Kde sledovať Európsku ligu naživo? TV a online prenosy na internete a v mobile

Zdieľaní

Európska liga aj tento rok priniesla veľkú porciu kvalitných zápasov, ktoré ste mohli sledovať naživo. V tomto článku vám prinášame všetky možnosti, ako si vychutnať druhú najlepšiu európsku súťaž v priamom prenose v TV, alebo online na internete.

Európska liga je považovaná za druhú najprestížnejšiu futbalovú súťaž na starom kontinente, hneď po Lige Majstrov. Vôbec prvýkrát sa uskutočnila v roku 1971, kde vtedy išlo ešte o Pohár víťazov pohárov. Na konci milénia v roku 1999 sa transformovala na Pohár UEFA.

Všetko o Európskej lige ❱ Program, zápasy, výsledky a informácie ›

Európska liga 2019/2020

Nova sezóna Európskej ligy, sa začala kvalifikačnými predkola do hlavnej súťaže, ktorá bude mať poradové číslo 49. Do súboja o trofej Európskej ligy sa zapojí celkovo 213 tímov z 55 futbalových asociácií. Tie budú rozdelené do rôznych kvalifikačných kôl na základe ratingu asociácií, ktorý vydáva UEFA. Finálový zápas sa napokon odohrá na štadióne PGE Arena v Gdansku.

Európska liga 2018/2019

Vôbec prvé kvalifikačné zápasy tohto ročníka sa odohrali 26. júna 2018. Minuloročná súťaž vyvrcholila vo finálovom dueli medzi anglickými celkami Chelsea Londýn a Arsenalom.

Po minulej sezóne, kde celú súťaž vyhralo Atletico Madrid, tak spoznáme nového víťaza Európskej ligy. Zápas sa uskutoční 29. mája a hostiť ho bude Baku National Stadium v Azerbajdžane.

Finále EL 2019 ste mohli sledovať online ›

Aký je rozdiel medzi Ligou Majstrov UEFA a Európskou ligou UEFA?

Najväčší rozdiel medzi týmito dvoma súťažami je ich exkluzivita. Liga Majstrov je považovaná za vrcholovú súťaž vo futbale, kde medzi sebou súperia len tie najlepšie tímy z popredných líg sveta a celej Európy. Európska liga obsahuje tímy, ktoré sa vo svojich ligách umiestnili na piatej a šiestej priečke.

Ďalším veľkým a zásadným rozdielom sú finančné bonusy. Víťaz Európskej ligy si polepší o 8,500,000 €, avšak šampión Ligy majstrov si príde až na 19,000,000 Eur.

Aj napriek tomu je však skvelou súťažou, ktorá ponúka výborné zápasy a skvelý priestor na odprezentovanie sa pre menej známe kluby.

TIP ❱ Pozrite si možnosti kde sledovať Ligu majstrov naživo ›

Kde pozerať Európsku ligu naživo?

Futbal je najpopulárnejším športom na svete, a preto je samozrejmosť, že máte veľmi veľa možností, ako sledovať takú prestížnu súťaž, akou Európska liga rozhodne je.

Možnosti kde sledovať Európsku ligu naživo v TV

  • TV prenos na RTVS
  • TV prenos na ČT Sport
  • TV prenos na Nova Sport
  • TV prenos na Sky Sport a BT Sport

Možnosti kde sledovať Európsku ligu online na internete

  • Online prenos na Voyo.cz
  • Online písaný komentár na 7sport.sk
  • Online živý  audio komentár na Tipsport.sk
  • Online hovoriaci live tracker na Tipsport.sk
  • Online stream na youtbue (vysiela BT Sport)

Kde sledovať Európsku ligu na Slovensku?

Európska liga naživo na RTVS  v TV

Na kanáloch Slovenskej televízie ste aj túto sezónu mohli sledovať zápasy Európskej ligy v priamom prenose.

RTVS ponúkla každý mesiac, vždy vo štvrtok, dva priame prenosy zápasov vo večerných hodinách (21.00). Vo väčšine išlo o zápasy slovenských a českých tímov, alebo klubov, kde Slováci pôsobia. Súčasťou prenosu sú futbalové štúdia so zaujímavými hosťami. Na konci prenosu nasleduje zostrih najlepších momentov z daného kola. Zápasy Európskej ligy môžete sledovať na kanály STV 2 – Dvojka, kde si môžete pozrieť aj finále celej súťaže.

Európska liga na RTVS online vysielanie

RTVS ponúka futbalovým nadšencom aj online internetový prenos na svojich webových stránkach rtvs.sk/live.

Ďalšie športové prenosy RTVS naživo

Okrem Európskej ligy má RTVS vo svojej ponuke ďalšie zaujímavé športové prenosy ako napríklad majstrovstvá sveta v hokeji, rôzne cyklistické klasiky, Tour de France či majstrovstvá sveta. Na RTVS 1 či RTVS 2 môžete okrem tohto sledovať Majstrovstvá sveta vo futbale či Olympiádu.

Európska liga online komentár

Skvelou voľbou pre sledovanie zápasov Europa League live sú naše online prenosy, kde vďaka kvalitným komentárom zistíte priebeh tých najatraktívnejších športových prenosov. Ak nemôžete sledovať zápas v televízii, určite bez váhania zavítajte do sekcie Online prenosy.

Európska liga – živý audio prenos na Tipsport

Stávková spoločnosť Tipsport si pripravila veľmi zaujímavú novinku pre všetkých svojich klientov. Európsku ligu, milionársku Ligu Majstrov, ale aj Premier Leauge si teraz môžete vychutnať s audio komentárom. Stačí sa len prihlásiť na stránky stávkovej spoločnosti Tipsport.

Live tracker nájdete pri futbalových stretnutiach, pre ktoré TV Tipsport nevysiela z licenčných dôvodov prenosy naživo (napr. Liga majstrov, Európska liga, Premier League). Rádio funguje aj v mobile.

Európska liga – živý audio komentár zadarmo

Vďaka rádiu tak teraz budú mať detailný prehľad o všetkom, čo sa deje na ihrisku. Stačí si vybrať a kliknúť na váš vybraný zápas – audio prenos sa automaticky spustí! 

Európska liga – živý audio komentár na Tipsport.sk
Európska liga – živý audio komentár na Tipsport.sk

Európska liga cez hovoriaci live tracker

Pre ľudí, ktorý nemajú čas sledovať EL naživo v TV, ale chcú mať prehľad o zápase, tak môžu využiť Tipsport audio live tracker. V ňom nájdete graficky znázornený prehľad toho najdôležitejšieho o zápase – ako držanie lopty, počet striel či rohových kopov a to všetko so zvukovými efektami pri všetkom dôležitom. Tracker funguje aj v mobile.

Európska liga – live audio tracker
Európska liga – live audio tracker na Tipsport.sk

Kde sledovať Európsku ligu zo zahraničia?

Európska liga živě ČT Sport

Po vstupe operátorov Orange a O2 na televízny trh začala pre Českú televíziu komplikovaná situácia. Po dlhých rokovaniach nakoniec prišli o práva na prestížnu Ligu Majstrov, no Európsku ligu sa im podarilo udržať.

Česká televízia odvysielala každý mesiac dva futbalové prenosy vždy vo štvrtok vo večerných hodinách. Samozrejmosťou boli aj zápasové štúdiá či zostrih z ostatných duelov. ČT Šport má práva vždy len na jeden zápas v hracom dni. Finále Evropskej ligy live si budete môcť samozrejme vychutnať aj na ČT sport živě.

Európska liga UEFA na Nova Sport live

Okrem voľne dostupnej Českej televízie si môžete Európsku ligu vychutnať aj na staniciach Nova Sport, ktoré odvysielali minimálne štyri priame prenosy z každého kola. Podobne ako v iných televíziách aj tu prenos sprevádzalo zápasové štúdio a zostrihy najlepších momentov.

Európska liga je na stanici Nova Sport populárna najmä vďaka zastúpeniu lokálnych klubov. Práva na túto súťaž má televízia ešte na ďalšie dve sezóny – 2019/2020 a 2020/2021.

Európska liga online na Voyo

Podobne ako Nova Sport tak aj ich videoportál voyo.cz (www.voyo.nova.cz/tv-zive) odvysielal z druhej najlepšej európskej súťaže minimálne po 4 zápasoch.

Sledovanie zápasových prenosov je na voyo obľúbené najmä vďaka ich bohatému archívu, kde sa ku jednotlivému zápasu viete dostať aj pár dní po odohratí.

Európska liga live na Sky Sports

Prenos Európskej ligy ponúka aj jedna z najväčších športových televízií na svete – Sky Sports. Zápasy cez túto televíziu si môžu vychutnať diváci z Talianska či Nového Zélandu.

Európska liga live BT Sport

V Anglicku získala výhradné zastúpenie na Európsku Ligu televízia BT Sport, ktorá má vysielacie práva aj na prestížnu Ligu Majstrov.

Off. zdroje vysielania Europa League live

Portál LiveSoccerTV.com poskytuje kompletný prehľad všetkých dostupných oficiálnych zdrojov vysielania futbalových zápasov pre viac ako 175 krajín. Ak sa futbalový zápas vysiela legálne, či už sa jedná o televízne vysielanie, sociálne médiá, livestreaming, služby OTT, rádio, alebo satelitné služby – nájdete ho v ich zozname.

Live výsledky a štatistiky Európskej ligy v mobilu

Celý program aktuálneho, ale aj budúceho, ročníka môžete nájsť na stránkach Flashscore.sk. Okrem programu na tejto stránke nájdete aj všetky výsledky, štatistiky, predzápasové a live kurzy, tabuľku aj vyraďovacieho pavúka súťaže.

Doporučujeme aj ich prepracovanú app-ku!

Live výsledky a Video zostrihy
Live výsledky a Video zostrihy @flashscore.sk

Európska liga video zostrihy

Ak ste nejaký zápas nevideli, určite sa choďte pozrieť na oficiálne stránky súťaž www.uefa.com. Nájdete tam zostrihy najlepších momentov zo všetkých zápasov, rôzne zaujímavosti a ešte omnoho viac.

Futbalové štatistiky na jednom mieste

Na webe SofaScore.com zistíte výsledky snáď zo všetkých športov, a to v intuitívnom a prehľadnom dizajne. Tento produkt je určite zaujímavou volbou pre získanie podrobných štatistik futbalových stretnutí Europe League UEFA.

SofaScore - aktuálne výsledky a štatistiky v mobile
SofaScore – aktuálne výsledky a štatistiky v mobile – doporučujeme!

Zdroj: wikipedia, uefa.com, zive.sk, sport.nova.cz, tipsport.sk, flashscore.sk, sofascore.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest