Medzinárodný maratón mieru 2022, Košice – trasa, cena, výsledky. Víťazom sa stal Reuben Kiprop z Kene!

Medzinárodný maratón mieru 2022, Košice je najznámejšie bežecké podujatie na Slovensku. V sobotu 2. októbra sa uskutočnil už 99. ročník, ktorý vyhral Reuben Kiprop z Kene. Pozrite si výsledky maratónu, propozície a aká bola trať. 

Medzinárodný maratón mieru výsledky

Poradie najlepších atlétov MMM 2022 si môžete pozrieť nižšie. Kompletné výsledky z medzinárodného maratónu mieru nájdete na oficiálnej stránke kosicemarathon.com.

  1. Reuben Kiprop Kerio (Keňa) 2:07:16
  2. Aychew Bantie Dessie 2:07:19
  3. Yohans Mehasha Tadesse 2:07:19
  4. Adane Kebede Gebre (všetci Etiópia) 2:07:21

Medzinárodný maratón mieru

Medzinárodný maratón mieru Košice má bohatú históriu a na Slovensku ide o najznámejší maratón. Bežci sa naň mohli pripraviť na predošlých podujatiach ako ČSOB Marathon 2022 či maratón Banská Bystrica.

Košický maratón 2022

MMM 2022 Košice

MMM 2022, ako znie skratka pre medzinárodný maratón mieru je ďalšie TOP atletické podujatie v tomto roku. Fanúšikovia atletiky sa nemajú na čo sťažovať, keďže v tomto roku sa konali MS v atletike, ale aj ME v atletike, ktoré počas sezóny dopĺňa diamantová liga.

MMM Košice 2022
Miesto konania Košice
Dátum konania 2. október 2022
Začiatok 9:00h
Ročník 99. ročník
Povrch asfalt, dlažba
Víťaz mužského maratónu 2021 Miroslav Ilavský (SR)
Víťazka ženského maratónu 2021 Barbora Nováková (ČR)
Oficiálny web kosicemarathon.com

Košický maratón 2022

Košický maratón 2022 tento rok zapísal už svoju 99. kapitolu. Uskutočnil sa tradične prvú októbrovú nedeľu, teda 2.10. a jeho začiatok je naplánovaný na 09:00h. Na najstaršom maratóne v Európe sa opäť predstavilo množstvo bežcov z celého sveta, ktorí sa pokúsili zabehnúť svoj najlepší čas.

VIDEO: promo na MMM

Polmaratón Košice 2022

Spolu s MMM sa beží aj polmaratón Košice 2022. Polmaratón je polovica z maratónu, čomu odpovedá aj jeho dĺžka 21,0975 km. Na polmaratón prebieha registrácia rovnako, ako na samotný maratón a je vhodný pre menej skúsených bežcov, alebo tých, ktorí trénujú na svoj prvý maratón.

Medzinárodný maratón mieru trasa

Trasa na medzinárodný maratón mieru sa už niekoľko rokov nemení a ostáva rovnaká. Trať maratónu má rovinatý profil. Bežia sa dva okruhy v historickom a širšom centre mesta – po asfaltových a kamenných cestách, pričom doprava je na všetkých úsekoch trate vylúčená.

Dĺžka maratónu je nemenná a to 42 195 metrov. Štart maratónu je spred hotela Doubletree by Hilton (bývalý hotel Slovan) na Hlavnej ulici a kumulatívne prevýšenie trasy maratónu je 74 m.

VIDEO: trasa MMM 2022 Košice

MMM 2022 registrácia

MMA 2022 registrácia je možná len online na webe organizátora registration.kosicemarathon.com. Hneď po registrácii vás stránka navedie na platobný systém, cez ktorý môžete uhradiť štartovné.

Štartovné, alebo účastnícky poplatok sa môže líšiť od toho, v ktorom období sa na maratón zaregistrujete. Ak sa stihnete ako jednotlivec zaregistrovať do 31. marca 2022, tak vás to vyjde na 39 eur. Pre porovnanie, ak sa zaregistrujete po 1. septembri 2022, poplatok je až 50 eur.

V cene účastníckeho poplatku je štartové číslo s čipom, meranie času, pamätná medaila, občerstvenie v cieli a ďalšie benefity, ktoré si môžete pozrieť v propozíciách pretekov.

TIP ❱ Všetko o ME v atletike

Maratón mieru propozície

Propozície na Maratón mieru, ako sú pravidlá, vekový a časový limit, súťažné disciplíny, odmeny, protesty, poistenie, stanovenie výsledkov či dátum a miesto konania pretekov nájdete na oficiálnom webe kosicemarathon.com

Košický maratón odmeny

Podľa informácii z webovej stránky Košického maratónu, finančné odmeny a vecné ceny získajú bežci MMM podľa rozpisu, ktorý organizátor predstaví 30 dní pred začiatkom pretekov.

MMM live v TV

MMA live v TV bude možné sledovať na športovom programe RTVS Šport live. Slovenská verejnoprávna televízia odvysielala aj minulé ročníky tohto bežeckého podujatia.

MMM 2022 Košice – informácie

Všetky podstatné informácie a novinky o MMM 2022 Košice nájdete na oficiálnych kanáloch podujatia.

Medzinárodný maratón mieru história

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach má bohatú históriu. Však tento rok sa uskutoční už jeho 99. ročník a čoskoro bude oslavovať storočnicu. Ide o najstarší maratón v Európe a 3. najstarší na svete, ako napríklad Bostonský maratón a Yonkersky.

Zakladateľom medzinárodného maratónu mieru v Košiciach je Vojtech Bukovský a prvýkrát sa preteky bežali v roku 1984. Mužský rekord s časom 2:07:01 drží doposiaľ bežec Lawrence Kimaiyo z Kene, ktorému sa to podarilo v roku 2012.

Ženy sa pretekov zúčastňujú od roku 1980 a doposiaľ najrýchlejší čas 2:24:35 zaznamenala v roku 2021 bežkyňa Ayuntu Kumela Tadesseová z Etiópie.

Zdroje: wikipedia.com, youtube.com, kosicemarathon.com

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest