom vyhrala.

Pozrite si: Program a výsledky Petry Vlhovej v sezóne 2018/2019

Petra Vlhová vyhrala slalom vo Flachau

Mikaela Shiffrinová mala po vítazstvách v Levi, Killingtone, Courcheveli, Semmeringu a Záhrebe obrovskú šancu ovládnuť aj slalom vo Flachau. Avšak Petra Vlhová porazila momentálne najlepšiu lyžiarku sveta a potvrdila super formu v tejto sezóne.

Rodáčka z Liptova predviedla v prvom kole vyrovnanú jazdu, ale stačilo to len na tretiu priečku. Na vedúcu Shiffrinovú strácala 31 stotín sekundy, na Švédku Annu Swennovú-Larssonovú, ktorej patrilo druhé miesto, len štyri. V druhom kole však nedala Slovenka nikomu šancu.

Vlhová vo Flachau pokazila Shiffrinovej zápis do histórie. Ak by americká superhviezda vyhrala, stala by sa len treťou ženou v dejinách, ktorá by ovládla osem po sebe idúcich slalomov. Tento úspech držia, Švajčiarka Vreni Schneiderová (1989) a Chorvátka Janica Kosteličová (2001).

Petra Vlhová sa napriek chorobe dokázala vyhecovať, k vynikajúcej druhej jazde a svoje pocity povedala tesne po pretekoch pre RTVS.

Výsledky Svetového pohára v slalome žien Flachau 2019

Slalom žien (1. + 2. kolo):

1. Petra Vlhová (SR) 1:52,85 min
2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,15 s
3. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,05
4. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,17
5. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,65
6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,91

Petra Vlhová víťazkou vo Flachau video

Zdroj: twitter, facebook

Zdieľaní

Pin It on Pinterest