Slovenské biatlonistky v štafete skončili v Ruhpoldingu šieste (VIDEO)

Slovenské biatlonistky v štafete skončili na krásnom šiestom mieste. Štafeta v zložení Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová bola po prvom úseku siedma, v polovici pretekov patrila slovenskej štafete dokonca výborná 2. priečka.

TIP: Anastasia Kuzminová víťazkou šprintu žien v nemeckom Ruhpoldingu (VIDEO)

Slovenské biatlonistky v štafete šieste, rovnako ako v Oberhofe

Francúzske biatlonistky Julia Simonová, Anais Bescondová, Justine Braisazová, Anais Chevalierová zvíťazili v sobotu v nemeckom Ruhpoldingu s náskokom 11,5 sekundy v pretekoch štafiet žien na 4×6 km v rámci 5. kola Svetového pohára.

Slovenská štafeta obsadila výborné 6. miesto (1+7), rovnaké umiestnenie dosiahli v Oberhofe. Po prvom boli slovenské biatlonistky v štafete na 7. pozícii, v polovici pretekov patrila slovenskej štafete dokonca výborná 2. priečka.

Po treťom úseku Slovenské biatlonistky v štafete klesli až na 15. miesto. Trojnásobná olympijská šampiónka Anastasia Kuzminová na záverečnom úseku výborne zabojovala a jej pripením skončilo Slovensko šieste.

Video z nemeckého Ruhpoldingu

Svetový pohár v biatlone – Ruhpolding 2019 výsledky štafety žien

Preteky štafiet žien na 4×6 km:
1. Francúzsko (Julia Simonová, Anais Bescondová, Justine Braisazová, Anais Chevalierová) 1:07:50,9 h (0+4),
2. Nórsko (Synnoeve Solendalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová-Roiselanová) +11,5 s,
3. Nemecko (Vanessa Hinzová, Laura Dahlmeierová, Franziska Preussová, Denise Herrmannová) +23,4 (0+9),
4. Švédsko (Anna Magnussonová, Mona Brorssonová, Linn Perssonová, Hanna Öbergová) +1:29,0 min (0+9),
5. Rusko (Anastasia Morozovová, Svetlana Mironovová, Jekaterina Jurlovová-Perchtová, Irina Starychová) +1:56,2 (0+14),
6. SLOVENSKO (Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová) +1:57,6 (1+7)

Biatlonistka Terézia Poliaková terčom útokov

Zošmiešňujúce komentáre a aj vulgarizmy na sociálnych sieťach. To je pre Teréziu Poliakovú tvrdá realita po tohtosezónnych štafetových pretekoch. Sama Terézia vie, že to nie je z jej strany dobré a je dosť možné, že v Ruhpoldingu to bolo jej posledne vystúpenie v štafete.

Terézia Poliaková preberala štafetu na výbornom 2. mieste 19,8 s za vedúcimi Francúzkami. Dvadsaťdeväťročná Poliaková bežecky nestačila na svoje súperky, ani na strelnici sa jej nedarilo a po jednom trestnom kole odovzdávala štafetu na 15. mieste.

Terka patrí do do štafetového tímu a tím drží spolu aj keď sa jej nedarí. Fanúšikovia by ju mali skôr podporiť. Negatívne komentáre jej na psychike nepridávajú. Na Slovensku iné biatlonistky, ktoré by sme mohli postaviť na štart nemáme.

Zdroj: twitter, facebook