XFN: Double Red Fight Night výsledky. Zápas bez rukavíc Krištofič vs. Kareš skončil remízou (VIDEO)

Kráľ Bratislavy, Samuel „Pirát“ Krištofič sa vracia opäť do klietky v najtvrdšom bojovom športe na svete na turnaji XFN pod názvom Double Red Fight Night. Proti nemu sa postaví kontroverzná osobnosť bojovej scény Petr Kareš. Pozrite si program turnaja, výsledky a ďalšie zaujímavé informácie o Zápase bez rukavíc. 

Prečo hlavný zápas bez rukavíc medzi Samuelom Pirátom Krištofičom a Petrom Voldemortom Kareš skončil remízou?

XFN Double Red Fight Night – informácie

Čo je to Double Red Fight Night?

Turnaj Double Red Fight Night je vôbec prvým podujatím, kde sa spojila športová značka Double Red s kontroverznou organizáciou XFN, ktorá organizovala aj zápas Rytmusa s Marpom. Príbeh tejto organizácie je mimoriadne zaujímavý.

TIP ❱ Novinky a zaujímavosti z MMA ›

Niekedy sa o nej hovorilo, ako o najväčšom konkurentovi Oktagonu MMA. Po tom, čo sa však dostali na verejnosť správy o veľkých dlhoch organizácie voči zápasníkom, sa rozhodli ukončiť svoje pôsobenie. Teraz, sa partia okolo Petra Kareša chce vrátiť naspäť na scénu aj za pomoci značky Double Red.

Zápas bez rukavíc: Krištofič vs. Kareš VIDEO

Dlho očakávaný súboj organizácie XFN „Double Red Fight Night“ skončil trochu neočakávane – remízou. Ako Petr Kareš, tak ani Samuel Krištofič nenašli spôsob, ako toho druhého knokautovať, vďaka čomu bol zápas po piatich kolách podľa pravidiel barmského boxu ukončený remízou.

TIP ❱ Čo je to barmský box ›

Verejné váženie pred Double Red Fight Night

V piatok 13. decembera v bratislavskom obchodnom centre Bory Mall sa uskutočnilo váženie bojovníkov pred sobotným očakávaným galavečerom organizácie XFN pod názvom Double Red Fight Night v Eurovia aréne.

Zápasová karta a výsledky XFN – Double Red Fight Night

Najtvrdší zápas desaťročia je tu! Okrem očakávaného súboja medzi Pirátom a Karešom, turnaj ponúkne aj niekoľko zápasov v MMA a taktiež v populárnom K-1. Pozrite si kompletnú kartu galavečera XFN!

MAIN CARD

Lethwei: Samuel „Pirát“ Krištofič – Petr „Voldemort“ Kareš
(zápas bez rukavíc skončil remízou)

MMA: Krisztián Simon – Arbi Mezhidov
K-1: Vašek Sivák – Benjamin Horvath
MMA: Ylies Djiroun – Maxim Pugachev
MMA: Roland Čambal – Robert Vorobyov

PRE-LIMS

MMA: Peter Križanovič – Adam Šindelář
(vyhral Šindelář – 1. kolo SUB)

K-1: Michaela Kerlehová – Diana Tavares
(vyhrala Kehlerová na body)

MMA: Michal Jančuška – Islom Maxamadjonov
(vyhral Maxmadjovnov – 1. kolo KO)

MMA: Denis Farkaš – Jirka Kulis
(vyhral Farkaš na body)

K-1: Michal Košík – Erik Micka
(vyhral Micka na body)

MMA: Mato Mihalík – Jakub Kukla
(vyhral Kukla na body)

UNDER CARD

MMA: Michal Petriš – Zdeněk Polívka
MMA: René Matejov – Bartosz Strzala
K-1: Laura Salajová – Veronika Matzkeová

Hlavný zápas turnaja Double Red Fight Night
Zápas medzi: Samuelom Krištofičom a Petrom Karešom

Samuel PIRÁT Krištofič – Petr VOLDEMORT Kareš

V hlavnom zápase celého večera sa proti sebe postavili dve kontroverzné osoby česko – slovenského MMA. Samuel „Pirát“ Krištofič je bývalým zápasníkom organizácie Oktagon MMA, v ktorej vyhral aj súboj proti Róbertovi Pukačovi o titul kráľa Bratislavy v Oktagon 14.

Po tomto zápase však prišlo vážne zranenie, ktoré mu nedovolí minimálne rok zápasiť podľa pravidiel MMA. S ponukou na zápas tak prišiel promotér organizácie XFN, Petr Kareš, ktorý Krištofičovi navrhol zápas bez rukavíc podľa pravidiel Lethwei, ktoré nie sú na našom území vôbec bežné.

Prečo to bude zápas bez rukavíc?

Ako sme spomínali, celý súboj bude prebiehať podľa pravidiel Lethwei, alebo inak povedané barmský box, ktorý je mnohými odborníkmi považovaný za najtvrdšie bojové umenie na svete.

Zápasí sa v ňom totiž bez rukavíc a povolené sú len mäkké bandáže. V rámci pravidiel Lethwei sú taktiež povolené všetky údery a jediný spôsob, ako jeden zo zápasníkov môže vyhrať je buď KO alebo TKO.  V barmskom boxe sa bojuje do záverečného gongu, žiadne bodovanie neexistuje. Vyhrá ten, kto zostane po konci zápasu na nohách.

Ak si myslíte, že zmiešané bojové umenia (MMA) sú krvavý šport, ešte ste zrejme nevideli lethwei!


MMA: Krisztián Simon vs Arbi Mezhidov

Hlavným predzápasom celého turnaja bude mimoriadne zaujímavý duel medzi slovenským MMA talentom Krisztiánom Simonom, ktorý má veľmi blízko k Ivanovi Buchingerovi a Rusom Arbi Mezhidovom.

Pre Simona pôjde o jednoznačne najťažší zápas jeho doterajšej kariéry, keďže jeho protivník má skúsenosti so svetovým MMA. Prípadné víťazstvo by mohlo mladého Slováka dostať do širšieho povedomia celej zápasníckej scény.

OKTAGON MMA ❱ Kalendár zápasov a prehľad ››

Atraktívny duel Simon vs Mezhidov
Hlavný predzápas Double Red Fight Night: Krisztian Simon vs Arbi Mezhidov

Zápas K-1: Michaela Kerlehová vs Viktora Bulínová

Tento galavečer nám taktiež ponúkne aj zápas svetového ženského K-1 medzi profesionálnou majsterkou sveta WKF Michaelou Kerlehovou a finalistkou Majstrovstiev Európy v Muay Thai IFMA, Viktóriou Bulínovou. Spoločne sa tak môžeme tešiť na svetovú špičku ženského zápasenia v postoji.

Sledujte atraktívny ženský duel v K-1
Ženský súboj v K-1: Kerlehová vs Bulínová

Ako sledovať XFN Double Red Fight Night naživo?

Zápas bez rukavíc medzi Krištofičom a Karešom priláka určite množstvo fanúšikov bojových športov nie len do samotnej arény, ale taktiež ku obrazovkám. Celý turnaj  budete môcť sledovať pomocou Pay-Per-View na stránkach organizácie XFN (doubleredlive.eu). Do začiatku piatkového váženia (13.12.) je cena prenosu 4,99 Eur. Po uplynutí 18-tej hodiny cena automaticky stúpne na 6,99 Eur.

TIP ❱ Ako sledovať MMA zápasy naživo? 

Kde zakúpiť lístky na Double Red Fight Night?

Lístky na tento galavečer je možné zakúpiť na stránkach predpredaj.sk, kde si môžete vybrať z viacerých kategórií lístkov podľa toho, ako blízko chcete sedieť pri klietke.

Čo je to Lethwei?

Barmský box (čiže Lethwei) je druh bojového umenia, ktorého počiatky siahajú niekoľko tisíc rokov do minulosti. No a ako už samotný názov napovedá, vznikol na území Barmy. Príznačným rysom tohto športu je skutočnosť, že súperi proti sebe nastupujú bez rukavíc, miesto ktorých majú päste omotané iba vlnenými bandážami.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo je barmský box označovaný za vôbec najbrutálnejší bojový šport na svete. A prispieva tomu aj zoznam techník, ktoré sú v zápase povolené. Okrem všetkých kopov, úderov päsťami, lakte alebo kolenami sú dovolenke tiež údery hlavou, čo je v rámci bojových športov pomerne veľká rarita. Práve preto si šport vyslúžil prezývku „umenie deviatich končatín„.

Podľa tradičných pravidiel sa bojuje na 5 kôl po 3 minútach a s 2minutovým odpočinkom medzi kolami. V barmskom boxe neexistuje žiadny bodový systém, ktorý je typický pre klasický box, MMA a podobné športy. Ak chce teda niektorý z bojovníkov vyhrať, musí súpera knockoutovať alebo zraniť tak, že už nie je schopný pokračovať a je nútený zápas vzdať.

Ak sa stane, že obaja zápasníci na konci zápasu stojí na nohách, je zápas tradične ukončený ako remíza.

Barmský box (VIDEO)

Zdroje: xfn.sk, Instagram XFN

Zdieľaní

Pin It on Pinterest