Box: Anthony Joshua vs Tyson Fury – Kto sa stane majstrom sveta v┼íetk├Żch organiz├íci├ş? (VIDEO)

Zdie─żan├ş

S├║boj Anthony Joshua vs Tyson Fury bude najv├Ą─Ź┼í├şm boxersk├Żm z├ípasom v hist├│rii Ve─żkej Brit├ínie. Taktie┼ż n├ím odpovie na to, kto je najlep┼í├şm boxerom ┼ąa┼żkej v├íhy v s├║─Źasnosti. Tohto z├ípasu by sme sa mali do─Źka┼ą u┼ż v roku 2021. Pozrite si kompletn├Ż program, z├ípasov├║ kartu a ─Ćal┼íie inform├ície o s├║boji Joshua vs Fury.┬á

Box: Anthony Joshua vs Tyson Fury

Pod─ża slov jednotliv├Żch agentov a hlavne promot├ęra Anthony Joshuu, Eddieho Hearna, je s├║boj Joshua vs Fury dohodnut├Ż. Hearn dokonca uviedol, ┼że obaja boxeri sa dohodli na dvoch vz├íjomn├Żch z├ípasov, z ktor├Żch ten prv├Ż je ozna─Źovan├Ż za najv├Ą─Ź┼í├ş boxersk├Ż duel vo Ve─żkej Brit├ínii a najv├Ą─Ź┼í├ş s├║boj s├║─Źasnej gener├ície.

V tomto z├ípase p├┤jde taktie┼ż o mo┼żnos┼ą z├şska┼ą v┼íetky tituly boxersk├Żch organiz├íci├ş, ktor├Żmi s├║ WBC (Fury) , WBA, IBF, WBO, IBO (Joshua).

Kedy a kde sa bude kona┼ą z├ípas Anthony Joshua vs Tyson Fury

Presn├ę miesto a ─Źas, kedy sa m├í uskuto─Źni┼ą z├ípas Joshua vs Fury nie je zn├íme, no pod─ża dostupn├Żch inform├íci├ş by mohlo k prv├ęmu s├║boju dojs┼ą v lete v roku 2021.

T├Żm, ┼że obaja boxeri poch├ídzaj├║ z Ve─żkej Brit├ínie je ve─żmi pravdepodobn├ę, ┼że cel├Ż s├║boj sa odohr├í pr├íve tam. N├í┼í tip na lokalitu je preto ┼ítadi├│n Wembley.

TIP ÔŁ▒┬áProgram MMA z├ípasov a turnajov ÔÇ║

Cesta k dohadovaniu zápasu Joshua vs Fury (VIDEO)

Anthony Joshua vs Tyson Fury – Program – Fight Card

HLAVN├ü KARTA ­čąŐ

Anthony Joshua┬ávs┬áTyson Fury┬á(┼ąa┼żk├í v├íha)

─Äal┼íie z├ípasy z fight card budeme priebe┼żne aktualizova┼ą

Kde sledova┼ą z├ípas Joshua vs Fury live?

Svetov├ę boxersk├ę z├ípasy m├┤┼żete v ─îech├ích a na Slovensku sledova┼ą v─Ćaka ┼íportov├ęmu kan├ílu Nova Sport, ktor├Ż odvysielal aj s├║boj Joshua vs Ruiz 2 ─Źi z├ípas Fury vs Wilder 2.

Pomerne ─Źasto sa v┼íak taktie┼ż st├íva, ┼że boxersk├ę z├ípasy vysiela aj slovensk├í telev├şzna stanica Dajto, kde cel├Ż s├║boj komentuje sk├║sen├Ż koment├ítor Slavo Jurko v├Ą─Ź┼íinou spolo─Źne s tr├ęnerom slovenskej reprezent├ície v boxe Pavlom Hlava─Źkom.

Alternat├şvou ku klasick├Żm telev├şznym livestreamom je sledovanie cel├ęho galave─Źeru prostredn├şctvom PPV (Pay-Per-View), ktor├ę u┼ż tradi─Źne bude vysiela┼ą stanica ESPN a BT Sport. Presn├í suma cel├ęho prenosu v┼íak zatia─ż nie je zn├íma, no vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov sa pohybuje okolo sumy 80 dol├írov.

Kto je Anthony Joshua?

Meno: Anthony Joshua
Prez├Żvka: Femi
N├írodnos┼ą: Ve─żk├í Brit├ínia
Narodenie: 15. Okt├│ber 1989 (30 rokov), Watford, Hertfordshire
V├Żska: 198 cm
Rozp├Ątie r├║k: 208 cm
Postoj: klasick├Ż
Po─Źet z├ípasov:
24
V├Żhry/prehry/remizy: 23 – 1 – 0 (21 KO)
Úspechy: Majster sveta WBA, IBF, WBO, IBO a zlato z OH 2012

Anthony Joshua je britsk├Ż profesion├ílny boxer a v s├║─Źasnosti majster sveta v organiz├íci├ích WBA, IBF, WBO a IBO. Tieto tituly op├Ątovne z├şskal, ke─Ć v odvetnom z├ípase porazil na body Andyho Ruiza.

No a pr├íve Ruiz stoj├ş za jedinou Joshuovou prehrou. Aj napriek tomu si v┼íak anglick├Ż boxer dr┼ż├ş skvel├║ ┼ítatistiku 24 z├ípasov z ktor├Żch je 23 v├Żhier pri─Źom 21 skon─Źilo na KO.┬á

Kto je Tyson Fury?

Meno: Tyson Fury
Prez├Żvka: Gypsy King
N├írodnos┼ą: Ve─żk├í Brit├ínia
Narodenie: 12. August 1988 (31 rokov), Wythenshawe, Manchester
V├Żska: 206 cm
Rozp├Ątie r├║k: 216 cm
Postoj: klasick├Ż
Po─Źet z├ípasov:
31
V├Żhry/prehry/remizy: 30 – 0 – 1 (21 KO)
├Üspechy: b├Żval├Ż ┼íampi├│n WBA (Super), IBF, WBO, IBO, The Ring v super┼ąa┼żkej v├íhe, s├║─Źasn├Ż line├írny ┼íampi├│n

Tyson Fury, ktor├ęho naz├Żvaj├║ aj Gypsy King je anglick├Ż profesion├ílny boxer, ktor├Ż je v s├║─Źasnosti dr┼żite─żom titulu majstra sveta a titulov├ęho opasku v organiz├ícii WBC.

Fury sa do povedomia ┼íirokej verejnosti zap├şsal porazen├Żm legend├írneho Vladimira Kli─Źka, ktor├Ż dovtedy neok├║sil pocit prehry. Po tejto udalosti anglick├ęmu boxerovi pravdepodobne sl├íva st├║pla do hlavy a v roku 2016 ukon─Źil svoj kari├ęru kv├┤li drog├ím a alkoholu.

Z tohto temn├ęho obdobia sa nakoniec dostal a v roku 2017 ohl├ísil svoj n├ívrat a cie─ż sa znova sta┼ą najlep┼í├şm boxerom s├║─Źasnosti. Tyson Fury m├í moment├ílne na svojom konte 31 z├ípasov, z toho 30 v├Żhier a jednu rem├şzu v z├ípase proti Deontayovi Wilderovi.

Do dne┼ín├ęho d┼ła je tak Gypsy King st├íle neporazen├Żm.

Zdroj: wikipedia, youtube

Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest