Program EuroEyes Cyclassics Hamburg 2019. Sagana skončil šiesty! (VIDEO)

Zdieľaní

Preteky EuroEyes Cyclassics sú zaradené do prestížneho seriálu WorldTour. Na jednorazovej klasike v nemeckom Hamburgu (216,4 km) štartoval aj slovenský cyklista Peter Sagan.

EuroEyes Cyclassics Hamburg 2019

• Termín: Nedeľa 25. augusta (24. ročník) Nemecko
  • Etapa: Hamburg > Hamburg (217 km) zvlnená
  • Víťaz: Elia Viviani (Deceunick Quick-Step)

V nedeľu 25. augusta boli na programe ďalšia klasika v kalendári World Tour. Bola to v poradí už 24. ročník pretekov Euroeyes Cyclassics, ktoré sa konajú v okolí Hamburgu.

Tradičnú augustovú nemeckú klasiku so štartom aj cieľom v Hamburgu (216,7 km) tretíkrát po sebe vyhral Talian Elia Viviani. Talian nedávno ovládol európske majstrovstvá v cyklistike v Holandsku.

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil šieste miesto a v porovnaní s minulým rokom si polepšil o štyri priečky.

Peter Sagan na EuroEyes Cyclassics

Peter Sagan sa zúčastnil podujatia na severe Nemecka po štvrtí raz v kariére. Najlepší výsledok dosiahol minulý rok ked skončil na 10 mieste. V roku 2010 obsadil 79. pozíciu a v roku 2012 skončil štrnásty.

Pozrite si Saganov kalendár pre rok 2019!

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan pred necelým mesiacom po siedmy raz doviezol do Paríža zelený dres určený pre víťaza bodovacej súťaže na Tour de France. Sagan len pár dni po TdF štartoval na exhibičnom podujatí Gran Fondo Océano A Océano Panamá.

Profil a trasa cyklistických pretekov EuroEyes Cyclassics

Profil nemeckej klasiky bol pomerné priaznivý pre šprintérov. Ne pelotón bolo pripravených 217 kilometrov.

Trasa pretekov Euroeyes Cyclassics, Hamburg
Trasa pretekov Euroeyes Cyclassics, Hamburg (zdroj: cyclassics-hamburg.de)

Cyclassics Hamburg 2019 živý prenos na Eurosportu

Priamy prenos z cyklistikých pretekov Cyclassics Hamburg 2019 tentoraz v živom vysielaní športového programu Eurosport nenájdeme. Petra Sagana z Hamburgu si môžete pustiť iba zo záznamu na Eurosport 1 od 18:15.