UFC 244 – program a výsledky. Masvidal zdolal Diaza (VIDEO)

V UFC 244 sa proti sebe postavili v New Yorku Jorge Masvidal vs Nate Diaz. Bol to skvelý súboj dvoch tvrdých fighterov. Pozrite si kompletné výsledky a video zostrihy MMA turnaja UFC 244.

Krvavý súboj ukončil doktor. Masvidal technicky ukončil Diaza

Jorge Masvidal zvíťazil v dlho očakávanom súboji o špeciálny titul BMF. Na UFC 244 porazil Natea Diaza, keď zápas ukončil doktor pre jeho otvorené rany okolo oka.

Americký zápasník miešaných bojových umení Jorge Masvidal si vypýtal titulovú šancu vo weltrovej váhe organizácie UFC. V noci na nedeľu v New Yorku technicky ukončil vyzývateľa Natea Diaza, keď arbiter súboja na pokyn lekára po 3. kole predčasne ukončil duel.

Čo je UFC 244?

UFC 244 je označenie hlavného eventu, dá sa povedať vlajkovej lode organizácie UFC, ktoré patrí za najlepšiu na svete, čo sa MMA a celkovo bojových športov týka.

Organizácia má vo svojom potfoliu aj menej atraktívne zápasy, ktoré nesú názov ako Fight Nights. Tie ponúkajú o niečo slabšiu zápasovú kartu, ktorá vyvrcholí zaujímavým hlavným zápasom. Turnaj je postavený najmä pre nových bojovníkov v UFC, ktorý sa na ňom môžu predviesť a postupne si vyšliapať cestu až do hlavného turnaja.

Kedy sa bude konať UFC 244?

Turnaj UFC 244 sa uskutoční už túto sobotu 2. novembera 2019. Hlavný zápas Masvidal vs Diaz začína v nedeľu skoro ráno 3. 11. 2019 okolo 03:00 SEČ.

Kde sa bude konať UFC 244?

UFC 244 sa bude konať v legendárnej Madison Square Garden v New Yorku, kde sa konalo niekoľko zaujímavých aj boxerských duelov. Známa hovorovo tiež ako The Garden, je multifunkčná aréna v centre Manhattanu.

Súčasná hala bola postavená 14. februára 1968 za 123 miliónov dolárov. Madison Square Garden je centrom športu na Manhattane. Svoje domáce zápasy tu hrá New York Rangers (NHL), New York Knicks (NBA)

Všetko o UFC 244 v New Yorku


UFC 244 – FIGHT CARD – program a výsledky

Event začne skoršími pred zápasmi (Early prelims), potom budú na programe predzápasy (Prelims) a neskôr vyvrcholí celé podujatie hlavnou kartou (Main card), kde posledným zápasom bude hlavný súboj.

HLAVNÁ KARTA

Darren Till vs. Kelvin Gastelum, na body
Stephen Thompson vs. Vicente Luque, na body
Derrick Lewis vs. Blagoy Ivanov, na body
Kevin Lee vs. Gregor Gillespie, 1. kolo KO (2:47)

PRELIMS

Corey Anderson vs. Johnny Walker, 1. kolo TKO (2:07)
Shane Burgos vs. Makwan Amirkhani, 3. kolo TKO (4:32)
Edmen Shahbazyan vs. Brad Tavares , 1. kolo KO (2:27)
Jairzinho Rozenstruik vs. Andrei Arlovski, 1. kolo TKO (0:29)

EARLY PRELIMS

Katlyn Chookagian vs. Jennifer Maia, 3:0 na body
Lyman Good vs. Chance Rencountre, 3. kolo TKO (2:03)
Hakeem Dawodu vs. Julio Arce,  2:1 na body


Ako sledovať MMA UFC 244 naživo?

Turnaj UFC 244 z New Yorku bude v Čechách a na Slovensku v priamom prenose vysielať jedine stanica Nova Sport, na ktorej je okrem bojových športov môžete vidieť napríklad hokejovú NHL.

Prenosy UFC bude na NOVA Sport svojim komentárom sprevádzať odborník a známy konferencier bojových galavečerov v Českej republike a na Slovensku Ondřej Novotný, ktorý je jeden zo zakladateľov česko-slovenského Oktagonu.

NEZABUDNITE ❱ Oktagon zápas storočia Végh vs Vémola ››

UFC zaznamenalo nečakaný vzostup a momentálne patrí, medzi tie populárnejšie športové programy na televíznych obrazovkách. Pozrite si ako a kde sledovať MMA naživo!

UFC 244: Masvidal vs Diaz

Hlavným zápasom UFC 244 bol súboj medzi Jorgem Masvidalom a Nate Diazom. Diaz sa vrátil do UFC po trojročnej pauze do UFC 241, kde si poradil s Anthonym Pettisom a v rozhovore po zápase vyzval na ďalší fight “Gangstra“ z východného pobrežia Masvidala.

Diazov štart bol otázny pre podozrenie z dopingu. Našťastie USADA (americká antidopingová agentúra) jeho meno očistila a tak sa v sobotu zápas o najväčšieho gangstra východu a západu môže uskutočniť.

Masvidal je ostrieľaný fighter, ktorý začal svoju kariéru amatérskymi bojmi na ulici a ktoré boli vysielané na sociálnych sieťach. Začal podobne ako nemenej známy Kimbo Slice.

Kto je Jorge “Gamebred“ Masvidal?

Jorge Masvidal je americký bojovník zmiešaných bojových umení v súčasnosti súťaží v organizácii UFC. Profesionál je od roku 2003, predtým súťažil v organizáciach Bellator, Strikeforce, Shark Fights a World Victory Road. Masvidal drží rekord pre najrýchlejší knockout v histórii UFC, keď po 5 sekundách porazil naskočeným kolenom Bena Askrena.

Vizitka: Jorge Masvidal

Narodenie: 12. november 1984 (vek 34) Miami, Florida, USA
Prezývka: Gamebred
Národnosť: Americká
Výška: 5 ft 11 in (1,80 m)
Váhová kategória: Ľahká váha
Dosah: 74 palcov (188 cm)
Štýl: Kickboxing
Zápasy MMA: 47
Výhry: 34
KO: 15
Submisia: 2
Rozhodnutie: 17
Prehry: 13

Kto je Nate Diaz

Nate Diaz je americký profesionálny bojovník zmiešaných bojových umení MMA, v súčasnosti bojuje pod organizáciou Ultimate Fighting Championship (UFC). Nate Diaz je mladší brat bývalého majstra Strikeforce Welterweight Champion a WEC Welterweight Champion Nicka Diaza. Pred podpisom s UFC Diaz súťažil v organizáciach World Extreme Cagefighting, Strikeforce a Pancrase. Diaz bojoval aj zo známejším bojovníkom Conorom McGregorom, s ktorým raz vyhral a raz prehral.

Vizitka: Nathan Donald Diaz

Narodenie: April 16, 1985 (age 34), Stockton, California, USA
Národnosť: Americká
Výška: 6 ft 0 in (183 cm)
Váhová kategória: Ľahká váha (2004–2010, 2011–2015), Welterova váha (2010–2011, 2016–doteraz)
Dosah: 76 in (193 cm)
Štýl: Boxing, Brazilian Jiu-Jitsu
Zápasy MMA: 31
Výhry: 20
KO: 4
Submisia: 12
Rozhodnutie: 4
Prehry: 11

Zdroj: wikipedia, UFC, youtube

Zdieľaní

Pin It on Pinterest