Turnaj UFC v Kodani – Fight Night 160: Muradov zvládol premiéru v UFC (VIDEO)

Najlepšia MMA súťaž na svete sa vracia na starý kontinent. UFC Fight Night 160 prebehne 28.9.2019 v Royal Aréne v Kodani. Pre slovenských a českých fanúšikov pôjde o špeciálne podujatie, keďže sa na tomto turnaji prvýkrát v UFC predstaví u nás populárny bojovník Makhmud Muradov. Prinášame vám kompletný program turnaju a ďalšie zaujímavé informácie aj o „Machovom“ zápase. 

Muradov zvládol premiéru v UFC (VIDEO)

Uzbecký-český MMA zápasník Machmud Muradov uspel pri premiére v slávnej organizácii UFC. Taliana Allesia Di Chirico porazil v Kodani na body po troch kolách (29-28, 29-28, 29-28). Prvé dve kolá vyhral, tretí prehral.

VIDEO ❱ Pozrite video zostrih a výsledky súboja › 

UFC Fight Night

UFC Fight Night by sme mohli nazvať, ako doplnkový turnaj ku hlavným turnajom organizácie UFC, ktoré sú považované za najlepšie na svete, čo sa MMA a celkovo bojových športov týka. Vo Fight Nights je zvykom, že ponúka o niečo slabšiu zapasovú kartu, ktorá vyvrcholí zaujímavým hlavným zápasom. Turnaj je postavený najmä pre nových bojovníkov v UFC, ktorý sa na ňom môžu predviesť a postupne si vyšliapať cestu až do hlavného turnaja.

TIP ❱ Čo je to MMA, UFC, Bellator, Oktagon ›

Turnaj UFC v Kodani – Fight Night 160

Turnaj UFC Fight Night 160 sa uskutoční 28.9. 2019 v Royal aréne v Kodani.

Bomba! Makhmud Muradov si splnil sen – podpísal zmluvu s UFC, najprestížnejšou MMA organizáciou na svete. Borec uzbeckého pôvodu hrdo sa hlásiaci k Česku je totiž jedným z najpopulárnejších zápasníkov v našich krajinách. Čo myslíte, urobí Makhmud svojim fanúšikom radosť hneď v prvom zápase?

Turnaj UFC v Kodani – FIGHT CARD – program a výsledky

Celý galavečer odštartuje predzápasovou kartou (PRELIMS) o 17:00 a pokračovať bude hlavnou kartou (MAIN CARD) od 20:00.

HLAVNÁ KARTA

Jack Hermansson  vs  Jared Cannonier – hlavný zápas
Mark Madsen  vs  Danilo Belluardo
Gunnar Nelson vs  Gilbert Burns
Ion Cutelaba  vs  Khalil Rountree Jr.
Michal Oleksiejczuk  vs  Ovince Saint Preux
Nicolas Dalby  vs  Alex Oliveira

PREDZÁPASY

Alen Amedovski  vs  John Philips
Alessio Di Chirico  vs  Makhmud Muradov
Siyar Bahadurzada  vs  Ismail Naurdiev
Macy Chiasson  vs  Lina Lansberg
Marc Diakiese  vs  Lando Vannata
Nohelin Hernandez  vs  Jack Shore


UFC: Alessio Di Chirico – Makhmud Muradov

V UFC Fight Nights 160 nastúpil proti Alessiovi Di Chiricovi, ktorého výkony v tejto prestížnej súťaži sú zatiaľ, ako na hojdačke. Skóre 3 výhry a 3 prehry je veľmi rozpačité. Pôvodne mal tento taliansky bojovník súperiť na galavečeri v Kodani s Petrom Sobottou. Ten, však náhle odstúpil a tak miesto náhradníka zaujal Muradov.

Samotný zápas vyloženého favorita nemal, no väčšie šance na výhru sa pripisovali Machovi, ktorý neokúsil trpkosť prehry viac ako dva roky. UFC je však Ligou Majstrov v bojových umeniach, a preto to rozhodne nebude mať Uzbek s českým srdcom ľahké.

Ako sledovať Di Chirico – Muradov naživo?

UFC vždy patrilo medzi tie populárnejšie športové programy na televíznych obrazovkách. Skutočný ošiaľ v Čechách a na Slovensku ohľadom MMA a celkovo bojových športov, však nastal až príchodom domácej organizácie Oktagon.

Turnaj UFC v Kodani – Fight Night 160 bude na našom území v televíznom prenose vysielať jedine stanica Nova Sport, na ktorej je okrem NHL a Európskej ligy táto súťaž stálicou. Celý prenos je doprevádzaný odborným českým komentárom.

Sledujte UFC Fight Night 160 online na internete!

Zápas Makhmuda Muradova si však budete môcť vychutnať aj online. Jednou z alternatív je portál voyo.sk, na ktorom si môžete Nova Sport naladiť. Ďalšou možnosťou je živé vysielanie stávkových kancelárií v rámci svojich vlastných televízií. Zápasy UFC pravidelne vysiela spoločnosť Fortuna v rámci svojej  Fortuna TV.

Ďalšou možnosťou, ako sledovať zápasy UFC je pomocou ich oficiálnej stránky, kde si môžete zakúpiť Fight Pass, vďaka ktorému vám neujde žiadny dôležitý zápas. UFC Fight Night 160 určite bude vysielať aj stanica ESPN, ktorú si môžete naladiť zakúpením streamovacích služieb Youtube TV a Hulu TV.

POZRITE SI ❱ MMA kalendár zápasov na rok 2019 ›

Makhmud Muradov podpísal zmluvu s UFC

Len pred niekoľkými dňami obletela Slovensko a Česko správa o tom, že jeden z najpopulárnejších bojovníkov organizácie Oktagon, Makhmud „Mach“ Muradov, podpísal zmluvu s  americkou organizáciou UFC na 4 zápasy. Mach sa stáva zároveň vôbec prvým bojovníkom z Uzbekistanu, ktorému sa do tejto smotánky medzi MMA fightermi podarilo prebojovať. V súčasnosti ťahá Muradov šnúru 11 výhier v rade, kedy poslednú zaknihoval na turnaji Oktagon 13 proti veteránovi UFC Wendellovi de Oliveira.

Všetko potvrdil na svojom instagramovém profile, kam nahral snímka vytvorený priamo pri podpise zmluvy.

Kto je Makhmud Muradov

VIZITKA ZÁPASNÍKA:
  • Meno: Makhmud Muradov
  • Prezývka: Mach
  • Krajina: Uzbekistan
  • Vek: 29
  • Výška: 187,9 centimetrov
  • Váha: 83,9 kilogramov
  • Váhová kategória: Middleweight
  • Skóre: 23 výhier / 6 prehier
  • Posledná prehra: 18. 12. 2016
  • Prvý zápas v MMA: 29. 4. 2012

Machmud „Mach“ Muradov je profesionálny bojovník MMA, ktorý sa narodil v Tadžikistane, ale zápasí s Uzbekistánskym pasom. Makhmud žije striedavo v Uzbekistane, ako sám vyhlásil Česko je jeho druhým domov a najnovšie k Buchare (5. najväčšie mesto Uzbekistanu) a Prahe  pribudlo aj Las Vegas.

Makhmud Muradov a Floyd Mayweather

V Las Vegas sa stal členom organizácie TMT, čo znamená The Money Team, ktorá patrí najbohatšiemu a doposiaľ neporazenému americkému boxerovi Floydovi Mayweatherovi Juniorovi. Určite aj tento fakt zavážil, že sa Muradovovi splnil jeho sen o UFC. Mayweather už ma skúsenosti s MMA, pretože nastúpil proti najväčšej hviezde tohto športu Conorovi McGregorovi. Išlo však o boxerský zápas, ktorý vyhral Američan.

Česká speváčka Monika Bagárová a Makhmud Muradov

Makhmud Muradov si našiel v Česku aj novú lásku, ktorou je známa speváčka zo súťaže Česko – Slovenská Superstar Monika Bagarová.

Muradov o vzťahu s Bagárovou: Kto urobil prvý krok?

Pozrite si rozhovor Muradova v Českej uličke Michala Hrdličky. Pokojne zabrúsil aj do svojho súkromia a prezradil, ako prebiehalo jeho zoznámenie so speváčkou Monikou Bagárovou.

OKTAGON 13: Muradov vs Wendell de Oliveira Marques VIDEO

OKTAGON 12: Makhmud Muradov vs Alberto Pereira VIDEO

NIGHT OF WARRIORS 15: Muradov vs Tato Primera VIDEO

Zdroj: twitter, instagram, fight.cz, youtube

Zdieľaní

Pin It on Pinterest