Beh Wings for life 2023 – program, registrácia, formát, aplikácia, Wings for life Slovensko.

Wings for life Slovensko 2023 – celosvetový beh za dobrú vec sa uskutoční aj v našich končinách. Ide o udalosť, kedy sa beží s desiatkami tisíc ľudí po celom svete v rovnakom čase. Pozrite si program, kedy sa uskutoční, kde na Slovensku sa organizuje, ako prebieha registrácia a ďalšie podstatné info. 

Wings for life Slovensko 2023

Wings for life Slovensko 2023 – už desiaty ročník tohto podujatia pod záštitou RedBullu sa koná tento rok a to 7. mája od 13:00.

Ani slovenskí nadšenci behu ho nevynechajú, takže ak sa necítite na maratónske podujatia ako Maratón Banská Bystrica a podobne, tak možno toto je niečo pre vás.

Pozrite si všetko podstatné o podujatí, kde vaše peniaze za registráciu pomôžu dobrej veci, a to výskumu lieku na poranenia miechy.

Wings for life 2023

Čo je beh Wings for life?

Beh Wings for life je každoročnou udalosťou, kedy sa bežci z celého sveta spoja a v ten istý čas sa rozbehnú pod heslom „zabehni koľko vládzeš“. Jedinou podmienkou štartu je mať v deň behu minimálne 18 rokov.

Štart je 7. mája o 13:00 a o polhodinu neskôr je za bežcami vypustené virtuálne autíčko. Raz za polhodinu potom svoje tempo zrýchľuje a v aplikácii môže každý bežec vidieť, akú vzdialenosť má pred autíčkom náskok.

Keď vás autíčko dobehne váš beh končí, no príjemný pocit z toho, že ste bežali pre dobrú vec zostáva. Registračné štartovné (15€) sa totiž v plnej výške využíva na výskum lieku, ktorý má pomáhať pri obnove miechy po jej poraneniach.

TIP ❱ Atletická Diamantová liga 2023 ›

Wings for life Red Bull

Organizátorom podujatia Wings for life je rakúsky výrobca známeho energetického nápoja Red Bull a hlavnou myšlienkou je to, aby ľudia bežali pre tých, ktorí bežať nemôžu. Red Bull organizuje tzv. veľké Flagship Runs (vlajkové behy), ktoré sa každý rok konajú vo vybraných mestách.

Tento rok to sú Viedeň v Rakúsku, Zadar v Chorvátsku, Mníchov v Nemecku, Poznaň v Poľsku, Minamiuonuma v Japonsku, Ľubľana v Slovinsku a Zug vo Švajčiarsku.

Existuje však aj možnosť zaregistrovať si vlastný tímový beh kdekoľvek na svete a to na webe wingsforlifeworldrun.com. Minulý rok sa tohto podujatia zúčastnilo vyše 160-tisíc ľudí na celom svete a dokopy sa vyzbieralo 4,7 milióna eur.

Wings for life Slovensko

Aj Slovensko sa zapája do behu Wings for life. Aktuálne sú známe organizované behy v Bratislave, Piešťanoch, Senici, Žiline a vo Vysokých Tatrách.

Ak však chcete pobežať osamote alebo v užšej skupinke ľudí, ani to nie je problémom. Stačí sa vám len zaregistrovať, zaplatiť štartovný poplatok a v deň behu si zapnúť aplikáciu Wings for life, aby ste sa mohli pretekať s virtuálnym autíčkom.

Wings for life Praha

Aj napriek tomu, že Praha nie je jedným z miest tohtoročných vlajkových behov, tak aj tam sa organizuje Wings for life Prague. Pôjde o jeden z väčších organizovaných behov.

Pobeží sa v známom parku Stromovka a pre zúčastnených je pripravené aj občerstvenie v podobe vody, energetických nápojov, ovocia, čokolády a ďalších. Všetko o tomto behu nájdete na webe wingsforlifeworldrun.com/prague.

Wings for life registrácia

Registrácia na bežecké podujatie Wings for life prebieha na oficiálnom webe podujatia wingsforlifeworldrun.com. Tam si viete dokonca vybrať konkrétny beh v konkrétnom meste kdekoľvek na svete.

Registračný poplatok je 15€ a je nevratný aj v prípade, ak by ste sa behu nezúčastnili, pretože táto suma putuje na charitatívne účely na výskum lieku proti poraneniam miechy. Všetci registrovaní bežci musia mať v deň behu minimálne 18 rokov.

Registrovať sa môžete do 7. mája 12:00, čiže registráciu stihnete maximálne hodinu pred oficiálnym začiatkom behu.

TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy ›

Wings for life aplikácia na mobil

Najdôležitejším prvkom pre beh Wings for life je okrem registrácie aj mobilná aplikácia. V nej si viete nastaviť všetko potrebné, vrátane vášho osobného bežeckého cieľu a môžete tu po začiatku behu aj sledovať, ako ďaleko ste od virtuálneho autíčka.

Hneď po začiatku behu si ju preto musíte zapnúť a s ňou aj GPS navigáciu, aby bolo jasné, že ste vyštartovali a zapojili sa.

Wings for life Slovensko 2023 informácie

Kompletné info o Wings for life Slovensko 2023 nájdete na oficiálnych kanáloch podujatia.

VIDEO: Wings for life 2022

Zdroj: redbull.com, wingsforlifeworldrun.com, youtube.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest