Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike 2019: Informácie a výsledky (VIDEO)

Zdieľaní

Spoločné Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike budú najsledovanejším cyklistickým podujatím v týchto dvoch štátoch a My sa môžeme tešiť, že uvidíme profesionálnych cyklistov aj s Petrom Saganom.

Tradične budú na programe individuálne časovky a preteky s hromadným štartom. Po perfektne zorganizovaných podujatiach V Žiari nad Hronom (vôbec najlepšie majstráky histórie) a Plzni, kde výrazne do financovania vstúpili súkromní investori a rozpočet bol veľmi veľký, prichádza Trnava.

Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike 2019, Trnava

Trnava sa od 27. do 30. júna 2019 stane dejiskom bojov o tituly majstrov Slovenskej i Českej republiky v cestnej cyklistike. Naživo budeme môcť vidieť a povzbudzovať víťazov etáp Tour de France a iných veľkých podujatí, očakáva sa aj príchod svetovo známeho cyklistu a trojnásobneho Majstra sveta Petra Sagana.

Trasa pretekov MS Slovenska a Česka v cyklistike 2019

Program pretekov je rozvrhnutý do viacerých dní. Všetky časovky sa budú konať vo štvrtok 27. júna so štartom aj cieľom pri spoločnosti Samsung blízko Voderadov, teda hneď vedľa dialnice D1.

V piatok bude voľný deň a cez víkend sa odohrajú preteky s hromadným štartom. Najprv si v sobotu sily zmerajú juniori a potom muži U23. V nedeľu sa bude súťažiť iba v kategórii mužov Elite.

Štart aj cieľ bude na Hlbokej ulici v centre Trnavy. Okruhy sú dva. Veľký má 64 kilometrov a ide cez Špačince, Dolné Dubové, Horné Dubové až do Dechtíc a cez Kátlovce sa vracia späť. Malý okruh ide iba do Špačiniec a späť, má osemnásť kilometrov.

Spoločné Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike 2019 v Trnave
Základný plagát šampionátu (© organizačný výbor MSR a ČR)

Program pretekov na MSR a ČR v cyklistike 2019

Štvrtok 27. júna
  • Časovka žien a junioriek (20 km) – Víťazka: Tatiana Jaseková
  • Časovka juniorov (20 km) – Víťaz: Filip Lohinský
  • Časovka mužov U23 (41 km) – Víťaz: Martin Vlčák
  • Časovka mužov (41 km) – Víťaz MSR: Ján Andrej Cully, MČR: Ján Bárta
Piatok 29. júna
  • Voľný deň
Sobota 29. júna
  • Preteky juniorov (128 km) – Víťaz: Pavol Kramarčík
  • Preteky mužov U23 (156 km) – Víťaz:Samuel Oros
Nedeľa 30. júna

Kde sledovať Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike 2019 naživo?

Cyklistické preteky Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike 2019 môžete sledovať v priamom prenose na RTVS. Tá odvysiela priamy prenos z nedeľňajšieho preteku mužov kategórie Elite.

Vysielanie z Majstrovstiev Slovenska a Českej republiky v cestnej cyklistike začne o 14:00 hod.

❱ RTVS online vysielanie tu ›

Peter Sagan na majstrovstvách Slovenska

Peter Sagan príde zabojovať už o svoje siedme prvenstvo na slovenskom šampionáte. Na štarte etapy sa predstaví v nedeľu a vo svojej domovine sa po pretekoch dlho nezdrží.

 Pozrite si kalendár Petra Sagana v sezóne 2019 ›

Sagan sa predstaví na Slovensku po dvoch rokoch a slovenskí fanúšikovia sa môžu tešiť aj na jeho brata Juraja. Ďalšou veľkou hviezdou bude český cyklista Zdeněk Štybar.

Bratia Saganovci pozývajú do Trnavy na Majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike

❗❗ Informácie pre návštevníkov Majstrovstiev SK a ČR v cyklistike ❗❗

Pre fanúšikov bude v Trnave pripravená fanzóna s veľkou obrazovkou v blízkosti cieľa na Hlbokej ulici. Druhá fanzóna bude v Špačinciach pri futbalovom ihrisku.

Obmedzenia počas Majstrovstiev Slovenska v cyklistike v Trnave

Úplne uzavreté pre parkovanie budú od piatku 28. júna Špačinská a Hlboká. Počas konania pretekov, t. j. v sobotu 29. júna od 7.00 do 18.00 hod. a v nedeľu 30. júna od 10. do 17. hod. budú Špačinská a Hlboká úplne uzavreté aj pre dopravu.

Zavretá bude aj križovatka Rybníkovej s Bučianskou.

Pre návštevníkov ale aj domácich budú pripravené záložné parkoviská pre, ktoré môžu využiť. Prvé bude sprístupnené z Rybníkovej ulice v Areáli cukrovaru, ďalšie na trávnatej ploche pred Tescom na Veternej ulici, ďalej parkovisko na Spartakovskej ulici pri City Arene a Parkovisko pred ŽOS.

Opatrenia sa dotknú aj ulíc priľahlých k Špačinskej:
Z úseku Špačinská – Hajdóczyho sa dostanete von cez Cukrovú ulicu. Z časti Špačinská – Hliny povedie obchádzková trasa smerom k Tescu cez Okružnú, príp. Oblúkovú ulicu

V sobotu 29. júna od 7.00 do 18.00 hod. a v nedeľu 30. júna od 10. do 17. hod. bude prístupová cesta zo Špačinskej úplne zavretá. Ak plánujete využívať v týchto dňoch automobil, je potrebné zaparkovať predtým v inej lokalite.

Zdroj: youtube, wikipedia, youtube, trnava.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest