Slovenská biatlonistka Paulína Fialková v Ruhpoldingu na pódiu (VIDEO)

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila tretie miesto v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára s hromadným štartom na 12,5 km v nemeckom Ruhpoldingu.

Dvadsaťšesťročná rodáčka z Brezna Paulína Fialková skončila na skvelom 3. mieste. Zverenka Anny Murínovej a Martina Bajčičáka minula na strelnici 1 terč a ten ju stál víťazstvo.

Preteky s hromadným štartom v Ruhpoldingu vyhrala Nemka Franziska Preussová pred Nórkou Ingrid Landmark Tandrevoldovou.

Paulína Fialková v tomto roku opäť na pódiu

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková na poslednej streleckej položke nezaváhala a na pódium strácala asi niečo okolo 5 sekúnd, ktoré dokázala skvelým behom zmazať a nedopustila aby ju predbehla olympijská víťazka Švédka Hanna Oebergová.

Som šťastná, lebo som sa obávala, že mi forma odchádza alebo odišla. Vidím, že aj pri pocitovom poklese som schopná spraviť pódium. Takže sa nemám na čo sťažovať. Šport je krásny, raz je človek hore, raz dole. Prvá chyba ide na moje konto, klasická chyba v stoji, povedala slovenská biatlonistka Paulína Fialková po pretekoch pre RTVS.

Anastasiu Kuzminovú v pretekoch s hromadným štartom zradila streľba

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová finišovala po 4 chybách na 14. mieste. Šesťnásobná olympijská medailistka Kuzminová nenadviazala na triumf z Nového Mesta na Morave v úvodných pretekoch tejto disciplíny v aktuálnom ročníku Svetového pohára.