Bretagne Classic – cyklistická klasika vo Francúzsku. Víťazom Van Aert, Sagan na 14. mieste!

Bretagne Classic je známa cyklistická klasika, ktorá sa každoročne koná vo Francúzsku. Tento rok to bolo v nedeľu 28. augusta a víťazom sa stal hviezdny belgický jazdec Wout Van Aert. V pelotóne sa objavil aj náš Peter Sagan, ktorý skončil na 14. mieste. Všetko podstatné nájdete v našom článku!

Bretagne Classic 2022 výsledky

Víťazom 91. ročníka Bretagne Classic sa stal Wout Van Aert z Belgicka. Jednoznačne potvrdil, že pred preteky mužov Elite na septembrových MS v cyklistike má skvelú formu.

Náš Peter Sagan skončil na 14. pozícii, keď o víťazstvo priamo nebojoval, ale do cieľa došiel klasifikovaný s rovnakým časom ako víťaz.

  1. Van Aert (BEL/Team Jumbo-Visma) 6:04:22
  2. Laurance (FRA/B&B Hotels – KTM) + 0:00
  3. Kamp (DEN/Trek-Segafredo) + 0:00
  4. Arnaud de Lie (BEL/Lotto-Soudal) + 0:00
  5. Fiorelli (TAL/Bardiani-CSF-Faizane) + 0:00

14. Sagan (SVK/TotalEnergies) + 0:00

Bretagne Classic

Francúzsko sa opäť raz tešilo zo zaujímavých cyklistických pretekov. Tentokrát išlo o jednodňovú klasiku Bretagne Classic. Peter Sagan tu nechýbal a skončil štrnásty hneď po svojej účasti na MS v horskej cyklistike 2022.

Túto klasiku mal Peter Sagan program v pláne ako druhú na august, keď sa predtým predviedol aj v Nemecku na Bemer Cyclassics Hamburg.

Bretagne klasika prehľad

Bretagne Classic 2022

Bretagne klasika bola do program UCI World Tour zaradená aj tohto roku. Pre Sagana aj ostatných cyklistov, ktorí sa nezúčastňujú Vuelta 2022 to bola zaujímavá príprava na MS v cyklistike 2022.

Tento rok sa organizoval už 91. ročník tohto podujatia a pred hlavným mužským závodom v nedeľu 28. augusta sa uskutočnili aj juniorské a amatérske preteky, a tiež súboje zdravotne hendikepovaných para cyklistov.

Bretagne Classic-Ouest-France
Dátum 28. august
Miesto Plouay, Francúzsko
Rok vzniku 1931 (91. ročník)
Vzdialenosť 254,8 km
Typ 1.UWT
Slováci Peter Sagan
TV prenosy
Víťaz 2021 Benoît Cosnefroy (FRA)
Výsledky Aktuálne poradie

Bretagne Classics program

Program pretekov Bretagne Classics bol úplne jednoduchý, keďže ide o jednodňový závod v obci Plouay na západe Francúzska. Cyklisti vyštartovali z tohto miesta v nedeľu 28. augusta cca o 10:50. Finiš bol na pláne približne o 16:50 popoludní.

Peter Sagan na Bretagne klasika

Príprava na svetový šampionát a najsledovanejšie preteky mužov Elite zaviala Peter Sagan dnes aj na Bretagne klasiku do Francúzska. Sagan tu naposledy štartoval v roku 2016 a z pretekov vtedy predčasne odstúpil.

Tohto roku tu Sagan skončil na 14. priečke s rovnakým časom ako víťazný Van Aert.

Bretagne Classic 2022 trasa

Trasa Bretagne Classic 2022 bola veľkým 254,8 km dlhým okruhom so štartom aj finišom v obci Plouay na západe Francúzska. Cyklistov čakal už siedmy krát v rade rovnaký profil trate tohto podujatia.

Jazdci prešli cez 33 mestečiek a čaká ich 3384 výškových metrov. Pozrite si, ako vyzerala trasa Bretagne Classic-Ouest-France, na obrázku nižšie.

Bretagne Classic profil
Profil francúzskej klasiky Bretagne Classic-Ouest-France (pco.bzh)

Bretagne Classic live stream

Žiadna z televízii dostupných v našich končinách nevysielala live stream z Bretagne Classic. Eurosport live bude v tom istom čase totiž vysielať etapové preteky La Vuelta live.

Eurosport je však oficiálnym partnerom tohto podujatia, takže sa dá očakávať, že v nejakej forme sa Bretagne klasika na jeho obrazovky dostane.

Cyklistika live na TV Tipsport 800x400

Bretagne Classic-Ouest-France info

Všetky dôležité informácie o jednodňovej klasike vo Francúzsku, vrátane videí, aktuálnych rozhovorov a najdôležitejších organizačných informácii nájdete na oficiálnom webe podujatia.

Zdroj: pco.bzh, wikipedia.com, eurosport.com, Tipsport.sk

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest