Kto je Connor McGregor? Profil a ďalšie zaujímavosti! (VIDEO)

Zdieľaní

MMA a celkovo bojové umenia zažívajú v posledných rokoch poriadny búm a sleduje ich čoraz viac ľudí. Pravdepodobne najväčšiu zásluhu za toto má kontroverzný írsky bojovník McGregor. Kto je Conor McGregor? Pozrite si detailný profil najpopulárnejšieho MMA zápasníka na svete!

Kto je Conor McGregor?

Meno: Conor McGregor
Dátum narodenia: 14. júla 1988, Dublin, Írsko
Prezývka zápasníka: „Notorious“
Výška/Váha: 172 cm / 70 kg
Váhová kategória: Lightweight ( 59 – 61 kilogramov)
Organizácie v ktorých bojoval: COT, IFC, CFC , CG, CWFC, UFC
Najväčšie úspechy: Šampión pérovej a ľahkej váhy organizácie UFC
Rekord: 26 zápasov (22 – 4 – 0)
Aktualizované: 19.1.2020

Connor McGregor – začiatky MMA kariéry

Connor McGregor sa začal profesionálne MMA venovať koncom roka 2008, keď dal výpoveď zo svojho zamestnania, kde pracoval ako inštalatér a vrhol sa naplno do tréningu.

Obrovskou motiváciou pre neho bola aj návšteva na turnaji UFC 93, kde si povedal že jedného dňa chce v UFC stáť aj on.

Prvý profesionálny zápas MMA si Conor McGregor odbil 9. marca 2009 na turnaji Cage of Truth 2. Proti nemu stál Gary Morris, ktorého bez problémov porazil v druhom kole na TKO.

McGregor bojoval na ďalších turnajoch a v roku 2011 započal svoju dlhú sériu neporaziteľnosti, ktorá trvala dlhé štyri roky.

V roku 2012 sa z menších turnajov prebojoval do organizácie Cage Warriors Fighting Championship. V nej sa stal šampiónom v pérovej a ľahkej váhe, čo vzbudilo pozornosť európskej MMA komunity a aj samotného UFC.

TIP ❱ Čo je to MMA, UFC, Bellator, Oktagon ›

S európskou organizáciou sa rozlúčil na konci roka 2012, kedy v prvom kole ukončil slovesnkého bojovníka Ivana Buchingera.

Conor McGregor v UFC

UFC malo o McGregora enormný záujem a nakoniec v marci 2013 organizácia oznámila, že s ním podpísala zmluvu.

Debut v UFC si Conor McGregor odkrútil proti Marcusovi Brimageovi na turnaji UFC on Fuel TV 9.

Zápas skončil hneď po prvom kole, kedy „Notorious“ svojho súpera ukončil na TKO a zaslúžil si aj cenu za najlepší knockout večera.

Ďalším súperom McGregora v UFC sa stal známy Max Hollaway, ktorý len zaskakoval za zraneného Andyho Oglea. Stalo sa tak na turnaji UFC Fight Night 26.

Conor v tomto súboji zvíťazil na body, no poranil si predný krížový väz na kolene čo ho vyradilo zo zápasenia na dlhých 10 mesiacov.

Do klietky sa vrátil na turnaji UFC Fight Night 46, kedy v prvom kole ukončil na TKO Diega Brandaoa za čo si vyslúžil aj ocenenie za najlepší výkon večera. McGregor pokračoval vo svojom ťažení keď postupne zdolal Dustina Poriera a Denisa Sivera.

No a práve zápas so Siverom bol mimoriadne dôležitý, keďže hneď po ňom vyzval na titulový zápas v pérovej váhe legendárneho Josého Alda.

Súboj sa mal uskutočniť na turnaji UFC 189, no bohužiaľ Aldo si krátko pred turnajom privodil zranenie.

Ako náhradník tak za neho zaskočil Chad Mendes. Conor McGregor nad ním vyhral v 2. kole na TKO a stal sa tak dočasným šampiónom pérovej váhy.

TIP ❱ MMA novinky › 

Conor McGregor vs José Aldo

Skutočný súboj o titul šampióna pérovej váhy UFC prišiel až na turnaji UFC 194, kde sa proti sebe postavili McGregor vs Aldo. Tento súboj sa zapísal do histórie MMA zápasov, keďže McGregor ukončil K.O. Josého Alda za neuveriteľných 13 sekúnd.

Dodnes ide o najrýchlejší titulový zápas v histórii organizácie. O najrýchlejší knockout v histórii UFC sa však postaral Jorge Masvidal.

Conor McGregor vs Nate Diaz

Mimoriadne zaujímavými a ostro sledovanými boli aj dueli McGregora proti známemu Nateovi Diazovi, ktorý len pred pár mesiacmi prehral zápas o titul BMF v UFC s Jorge Masvidalom.

Kolobeh zápas McGregor vs Diaz začal tým, že Conor vyzval Rafaela Dos Anjosa o titul šampióna v ľahkej váhe.

Dos Anjos však nakoniec z tohto súboja odstúpil pre zranenie a jeho náhradníkom sa stal Nate Diaz.

Ten, však mal veľký problém s dodržaním váhového limitu a tak sa nakoniec súboj McGregor vs Nate Diaz odohral vo welterovej váhe. „Notorious“ celý zápas vyhrával, no nakoniec sa unavil a bol tak Diazom ukončený v druhom kole.

Conor McGregor vs Nate Diaz 2

Po tejto nešťastnej prehre bolo jediné o čo Conor McGregor žiadal odveta s Nateom Diazom v tej istej váhovej divízii.

Tej sa napokon dočkal na turnaji UFC 202, kde po 5 kolovej bitke vyhral na body. Tento zápas bol neskoršie vyhlásený za najlepší MMA zápas v histórii UFC.

Conor McGregor šampión ľahkej váhy v UFC

Po zápasoch s Nateom Diazom sa McGregor konečne dočkal aj titulového zápasu o pás šampióna v ľahkej váhe.

Na turnaji UFC 205 porazil v druhom kole Eddieho Alvaréza v druhom kole a stal sa tak prvým bojovníkom, ktorý držal titulové pásy v dvoch rôznych váhových kategóriách.

Titul šampióna si držal dlhé dva roky, keď mu ho nakoniec zobralo samotné UFC kvôli neochote obhajovať svoj titul a celkovému blokovaniu divízie ľahkej váhy. Novým šampiónom sa stal Khabib Nurmagomedov.

Conor McGregor držiteľ dvoch titulov
Conor McGregor sa stal prvým bojovníkom ktorý držal titul šampióna v dvoch divíziách

McGregor vs Mayweather

Conor McGregor sa počas svojho pôsobenia v UFC vypracoval na skutočnú športovú megastar s obrovským marketingovým potenciálom.

Ten samozrejme chcelo využiť UFC a aj samotný McGregor, a preto sa dohodol zápas s ďalšou kontroverznou osobnosťou bojových športov – Floydom Mayweatherom.

Ten je okrem iného aj sponzorom a dobrým kamarátom známeho Makhmuda Muradova.

Súboj sa odohral podľa boxerských pravidiel, kde Conor McGregor nakoniec v 10. kole proti Mayweatherovi prehral, 42 – ročný boxer je tak stále doteraz neporazeným šampiónom.

Okrem skvelého zápasu priniesla táto akcia aj veľké tlačové konferencie po celom svete a opäť o čosi viac zvýšila povedomie bojových športov.

McGregor vs. Nurmagomedov

Najväčší a najdiskutovanejší zápas McGregorovej kariéry ho však ešte len čakal. Stal sa ním ostro sledovaný duel McGregor vs Nurmagomedov o titul šampióna ľahkej váhy UFC.

Súperom Conora McGregora bola hviezda ľahkej váhy a neporazený šampión Khabib Nurmagomedov.

To, že pôjde o poriadne ostrý duel nasvedčovali aj agresívne tlačové konferencie či rôzne incidenty, ktoré sa počas prípravy stali.

Najsledovanejší zápas histórie UFC sa uskutočnil na turnaji UFC 229, kde Nurmagomedov vo štvrtok kole ukončil McGregora na submisiu. To, čo však nasledovalo po zápase nečakal nikto.

Nurmagomedov preskočil klietku a napadol jedného z členov McGregorovho tímu.  Strhla sa bitka a do oktagonu prišli aj členovia tímu Nurmagomedov a napadli samotného Conora.

O pár mesiacov po tomto incidente Conor McGregor ohlásil odchod do dôchodku.

Návrat Conora McGregora do UFC

Dôchodok Conora McGregora bavil len necelé dva roky, keďže už o pár dní sa očakáva jeho návrat na turnaji UFC 246, kde si vychutnáme zápas McGregor vs Cerrone.

TIP ❱ Všetko o UFC 246: McGregor vs. Cowboy › 

Celkovo má McGregor momentálne podpísanú zmluvu na tri zápasy a tak do úvahy pripadá aj odveta s neporazeným Khabibom Nurmagomedovom.

Conor McGregor vs Donald Cerrone
Návrat Conora McGregora na turnaji UFC 246 proti Donaldovi Cerronem

Conor McGregor v súkromí

McGregor je najväčšou MMA hviezdou na svete, čo patrične aj využíva. Pustil sa aj do vlastného podnikania, keď vytvoril svoju vlastnú značku whiskey s názvom Proper Twelve.

Tá, zažila nevídaný úspech a McGregor sa preto rozhodol odvďačiť a daroval približne milión eur z predaja svojej značky na rôzne charitatívne organizácie.

McGregor a jeho značka Proper Twelve
Conor McGregor je zakladateľov značky whiskey Proper Twelve

Aj napriek tomu, že množstvo ľudí Conora McGregora nemá až tak úplne v láske, jedno sa mu uprieť nedá. Ide o skutočne mimoriadne zábavného chlapíka, ktorý pozdvihol MMA na úplne novú úroveň.

Urobil to aj vďaka svojim trash-talkom voči súperom, ktoré obľubuje a fanúšikovia ho za to doslova milujú.

Zdroje: wikipedia.com, sherdog.com, mmajunkie.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest