Peter Sagan alias Hulk sa dočkal víťazstva. Ako vyhral piatu etapu (VIDEO)

Zdieľaní

Peter Sagan dosiahol v 5. etape s cieľom v alsaskom Colmare víťazstvo s poradovým číslom 12 v kariére na Tour de France.

V samotnom finiši nedal súperom šancu a podľa oficiálneho portálu LeTour.fr v cieli zopakoval víťaznú pózu Hulka spred siedmich rokov, keď sa tešil prvýkrát z etapového triumfu na TdF.

„Bol som trpezlivý a víťazstvo prišlo. Keď jazdíte s vášňou, dočkáte sa. Musím sa poďakovať tímovým kolegom. Odviedli skvelú prácu a konečne máme víťazstvo, po ktorom sme tak veľmi túžili. Je to veľmi pekné pre nás všetkých v tíme. Kontrolovali sme celú etapu na rovine, ale aj v kopcoch pred cieľom. Ja som zo seba vydal maximum. Každý však potrebuje šťastie a tiež mať dobrý deň na to, aby zvíťazil,“ uviedol Peter Sagan na oficiálnom webe podujatia.

Pozrite si výsledky a video zostrih z 5. etapy na Tour de France ›

Zelený dres Petra Sagana za lídra bodovacej súťaže

Peter Sagan celkovo vyhral na Tour de France 12 etáp, druhé miesto obsadil 23-krát a tretí skončil v desiatich etapách.  Prehľad pódiových umiestnení Sagana na TdF 2012 – 2019 ›

Sagan víťazstvom v 5. etape získal ďalších 30+10 bodov (cieľ + šprintérska prémia) do hodnotenia bodovacej súťaže a momentálne má na čele náskok 47 bodov pred Austrálčanom Michaelom Matthewsom. Talianovi Eliovi Vivianimu odskočil na 52 bodov.

Obrovská radosť otca Petra Sagana

Mimoriadne emotívne prežíval samotný záver 5. etapy aj otec Petra Sagana Ľubomír. Neďaleko cieľového priestoru v Colmare vyskočil zo stoličky, kričal, mával rukami a naplno nechal voľnosť emóciám.

Peter Sagan po 5. etape

Peter Sagan práve vyhral piatu etapu na Tour de France. Keďže sa v cieli etapy kvôli vyhláseniam a rozhovorom s médiami zdržal dlhšie, do hotela nejde spoločne s tímom, ale odváža ho auto.

Program a výsledky Petra Sagana na Tour de France 2019

Do konca Tour ostáva 16 etáp z nich v šiestich má Sagan šancu zabojovať o etapové víťazstvo. Najbližšiu príležitosť bude mať už v piatok.

Zdroj: wikipedia, letour.fr, youtube, rtvs.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest