Miláno – San Remo 2019: Program a výsledky. Peter Sagan na 4. mieste (VIDEO)

Slovenský cyklista Peter Sagan si verí pred sobotňajšou klasikou Miláno – San Remo (290 km).

Miláno – San Remo sú najdlhšími jednodňovými pretekmi v kalendári UCI World Tour, merajú 298 kilometrov. Hovorí sa im Jarná klasika (taliansky: la classica di Primavera).

V roku 2018 sa celkovým víťazom pretekov stal Talian Vincenzo Nibali (Bahrain–Merida). Druhý bol Caleb Ewan z Austrálie (BMC Mitchelton–Scott) a tretí Francúz Arnaud Démare (Groupama–FDJ). Slovák Peter Sagan (Bora–Hansgrohe) skončil na šiestom mieste.

Najväčšími konkurentmi trojnásobného majstra sveta budú v sobotu Kolumbijčan Fernando Gaviria a Nór Alexander Kristoff.

Program a profil Miláno – San Remo 2019

Víťazom 110. ročníka pretekov Miláno – San Remo sa stal francúz Julian Alaphilippe. Druhý finišoval Belgičan Oliver a tretiu priečku obsadil poľský víťaz spred dvoch rokov Michal Kwiatkowski.

Slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan bojoval v závere o prvenstvo, ale napokon sa musel uspokojiť so štvrtou pozíciou.

Ďalšími podujatiami budú pre Sagana belgické klasiky E3 BinckBank Classic (29. marca) a Gent–Wevelgem (31. marca). Na druhej menovanej bude obhajovať vlaňajší triumf.

Výsledky: Miláno – San Remo 2019 (291 km)