2019 Tour of Flanders: Preteky Okolo Flámska s Petrom Saganom. Informácie, program

Tento víkend sa môžeme tešiť na preteky Okolo Flámska a slovenskí fanúšikovia budu fandiť hlavne Petrovi Saganovi a dúfať, že sa mu podarí vyhrať.

Cyklistické preteky Okolo Flámska/ Tour des Flandres 2019

Tento víkend pokračuje jarná cyklistická klasika ktora je zaradená v kalendári UCI World Tour. Na programe sú preteky Okolo Flámska tiež známe ako The Tour of Flanders (v holandčine Ronde van Vlaanderen), alebo zjednodušene De Ronde („The Tour“).

Klasika Okolo Flámska patrí medzi najdlhšie vo WorldTour za celú sezónu. V nedeľu čaká cyklistov vyše 270 kilometrov.

Tom Boonen a Fabian Cancellara sú jediní jazdci, ktorí vyhrali “Double“, keď v tom istom roku sa im podarilo vyhrať Tour of Flanders a Paris – Roubaix. Druhá menovaná klasika sa ide o týždeň neskor ako preteky Okolo Flámska.

Peter Sagan Okolo Flámska

Aj Slovensko má zastúpenie na stupni víťazov tejto klasiky, zásluhou koho iného ako Petra Sagana. Slovák bol na stupni víťazov dva krát, v roku 2013 skončil na druhom mieste a o tri roky neskôr tieto preteky vyhral. Pozrite si kalendár Petra Sagan v sezóne 2019 ›

„Slovák má len jedno víťazstvo v tomto roku, ale na prvej monumentálnej klasike Miláno – San Remo skončil štvrtý štyri dni po tom, čo sa skončilo Tirreno-Adriatico, kde nebol zdravotne v poriadku, Tohtoročné preteky Okolo Flámska budú možno ešte tvrdšie ako v uplynulých rokoch, ale víťazný pozdrav od Sagana v cieli by nebol veľkým prekvapením. Samozrejme, podmienkou toho je absolútne najlepší výkon, akého je schopný“, píše portál CyclingNews

Víťazstvo Petra Sagana v roku 2016 Okolo Flámska

Kde môžem sledovať preteky Okolo Flámska 2019 naživo

Pretek Okolo Flámska môžete sledovať na RTVS kliknutím na odkaz. Online prenos z pretekov Tour of Flanders sledujte na počítači, v mobile, alebo tablete na našej stránke 7sport.sk, kde sa vždy dočítate najviac informácii.

Profil pretekov Okolo Flámska (Antwerpy > Oudenaarde)

Znakom trasy je sedemnásť kopcov a päť úsekov s dlažobnými kockami. Posledných 55 kilometrov preteku je neustálym náporom krátkych, ostrých a často dláždených stúpaní.

profil pretekov, 2171 nastúpaných metrov (© gent-wevelgem.be)

Zostava tímu Bora-Hansgrohe

Peter Sagan, Juraj Sagan, Daniel Oss, Marcus Burghardt, Maciej Bodnar, Lukas Pöstlberger a Andreas Schilliger tvoria zostavu cyklistického tímu Bora-Hansgrohe na nedeľňajšíe preteky Okolo Flámska.

VIDEO zostrih: Okolo Flámska 2018 (Ronde van Vlaanderen)