Conor McGregor prehral s Chabibom Nurmagomedovom. Škandál po zápase. (VIDEO)

Zdieľaní

Conor McGregor prehral v UFC 229, ktoré bolo zápasom histórie, s Chabibom Nurmagomedovom. Ruský bojovník uškrtil Íra vo štvrtok kole, čím potvrdil svoju dominanciu a zostáva neporazený.

Nurmagomedov škrtil McGregora

Tridsaťročný Dagestanec sa snažil od úvodu dostať McGregora na zem, írsky vyzývateľ sa však v prvom kole velmi dobre bránil a nedovolil súperovi.

Conor McGregor nastúpil do druheho kola svižne, ale bol to Rus, ktory zasadil najlepsi uder druheho kola, ktory posadil írskeho fightera na zadok, ale ten rýchlo kontroval s nabehnutým kolenom.

Rozuzlenie prinieslo štvrté kolo, v ktorom sa Conor McGregor dostal pod Nurmagomedova, ten následne využil príležitosť a začal škrtiť súpera, ktorý zápas vzdal.

McGregor s Nurmagomedovom a škandál po zápase

Zápas mal škandalóznu dohru, keď Nurmagomedov ihneď po víťazstve vyvolal bitku v hľadisku a následne sa strhla šarvátka aj priamo v oktagone, v ktorej McGregor utŕžil úder od člena Nurmagomedovho tímu. Obaja zápasníci opustili scénu ešte pred oficiálnym vyhlásením výsledku.

Po tom, ako sa McGregor vzdal, Nurmagomedov hodil po jeho tíme chránič zubov. Následne preskočil klietku, v čom mu nezabránili ani traja ochrankári, a napadol McGregorovho tréningového partnera Dillona Danisa.

Chaos v hľadisku využili dvaja členovia Nurmagomedovho tímu. Tí skočili do ringu a napadli McGregora, ktorý ešte nerozdýchal prehru. Ír sa bránil, ale od presile útočníkov utŕžil niekoľko úderov.

Už pred zápasom bola atmosféra veľmi napätá a McGregor počastoval svojho súpera rôznymi slovnými spojeniami. Dokonca nazval jeho manažéra teroristom z 11. septembra, kvôli jeho vierovyznaniu, pretože Khabib je moslim.

Nurmagomedov môže prísť o titul, opasok nedostal

Chabibom Nurmagomedovom povedal po zápase

„Prvé, čo chcem urobiť, je ospravedlniť sa atletickej komisii v Nevade a Vegas. Viem, že toto nie je moja najlepšia stránka, ale tiež som len človek. Nerozumiem, prečo ľudia stále hovoria o tom, že som preskočil klietku…,” rozhovoril sa 30-ročný rodák z Dagestanu.

„Hovoril o mne, o mojej viere, o mojom otcovi i krajine. (Mcgregor) rozbil autobus, kde takmer zabil ľudí. Prečo sa nehovorí o tomto? Prečo stále hovoríte o mne, že som preskočil klietku. Môj otec ma vždy učil, aby som bol voči ostatným pokorný. Všetci moji priatelia a ľudia z Kalifornie, kde trénujem sedem rokov vedia, aký som,” pokračoval Nurmagomedov na pozápasovej talčovke.

„Chcem ale povedať jedno. Média trochu MMA zmenili. Toto totiž nie je šport ‚trash talku’, toto je šport plný rešpektu. Ja to chcem zmeniť. Nepáči sa mi totiž, že zápasníci hovoria škaredo o svojich súperoch. Aby nadávali na to, akú máte vieru a hovorili škaredo vašom otcovi? Veď to je nezmysel. To sa nerobí,” dodal Chabib Nurmagomedov. A následne sa postavil.

Zdroj: ufc, mma, youtube, instagram, streamble, ok.ru

Zdieľaní

Pin It on Pinterest